Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Patarimai tėvams: ką daryti, kad jūsų kūdikis geriau ir ramiau miegotų

Nėra nieko geriau, kaip žiūrėti į savo ramiai miegantį apkamšytą laimės ryšulėlį. Tačiau, kai tas pats kūdikis vidury nakties verkia it ne savo balsu, gali pasidaryti labai sunku. Yra daugybė priežasčių, kodėl jūsų mažylio miego modelis toks chaotiškas. Toks reguliarus kūdikio miego trūkumas gali turėti didelį poveikį, ypač tėvelių miegui.
Kūdikis
Kūdikis / Vida Press nuotr.

Suirzę vaikai neišvengiamai išprovokuoja ir tėvų suirzimą. O kadangi tėvystė ir taip yra sunkus darbas, užtektinai miego negaunantys mamytės ir tėveliai gali palūžti nuo spaudimo gerai auklėti vaikus. Šiame socialifestylemag.com straipsnyje pateikiama tai, ką tėvai gali padaryti, kad jų kūdikiai geriau miegotų.

Laikykitės režimo

Režimo laikymasis tikrai padės jūsų vaikui geriau miegoti. Išorinio garso ir apšvietimo slopinimas bei pasiruošimas maudynėms kūdikiui yra tarsi signalas, kad artėja laikas miegoti.

Nors kūdikio maitinimą dienos metu galima paversti smagia veikla, kupina eilėraštukų ir juoko, naktinis maitinimas visada turėtų būti tylus. Jei laikysitės tokios maitinimo rutinos, kūdikis bus pasiruošęs ilgam miegui.

Miego mokymai

Be režimo laikymosi, tėveliams labai naudinga mokyti savo mažuosius miegoti. Pradėti galima, mažyliui sulaukus 5–6 mėnesių, arba kai kūdikiui pradeda vystytis reguliarūs miego/budrumo ciklai.

Pradėkite nustatydami kūdikio miego laiką ir pasirūpinkite, kad dienos veikla kasdien būtų atliekama tuo pačiu metu. Tai padeda kūdikiui dienos laiką asocijuoti su veikla (šiuo atveju – su miegu). Laikydamiesi šios strategijos, savo vaikui sukursite atpalaiduojančią atmosferą, kur jis žinos, kas jo laukia toliau.

Nepanikuokite

Natūralu, kad vos išgirdę vaiko verksmą, tėvai skuba pas jį. Tačiau naujas populiarėjantis požiūris skatina leisti vaikui šiek tiek paverkti. Kūdikiams reikia palaipsniui leisti patiems aprimti ir užmigti – tai miego mokymo dalis.

Tėvai turėtų atsispirti norui paimti kūdikį ant rankų kaskart, kai šis verkia. Tai padės vaikui išmokti, kad verkimas ne visada išprovokuos liūliavimą, nešiojimą ir migdymą. Šios technikos pagalba, kūdikiai po truputį išmoks save nuraminti ir užmigti savarankiškai.

Tačiau tai nereiškia, kad ilgas verkimas turėtų būti ignoruojamas. Jei jūsų vaikas verkia ilgesnį laiką, tikrai turėtumėte jį nuraminti, kadangi tai gali būti pirmas galimos ligos požymis.

Tėvai turėtų atsispirti norui paimti kūdikį ant rankų kaskart, kai šis verkia.

Magiškas prisilietimas

Laikėtės visų taisyklių ir nurodymų, tačiau jūsų vaikas vis tiek blogai miega? Galbūt pats laikas ieškoti profesionalios pagalbos. Vienas variantas yra osteopatija, o tiksliau – kranialinė osteopatija. Ši technika gali padaryti stebuklus su jūsų vaiko miego režimu. Kaip galima suprasti iš pavadinimo, tai yra osteopatinis galvos koregavimas.

Kranialinė osteopatija - tai technika, kuri skatina kūno įtampos ir streso atpalaidavimą. Patyrusiam osteopatui padedant, jūsų kūdikio miego ciklai susinormalizuos vos po kelių apsilankymų.

TAIP PAT SKAITYKITE: Osteopatas N.Lobanovas: rankomis paveikus kaukolę galima pasiekti tai, ko nesugeba šiuolaikinė medicina

Nėra nieko blogiau už irzlų, miego trūkumo išvargintą kūdikį. Tai veikia ne tik kūdikį, bet ir tėvus, kurie galiausiai jaučiasi siaubingai. Savo kasdieniame režime taikydami aukščiau išvardintas technikas, užtikrinsite, kad jūsų vaikas gaus pakankamai miego ir bus laimingas dienos metu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų