Tad ką daryti tėvams ir kaip spręsti mažųjų nevalgiukų problemą? Štai keletas patarimų.
- Ruošdamos pietų stalą paprašykite vaikų, kad padėtų užtiesti staltiesę ar išdėlioti stalo įrankius. Jie daug noriau sės prie stalo, kurį patys serviravo.
- Kviesdamos vaikus valgyti vietoj „Ar eisite valgyti?“ geriau sakykite „Laikas valgyti“, o vietoj „Ar nori šito?“ – „Šį skanumyną pagaminau mums.“
- Jokio televizoriaus, telefonų, kitų technikos stebuklų valgant.
- Kartais leiskite atžaloms pasirinkti, pavyzdžiui, kokios daržovės norėtų – baklažano ar brokolio, tačiau nedarykite to nuolat. Anot psichologų, naujo maisto baimė dažnai išryškėja tuomet, kai vaikams tenka rinktis.
- Neverskite mažųjų suvalgyti visko, kas yra jų lėkštėje. Geriau pateikite mažesnes porcijas, o jei norės dar, tegul patys paprašo. Vaikai, kurie atsakingi už savo porcijas, vėliau būna sveikesni valgytojai.
- Patiekalų įvairovę kurkite improvizuodama su tuo maistu, kurį vaikas mėgsta. Neduokite naujo maisto atskirai, o patiekite jį kaip sudėtinę įprasto patiekalo dalį. Pavyzdžiui, jei mažieji mėgsta makaronus, juos kiekvieną kartą ruoškite su skirtingomis daržovėmis ar mėsa.
- Pasistenkite, kad bent jau vakarienę prie stalo valgytų visa šeima, pabendraukite maloniomis temomis, būkite geros nuotaikos. Vaikai turi gerai ir maloniai jaustis. Jie matys, kaip jūs elgiatės, ką ir kaip valgote. Atžalos pirmiausia mokosi iš mūsų.
- Jokių pakaitalų ir papildomai ruošiamo maisto. Išmokykite vaikus valgyti tą patį, ką ir jūs. Keletą kartų mažieji pakils nuo stalo alkani (nesijaudinkite, daugiau pasisotins kito valgymo metu), tačiau greitai išmoks suvalgyti tai, kas jiems paduota.
- Venkite užkandžių bet kuriuo metu.
Plačiau apie vaikų mitybą ir daromas tėvų klaidas skaitykite 39-ajame „Ji“ numeryje!