Ar tikrai taip būtų ir į kokias aplinkybes teismas atsižvelgia, nustatydamas vaiko gyvenamąją vietą, atsako advokatė Kristina Udrienė.
Turite klausimų teisininkams? Kyla keblumų santuokos, šeimos teisės, finansų, nekilnojamojo turto, karjeros ar kitose aktualiose srityse? Rašykite mums el. paštu klauskiteteisininko@15min.lt ir užduokite klausimą teisininkams, aiškiai išdėstant savo problemą.
Į atrinktus klausimus 15min.lt Gyvenimo rubrikoje atsakys Lietuvos jaunųjų advokatų asociacijos nariai.
Teismas negali nustatyti dviejų vaiko gyvenamųjų vietų
Advokatės teigimu, pagal įstatymą tėvai turi lygias teises ir pareigas savo vaikams, nesvarbu, ar vaikas gimė susituokusiems, ar nesusituokusiems tėvams; jiems santuoką nutraukus, teismui pripažinus ją negaliojančia ar tėvams gyvenant atskirai.
„Esant tėvų ginčui dėl nepilnamečio vaiko gyvenamosios vietos, Lietuvos įstatymai nenumato galimybės nustatyti vaiko gyvenamosios vietos su abiem tėvais, todėl gyvenamoji vieta nustatoma tik su vienu iš jų, o atskirai gyvenančiam tėvui ar motinai nustatoma bendravimo su vaiku tvarka“, – paaiškina K.Udrienė.
Anot teisininkės, kiekvienu konkrečiu atveju sprendimą dėl vaiko gyvenamosios vietos nustatymo teismas priima įvertinęs svarbių aplinkybių ir faktų visumą.