Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2023 10 01

Nenuvarote vaikų laiku miegoti? Psichiatrė paaiškino, kas gresia, ilgiau nesilaikant dienos režimo

Dienos režimas – tai harmoningas darbo ir poilsio santykis. „Jeigu vaikas laikosi režimo, jam yra lengviau atsibusti, jis jaučiasi geriau, gali lengviau susikaupti prasmingai veiklai, būna darbingesnis mokykloje ar užklasinėje veikloje“, – sako Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Vaiko raidos centro Vaikų ir paauglių krizių intervencijos sk. vedėja Jolanta Trinkūnienė.
Vaikų ir paauglių psichiatrė Jolanta Trinkūnienė ir asociatyvi nuotr.
Vaikų ir paauglių psichiatrė Jolanta Trinkūnienė ir asociatyvi nuotr. / Asmeninio arch. ir Shutterstock. nuotr.

Kodėl taip svarbu, kad vaikai reguliariai pavalgytų, laiku nueitų miegoti, sunkesnes užduotis atliktų pirmoje dienos pusėje, kasdien pabūtų gryname ore, o vakare jaukiai pasikalbėtų su šeimos nariais? Kas gali nutikti, jeigu dienos režimo nėra laikomasi?

Mityba

Gydytoja, vaikų ir paauglių psichiatrė J.Trinkūnienė sako, kad itin svarbi vaiko dienos režimo dalis yra mitybos režimas. „Maistas patenkina fiziologinius žmogaus poreikius. Vaikui tai ypatingai svarbu. Jeigu jis ryte iškeliaus iš namų nepavalgęs, jam bus sunku susikaupti mokykloje per pamokas ar darželyje. Jo smegenys nebus aprūpintos pakankamu kiekiu maistinių medžiagų, jis greitai pasijus pavargęs, mieguistas, todėl ir yra svarbus mitybos režimas“, – tvirtina specialistė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais