„Nepalik jokio maisto lėkštėje“ – ar tikrai to reikia mokyti savo vaikus?

Jau nuo pat vaikystės esame mokomi savo maistą suvalgyti ir jokiu būdu nepalikti net menkiausio trupinėlio savo lėkštėje – to paties mokome ir savo vaikus. Tačiau ar tai išties gera praktika?
Maistas vaikui
Maistas vaikui / „Fotolia“ nuotr.

Mokslininkai tikina, kad – ne. Jų atlikti tyrimai atskleidė, kad praktikuodami tokią praktiką tėvai, kartu ateityje didina ir savo vaikų riziką turėti antsvorio.

Liverpulio universitete buvo tiriami 385 studentų valgymo įpročiai paprašius dalyvių užpildyti specialiai sudarytą klausimyną.

Galiausiai paaiškėjo, kad tie studentai, kurių Kūno masės indeksas (KMI) viršijo normas, nuo pat vaikystės ir buvo mokomi ištuštinti savo lėkštę iki menkiausio trupinio, tuo tarpu tie, kurie jokių su antsvoriu susijusių problemų neturėjo, maisto būdavo įpratę suvalgyti tiek, kiek norėjosi.

TAIP PAT SKAITYKITE: Ką reiškia apgamai ant jūsų kūno 

„Šio tyrimo rezultatai padėjo pagrindus ir parodė, kad reikėtų atlikti daugiau ir išsamesnių tyrimų, kurie atskleistų sąsajas tarp antsvorio didėjimo suaugus ir dar vaikystėje išgirstos pamokos ištuštinti lėkštę.

Tačiau jau dabar galime teigti, kad visuomenėje, kurioje antsvoris tampa vis didesne problema, nuostatos „ištuštinti lėkštę“ reikėtų atsisakyti“, – tikino tyrimo, publikuoto Europoje leidžiamame žurnale „Clinical Nutrition“ autorius Ericas Robinsonas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs