Kokius vardus tėvai renka naujagimiams? Rečiausi – Zolina, Novelė, Ašotas, Austris

Praėjus pirmajam šių metų pusmečiui, šiemet gimusiems berniukams dažniausiai registruojamas Mato vardas, mergaitėms – Emilijos. Šie vardai išstūmė 2016 m. antrąjį pusmetį populiariausiais buvusius naujagimių vardus – Luko ir Liepos.
Mama su kūdikiu.
Mama su kūdikiu. / 123RF.com nuotr.

Mato ir Emilijos vardus turi ne tik kūdikiai: Mato vardu pavadintų žmonių šiuo metu yra 10 005, Emilijos – 12 583.

Pagal naujai suteikiamų vardų populiarumą pirmąjį pusmetį taip pat dominuoja berniukų – Dominyko, Luko, Kajaus, Nojaus, Jorio, Jokūbo, Domo, Jono ir Gabrieliaus bei mergaičių – Kamilės, Emos, Amelijos, Lėjos, Ievos, Gabijos, Sofijos, Viltės ir Austėjos vardai.

Iki 2017 m. liepos 1 dienos šalyje dažniausiai pasitaikantis vyriškas vardas – Vytautas (šalyje gyvena 34 619 Vytautų), o moteriškas – Irena (šį vardą turinčių mergaičių ar moterų yra 30 040).

Populiariausių vyriškų vardų dešimtuke taip pat yra ir Jono, Tomo, Antano, Mindaugo, Dariaus, Andriaus, Kęstučio, Manto ir Juozo vardai. Moteriškų vardų dešimtuke – Kristinos, Janinos, Linos, Onos, Danutės, Reginos, Rasos, Daivos ir Aldonos vardai.

Tradicinius vardus paįvairina rečiau girdimi ir moteriški, ir vyriški vardai. Pavyzdžiui, tarp rečiausių moteriškų vardų yra Radvyda, Almyda, Juranda, Rona, Larijana, Fajina, Emutė, Vasta, Zolina ir Novelė, o tarp vyriškų – Ašotas, Vergilijus, Haraldas, Jurūnas, Alviras, Boneventūras, Austris, Manius, Dzintaras ir Geidas. Visų šių vardų savininkų šalyje gyvena ne po vieną.

Per pirmąjį 2017 metų pusmetį vardus pasikeitė ir Gyventojų registre naujus įregistravo 109 asmenys.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis