VšĮ „Pilni namai“ edukologė Greta Kacinauskaitė-Ivanauskienė pranešime žiniasklaidai pataria, kokį žaislą pirkti vaikui, kad šis nepabostų ir nepapildytų jau turimos žaislų krūvos.
- Pirmiausia „neapipilkite“ vaikų žaislais. Pirkite vieną žaislą, taip ugdydami saikingą ateities vartotoją. Vaikas gavęs mažiau žaislų labiau juos vertins ir atkreips dėmesį.
- Antra, rinkitės žaislus, kurie skatintų vaiko mąstymą, kūrybiškumą ir įsitraukimą į žaidimą, o ne atimtų juos iš vaiko. Pvz. nesiūlome pirkti lojančio ir vaikščiojančio šunelio-roboto, kadangi, palyginus su paprastu pliušiniu šuneliu, jis atima galimybę iš vaiko įsivaizduoti, imituoti jo judėjimą, įgarsinti jį.
- Puiku, jei žaislas būtų daugiafunkcinis. Tikėtina, kad tokiu žaislu vaikas naudosis ilgiau norėdamas išbandyti jo galimybės. Taip pat, tikėtina, kad toks žaislas lavins daugiau vaiko gebėjimų.
- Atkreipkite dėmesį į žaislo turinį, kokias vertybes ir nuostatas jis diegia. Svarbi ir medžiaga, iš kurios žaislas pagamintas. Atminkite, kad ugdome pavyzdžiu, tad pirkdami natūralių medžiagų žaislus, mokome vaikus ekologiškumo, atsakingo vartotojiškumo.
- Rinkitės medžiagomis, dizainu, idėjomis, technologijomis šiuolaikinius žaislus. Modernumas ir naujoviškumas prikausto dėmesį labiau nei kasdien matomi objektai. Tai gali būti ir tradiciniai žaislai su šiuolaikiškomis technologijomis (pvz. konstruktorius su magnetu).
- Atsižvelkite į vaiko troškimus bei pomėgius, bet nepamirškite, kad Jūs kuriate vaiko aplinką. Atidžiai rinkdamiesi žaislus galite maksimaliai ją praturtinti ir padovanoti dar didesnę dovaną vaikui, nei pats žaislas.