Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Rekordinis įmonių skaičius atveria duris žmonių su negalia galimybėms

Gegužės 20-ąją Lietuvoje antrą kartą startuoja „DUOday“ iniciatyva. Tai diena, kai įmonės ir organizacijos kviečia žmones su negalia išsibandyti įvairius darbus. Prie iniciatyvos prisijungė net 85 organizacijos, kurios žmonėms su negalia pasiūlė 140 skirtingų darbo vietų.
Senjorų socialinės globos namų perdavimo renginys
Senjorai / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

„Džiaugiamės, kad žmonių su negalia galimybėmis patiki vis daugiau darbdavių – nuo prestižinių tarptautinių kompanijų, svarbiausių valstybė institucijų, iki mažų šeimos verslų. Jie neklysta – žmonės su negalia gali dirbti įvairius darbus ir kurti vertę skirtinguose kolektyvuose“, – sako iniciatyvos organizatorė Lietuvoje, socialinės įdarbinimo agentūros „SOPA“ vadovė Jurga Kuprytė.

„DUOday“ šiais metais iš Vilniaus išsiplėtė į dar šešis miestus – Kauną, Klaipėdą, Šiaulius, Panevėžį, Molėtus ir Ukmergę. Prie iniciatyvos prisijungė Lietuvos Respublikos prezidentūra, „Swedbank“, Švedijos ambasada Lietuvoje, Vilniaus universitetas, „CV-Online“, „15MIN.LT”, „Jurgis ir Drakonas“, „Decathlon“, „Ibis Vilnius Centre Hotel“, „DanskeBank“, „Rimi“, Klaipėdos dramos teatras“, „Telia“, „Western Union“, Lietuvos policija, „Trolių pica“, „EllexValiunas“, „Simplanova“, „Reitan Conveniece Lithuania”, Lietuvos oro uostai, Lietuvos paštas, viešosios bibliotekos ir dar daug kitų verslo įmonių bei visuomeninių ir viešojo sektoriaus organizacijų.

Žmonės su negalia galės išsibandyti platų spektrą profesijų ir specialybių – kosmetologų, floristų, teatro kostiumų dailininkų, režisierių, darželio auklėtojų, informacinių technologijų, klientų aptarnavimo specialistų, kasos darbuotojų, projektų vadovų, personalo atrankos specialistų, aplinkos priežiūros darbuotojų, laborantų, padavėjų, kepėjų, kelių prižiūrėtojų ir kt.

„Dėl „DUOday“ neturėjome jokių abejonių, nes iš patirties Švedijoje žinome, kad atvirumas darbuotojų įvairovei praturtina organizacijas, jos tampa stipresnės ir konkurencingesnės. Gera matyti, kad Lietuvoje einama tuo pačiu keliu. Nekantriai laukiame dienos, kai drauge su mūsų šefe Daiva ambasados virtuvėje suksis ir Žyvardas. Esame pasiruošę šiltai jį priimti ir vieni iš kitų mokytis”, – teigia Švedijos ambasadorė Lietuvoje Inger Buxton.

Pirmą kartą iniciatyvoje dalyvaujančios Aukštaitijos krepšinio mokyklos vadovas Remigijus Kuodis įsitikinęs, jog tokia patirtis griauna su realybe prasilenkiančius stereotipus apie darbuotojus su negalia: „Nusprendėme prisijungti siekdami abipusės naudos. Mums tai bus nauja patirtis ir proga pažinti žmones su negalia iš labai arti, išgirsti patarimų, kaip galime dirbti geriau. O jiems galbūt tai bus svajonės išsipildymas išsibandyti būtent tokį darbą. Tikimės, kad ši patirtis padės lengviau įsilieti į darbo rinką ir prisidės prie ydingų stereotipų nykimo.”

Dėl šalyje vis dar veikiančių karantino ribojimų dalis prie „DUOday“ iniciatyvos prisijungusių įmonių žmones su negalia į savo darbo pozicijas pasikvies ne gegužės 20-ąją, bet vasarą, kai, tikimasi, suvaržymų bus mažiau.

Primename, kad pirmą kartą „DUOday“ Lietuvoje vyko 2019 metais. Tuomet prie iniciatyvos prisijungė 25 įmonės ir 32 žmonės su negalia. Pusė pirmųjų iniciatyvos metų dalyvių vėliau sėkmingai įsitvirtino darbo rinkoje.

Daugiau apie dalyvavimo „DUOday“ naudą verslo įmonėms galite pasižiūrėti trumpame vaizdo klipe.

Pirmosios „DUOday“ iniciatyvos dalyvės Augustės istoriją galite pamatyti šiame vaizdo klipe.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos