08 27

Klauskite teisininko: kada nekyla atsakomybė panaudojus savigynai turimą šaunamąjį ginklą?

Lietuvoje atvejai, kai prieš kitą žmogų panaudojamas šaunamasis ginklas nėra itin dažni, bet jų pasitaiko, o teismų praktika, ar toks asmuo nuteisiamas ar ne, yra įvairi. Būna, kad asmuo, kuris panaudojo tokį ginklą savigynos tikslu, galiausiai yra atleidžiamas nuo baudžiamosios atsakomybės, bet tik sudalyvavęs ilguose teisminiuose procesuose kaip teisiamasis. Ką svarbu žinoti apie šaunamojo ginklo panaudojimą savigynos tikslais, paaiškino Lietuvos jaunųjų advokatų asociacijos narys advokatas Martynas Antanaitis.
Advokatas Martynas Antanaitis ir asociatyvi nuotr.
Advokatas Martynas Antanaitis ir asociatyvi nuotr. / Regimanto Meilučio ir Shutterstock nuotr.

Skaitytojas Andrius klausia: „Ketinu gauti leidimą ir įsigyti pistoletą savigynai, bet iškilo klausimas, ar daug problemų gali kilti šovus į žmogų, jei nutiktų taip, kad reikėtų gintis? Kaip savigynai panaudoti ginklą, jog nekiltų atsakomybė?“

Turite klausimų teisininkams? Kyla keblumų santuokos, šeimos teisės, finansų, nekilnojamojo turto, karjeros ar kitose aktualiose srityse? Rašykite el. paštu klauskiteteisininko@15min.lt ir užduokite klausimą, aiškiai išdėstant problemą. Į atrinktus klausimus 15min.lt Gyvenimo rubrikoje atsakys teisininkai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis