Trys trasos: kiekvienam pagal nusiteikimą
Tradiciškai dalyviai galės rinktis iš trijų skirtingų ilgių trasų: 5, 10 ar 25 km. 5 ir 10 km trasos yra tinkamos važiuoti ir vežimėliais, todėl dalyvauti gali šeimos su mažais vaikais bei negalią turintys žmonės. 10 km trasa ves rudenėjančiomis Neries krantinėmis, o ilgiausioji, 25 km trasa, drieksis per kiek paslaptingus ir net šiek tiek klastingus Sapiegynės miškus.
Poilsio stotelėse dalyvių laukia įvairios pramogos: nuo viktorinų iki asmenukių kameros ir pirmos pagalbos mokymų. Vaikams bus paruoštos pramogos – laikinos tatuiruotės, lauko žaidimai, kojūkų pamokos.
„Džiaugiamės, kad per ketverius metus „Ėjimas“ tapo vilniečių pamėgtu renginiu,“ – sako renginio projekto vadovė Goda Mankutė. Anot jos, vilniečiai renginį pamėgo todėl, kad tai nėra tik paprastas žygis.
„Rūpinamės, kad Ėjimas būtų lyg šventė, tad einančiųjų miestelyje ir poilsio stotelėse laukia gausybė įvairiausių pramogų. Be to, puikiai suprasdami fizinės veiklos svarbą emocinės sveikatos stiprinimui, aktyviai prisidedame prie švietimo šia tema,– pasakoja ji.
Uždarys tik vieną sankryžą
Renginio organizatoriai juokauja, kad nuolatiniai skeptikai gali atsipalaiduoti, nes tūkstančius žmonių suburiančio sporto renginio Vilniaus vairuotojai beveik nepajus, kadangi bus uždaryta tik viena sankryža.
Rugsėjo 29 d. 6–20 val. bus draudžiamas transporto priemonių eismas nuo Vytauto ir A. Mickevičiaus gatvių sankryžos, Žvėryno tiltu, Gedimino prospekto dalyje nuo A. Goštauto gatvės iki Gynėjų gatvės ir A. Goštauto gatvės dalyje nuo A. Tumėno gatvės iki J. Jasinskio g., draudžiant įvažiuoti ir iš šalutinių gatvių. Didesni pėsčiųjų srautai bus juntami centrinėje miesto dalyje, taip pat Antakalnyje bei Žirmūnuose.
Registracija į renginį nemokama www.ejimas.lt. Rugsėjo 29-ąją „Ėjimas“ startuos Vilniaus Nepriklausomybės aikštėje. Projektas bendrai finansuojamas Vilniaus miesto savivaldybės lėšomis.