Renkantis svarbu atsakyti į kelis esminius klausimus
Pasak pašnekovo, pirmieji sportiniai vežimėliai rinką pasiekė prieš bene šešis dešimtmečius, kai aviacijos inžinieriaus Owen‘o Maclaren‘o, legendinio naikintuvo „Spitfire“ konstruktoriaus, dukrai dažnai tekdavo su savo vaiku skristi lėktuvu. Tuomet ir buvo sukurtas pirmasis sportinis vežimėlis – lengvas, patogus, kompaktiškas, susilankstantis taip pat, kaip skėtis. „Nuo sulankstymo būdo kilo ir sportinių vežimėlių tipų pavadinimai – skėtukai arba knygutės“, – pasakoja S.Vienažindys ir priduria, jog renkantis naują vežimėlį, svarbiausia – tikrai ne jo sulankstymo būdas. „Vasarinės vaikų transporto priemonės, kad ir kokios jos bebūtų, yra žymiai lengvesnės, o tai reiškia, kad ir konstrukcija, ir ratukai, ir amortizacija jau nebe tokie, kokie buvo įprastuose“, – tikina specialistas.
Jis pažymi, jog renkantis vežimėlį svarbu atsakyti į kelis esminius klausimus: kokio amžiaus vaikui naujasis pirkinys bus skirtas, ar naudosite jį ir atėjus šaltajam sezonui bei kur daugiausiai važinėsite. Pastarasis klausimas yra bene svarbiausias – nuo to, ar vežimėlį naudosite kelionėmis miško takeliais, asfaltuotu keliu ar pasivaikščiojimams po prekybos centrus, priklauso ir modelio ir konstrukcijos pasirinkimas.
Pravažumas, saugumas ir funkcionalumas
Anot specialisto, renkant naują vežimėlį vaikui svarbu yra bene viskas. Pradedant ratų dydžiu ir baigiant kojų užklotu, viskas turi būti geriausia ir patogiausia, kad vaikas jaustųsi maloniai ir būtų saugus, o jūsų ši transporto priemonė papildomai neapsunkintų.
S.Vienažindžio teigimu, pirmiausiai derėtų įvertinti vežimėlio ratų dydį. „Jei šie didesni – jums bus lengviau judėti parke, miške ar paplūdimyje. Aktyvų laisvalaikį propaguojantiems tėveliams primygtinai siūlyčiau rinktis arba vežimėlį su dideliais ratais, arba netgi triratę priemonę. Jie būna manevringesni, spartesni, tinkami naudoti ne tik einant pasivaikščioti“, – pataria specialistas ir pažymi, jog derėtų atminti, kad šie privalumai apkrauna vežimėlio konstrukciją, tad šis nebebūna toks lengvas ir kompaktiškas.
Kalbėdamas apie saugumo aspektus, pašnekovas pažymi, jog labai ypatingų saugumo reikalavimų vaikiški vežimėliai neturi, tačiau visi privalo atitikti Europos Sąjungos nustatytus saugumo reikalavimus EN 1888;2012, o pirkėjams derėtų atkreipti papildomą dėmesį į saugos diržus ir stabdžius. Pastarieji turėtų fiksuoti abu ratus vienu metu. „Labai gerai, jei pirkdami vežimėlį atkreipiate dėmesį ir į jo techninius parametrus – pavyzdžiui, visuomet geriau, jei vežimėlio ratai yra su guoliais, turi amortizaciją“, – tikina S.Vienažindys.
Taip pat, specialisto nuomone, ne mažiau svarbus yra ir vežimėlio funkcionalumas. Pasak jo, ypatingai gerai, jei vežimėlis turi apsaugą nuo lietaus ar vabzdžių bei prailginamą stogelį su ventiliacija, kuriuo vaiką galima apsaugoti nuo saulės ar netikėtų kritulių.
Kokią sumą paskirti vežimėlio įsigijimui?
Kaina yra vienas svarbiausių didžiosios dalies tėvelių pasirinkimo kriterijų, įsigyjant didesnį ir ilgesnį laiką tarnausiantį daiktą. Pasak S.Vienažindžio, ši vidutiniškai turėtų siekti maždaug 150 eur. be nuolaidos, tačiau, priklausomai nuo gamybinių medžiagų, dizaino, kokybės, gali būti ir gerokai didesnė arba mažesnė. „Pasirinkimas yra itin platus ir atitinkantis pačius įvairiausius tėvelių poreikius, tačiau ieškant tikrai kokybiško vežimėlio, pagaminto iš patvarių ir ilgaamžių medžiagų, taupyti nederėtų“, – tikina specialistas ir priduria, jog besidairantiems išskirtinumo rekomenduotų dėmesį atkreipti į neseniai Lietuvos rinkoje atsiradusius „JOOLZ“ vežimėlius, o ieškantiems geriausio kainos ir kokybės santykio – į „Milli“ prekės ženklą ir jų sportinius vežimėlius „Milli RIDE“.
Taip pat, S.Vienažindys pažymi, jog dairantis naujo vežimėlio į parduotuvę užsukti derėtų su būsimuoju jo savininku. „Nors „Baby city / Toy city“ konsultantai gali patarti ir padėti nuspręsti, kuris transporto priemonės modelis labiausiai jums tinka, lengviausia tai padaryti tiesiog pasimatuojant ir išbandant pirkinį praktiškai“, – tikina pašnekovas.