Kūdikio masažas namuose: išvenkite klaidų

Vos gimus kūdikiui iškyla nemažai klausimų, kaip padėti jam tinkamai vystytis ir augti. Vienas pagrindinių būdų užtikrinti tinkamą kūdikio svorio augimą, sureguliuoti medžiagų apykaitą ir palengvinti dygstančių dantų skausmą – masažas. Visgi tėvai neretai baiminasi, kad netinkamai masažuodami vaiką padarys daugiau žalos, nei naudos.
Kūdikis.
Kūdikis. / Fotolia nuotr.

Šeimos gydytoja Aušra Urbutienė drauge su kūdikių kosmetikos gamintojo „Johnson's Baby“ specialistais pateikia 10 patarimų, padėsiančių reguliariai bei taisyklingai gerinti vaiko fizinę būklę.

1. Pasirinkite tinkamą laiką. Palankiausias metas masažuoti kūdikį – po maudynių, ypač prieš nakties miegą. Tokiu metu atliekamas masažas padeda vaikui nurimti po dienos įspūdžių ir paruošia jį miegui. Tačiau jei norite kūdikį masažuoti kitu metu, turite įsitikinti, kad vaikas yra budrus ir patenkintas, o ne pavargęs ir alkanas. Tai galite daryti tarp maitinimų, bet ne prieš pietų miegą.

2. Pasirinkite tinkamą aplinką. Svarbu masažuoti kūdikį kambaryje ar erdvėje, kurioje jaučiasi patogiai. Kambaryje turėtų būti palaikoma 24 laipsnių šiluma, o aplink nebūti jokių trukdžių. Jei turite naminių gyvūnų, uždarykite juos kitoje patalpoje. Taip pat patartina išjungti telefoną ir klausytis ramios, atpalaiduojančios muzikos.

Jei pirmaisiais kartais masažavote kojas, tuomet visą laiką nuo jų ir pradėkite.

3. Pasirinkite tinkamas priemones. Naudojant mediciniškai patikrintą, specialiai kūdikiams skirtą aliejų ar kremą jūsų rankos lengviau slys kūdikio oda ir masažas taps labiau atpalaiduojantis. Svarbu, kad priemonės atitiktų jūsų kūdikio odos tipą. Pradedant naudoti naują priemonę, patartina ją išbandyti ant mažo kūdikio odos ploto.

Taip pat skaitykite: Akušerės ginekologės atmintinė moteriai, planuojančiai nėštumą

4. Nusiplaukite rankas. Prieš kiekvieną masažą dezinfekuokite rankas, kad vaiko oda nepatirtų alerginių reakcijų ar infekcijų. Tai padės aliejui ar kremui įsigerti į kūdikio odą.

5. Neskubėkite. Pirmaisiais kartais masažuokite tik kūdikio kojas, kol jis pripras prie tiesioginio intensyvaus kontakto. Kojos – puiki vieta pradėti masažų terapijas, nes keičiant vystyklus jos yra labiausiai dirginamos.

6. Būkite švelnūs. Kūdikį masažuokite atidžiai, vengdami bet kokio kutenimo ar žaidimų. Tai išblaškys vaiką ir sudrums ramybę.

7. Įpraskite prie rutinos. Sugalvokite masažuojamų kūno dalių seką ir laikykitės jos. Jei pirmaisiais kartais masažavote kojas, tuomet visą laiką nuo jų ir pradėkite. Kūdikis žinos, ko galima tikėtis, todėl bus ramesnis masažo metu. Pamasažavę kojas galite tęsti masažuodami kūdikio rankas, delnus ir likusį kūną.

Shutterstock nuotr./Kūdikis.
Shutterstock nuotr./Kūdikis.

Taip pat skaitykite: Vėžys: kurie išgyvena ilgiausiai – kovotojai, fatalistai ar praradę viltį?

8. Masažuokite kasdien. Ypatingai svarbu, kad masažas taptų kasdiene veikla. Tai padės išlaikyti kūdikio koncentraciją ir užmegs tvirtesnį tarpusavio ryšį.

9. Neužtrukite per ilgai. Nors masažas yra geriau, nei jo nebuvimas, vis dėlto masažuojant kūdikį nereikėtų persistengti. Vidutiniškai masažas turėtų trukti 10–30 minučių, priklausomai nuo to, kiek kūno dalių yra masažuojama.

10. Stebėkite kūdikį. Viso masažo metu svarbu stebėti kūdikio reakcijas. Tai leis suprasti, kas jam patinka, o kas jį verčia jaustis nejaukiai ar virkdo. Kūdikiui pravirkus, masažą reikėtų nutraukti. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų