Kokius dalykus privalu įskiepyti vaikui iki 3-ejų metų

Šios žinios paprastos ir, iš pirmo žvilgsnio, neįmantrios, bet jas būtina skiepyti vaikui jau nuo pirmųjų gyvenimo dienų. Nepamirškite, vaikas – tai jūsų tęsinys. Auklėkite jį, skiepykite visa, kas geriausia.
Berniukas.
Berniukas. / Fotolia nuotr.

Rūpinimasis kitais, pagalba ir užuojauta

Vaikas nuo pirmųjų dienų turėtų suprasti, kad kažkam tam tikru metu gali būti reikalingas dėmesys, rūpestis, pagalba. Ir ne todėl, kad mainais už tai jis gaus saldainį, o todėl, kad mes visi esame žmonės ir turime padėti vienas kitam.

Gebėjimas pripažinti savo klaidas

Jūsų vaikas kažką pastūmė ar atėmė draugo žaislą? Na, ir kas, pagalvotų daugelis tėvų, juk jis dar mažas ir nesupranta, kad jo veiksmai gali kažką įskaudinti. Taip elgtis negalima. Jeigu matote, kad jūsų atžala buvo neteisi, pasakykite jai tai. Nuo mažumės būtina formuoti pagrindines dorovės ir moralės normas: gerai–blogai, galima–negalima. Vaikas turi išmokti pripažinti savo klaidas ir atsiprašyti.

Mandagumas

Žodžius „ačiū“, „prašau“, „labas rytas“, „viso gero“ vaikas turėtų girdėti nuo pat gimimo. Mes, tėvai, net neaiškindami šių žodžių reikšmės, programuojame vaiko sąmonę mandagumui. Dėkingumas ir mandagumas, įskiepytas dar vaikystėje, ateityje padės surasti bendrą kalbą su žmonėmis ir nesutrikti kokioje nors nemalonioje situacijoje.

Taip pat skaitykite: 10 mamos patarimų, kuriuos turėtų įsidėmėti dukra

Tvarka ir asmens higiena

Mokėti rūpintis savo kūnu ir savo asmeniniais daiktas vaikas turėtų mokytis nuo pirmųjų dienų. Švara, tvarkinga išvaizda, sutvarkyti žaislai ir kambarys – visa tai formuoja teigiamus ir, be abejo, būtinus įpročius.

Komunikabilumas

Gyvenant visuomenėje, neįmanoma išvengti kontakto su kitais žmonėmis. Turite išmokyti vaiką susipažinti, susirasti draugų, susidraugauti. Tinkami bendravimo įgūdžiai labai padės jūsų vaikui ateityje.

Vida Press nuotr./Vaikai ant paspirtukų
Vida Press nuotr./Vaikai ant paspirtukų

Atsargumas

Nekišti pirštų į elektros lizdą, eiti per gatvę tik užsidegus žaliai šviesoforo šviesai, nežaisti ant kelio, neiti su nepažįstamais žmonėmis, nežaisti su ugnimi – visa tai ir dar daugiau turite skiepyti nuo pat gimimo. Dar daugiau: turite paaiškinti, kodėl negalima daryti vieno ar kito dalyko, kad vėliau netektų gailėtis, kad kažko nesužiūrėjote.

Žinojimas, kas yra asmeninė erdvė ir asmeniniai daiktai

Paaiškinkite, kad yra mamos ir tėvelio daiktai, daiktai, kurių liesti negalima. Kad yra tavo ir kito vaiko žaislas, o jeigu tu nori pažaisti su kito vaiko žaislu, turi paklausti, ar galima. Jeigu nenorite, kad jūsų vaikas užaugtų egoistu, kuris paisto tik savo norų, privalote to mokyti.

Taip pat skaitykite: 14 dalykų, kuriuos kiekvienas tėvas privalo pasakyti savo vaikui

Dalijimasis

Apie asmeninius dalykus jau kalbėjome, bet kartais atsitinka taip, kad būtina pasidalinti – saldainiu, žaislu, na, bet kuo, situacijų būna įvairių. Niekas nesako, kad reikia išrauti iš vaiko rankų žaislą ir duoti jį kaimynės vaikui. Ne. Tiesiog reikia paaiškinti vieną dalyką – jeigu reikia, privalu su kitais pasidalinti tuo, ką turi.

Iš kur atsiranda pinigai

„Shutterstock“ nuotr./Saldainiai
„Shutterstock“ nuotr./Saldainiai

Nueinate į parduotuvę ir vaikas pavirsta į mažą monstriuką, kuris sustoja prie kiekvienos lentynos ir šaukia: „Nupirk!!!“ Pažįstama situacija? Turite paaiškinti, kad neplanuojate pirkti tokio paties žaislo, o tokių saldainių yra namie. Manote, kad tai neįmanoma? Įmanoma, vaikas nuo pirmųjų dienų gali įsisavinti pinigų klausimą.

Prieš eidami į parduotuvę, padalinkite pingus į dalis ir paaiškinkite: „Čia duonai, čia sviestui, čia mėsai, o čia šokoladukui.“ Mokykite vaiką racionalaus taupymo. Arba skirkite vaiko poreikiams, pavyzdžiui, penktadienį ir leiskite parduotuvėje ką nors išsirinkti už tam tikrą pinigų sumą.

Pabaigti tai, kas pradėta

Bet koks pradėtas darbas turi būti užbaigtas. Kaip to išmokyti? Iš pradžių duokite vaikui mažų užduočių: „Padėk mamai nuvalyti dulkes“, „Sudėk savo drabužius į vietą“, „Sustatyk į lentyną žaislus“. Jeigu vaikui bus per sunku, pasiūlykite savo pagalbą. Po to, kai pabaigsite, būtinai pagirkite vaiką, leiskite jam jaustis svarbiu ir reikšmingu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis