„Baby shower“ ir palankynos – praktiškų dovanų metas
Anot pašnekovės, nors „Baby shower“ (kūdikio sutiktuvių šventė) Lietuvoje dar nėra itin įsitvirtinusi, o štai palankynų – pirmojo vaikelio aplankymo, tradicija gyvuoja jau labai seniai, dovanų pasirinkimas šioms progoms yra itin panašus. „Baby showers“ metu svečiai dažniau pagalvoja apie būsimas mamytes, nei kūdikius, ir įteikia būtent joms skirtas dovanėles, tokias kaip žindymo karoliai, mamos krepšiai, kūdikio lizdelis ir panašūs būtiniausi daiktai. Na, o pirmą kartą vaikelio išvysti atvykę svečiai dovanas noriau skiria būtent jam. Šių tarpe ir lavinamieji žaislai kūdikiams, natūralių medžiagų barškučiai, migdukai, organinės medvilnės vystyklų komplektai, rankšluosčiai, žaidimų kilimėliai, pirmieji albumai, ir kambario dekoro detalės, tokios kaip žaislų krepšiai, sienų dekoracijos, pledukai“, – pasakoja „Voverytės Butikėlio“ įkūrėja.
Dovanos gimtadieniams – sudėtingiausia užduotis
Pasak pašnekovės, renkant mažamečio vaiko gimtadienio dovaną pirmiausiai derėtų atkreipti dėmesį į dovanos kokybę ir sudėtį. „Mažamečiai vaikai dar viską deda į burnytę, todėl pirmoje vietoje turėtų būti saugumas. Taip pat, svarbu apsispręsti, kokia tai bus dovana. Ar tai bus kažkas praktiško, ar originalus žaislas, ar judėjimui skirta dovana. Dažnu atveju, vienerių sulaukusiems vaikams būna sunkiau išrinkti originalią dovaną, nes jie jau nebe kūdikiai, bet kai kurioms įdomioms veiklos dar per maži. Todėl nereikėtų atmesti ir paprastesnių dovanų, tokių kaip stumiami ar traukiami žaislai, kaladėlės, dėlionės, vandens žaisliukai“, – pasakoja specialistė.
Ji pažymi, jog renkant vaiko gimtadienio dovaną nederėtų atmesti praktiškų dovanų idėjų. „Jos gali būti labai smagios ir pačiam vaikui, kaip, pavyzdžiui, mokomasis šaukštas ar puodelis, graži lėkštutė ar indų rinkinys, juk vaikams patinka viską daryti patiems. Gražus rankšluostis bei kempinė taip pat džiugins vaikutį maudynių metu. Žaislai gali greitai atsibosti, o praktiškos dovanos bus naudojamos ne vieną mėnesį ir galbūt net liks būsimiems broliams ar seserims“, – tikina „Voverytės butikėlio“ įkūrėja.
Specialistė atkreipia dėmesį ir į tai, jog dovanojant didesnį žaislą, kuris namuose užims nemažai vietos, būtina pasidomėti, kokios spalvos vyrauja namų interjere. „Šiuolaikiniai tėveliai derina žaislus prie namuose vyraujančios stilistikos. Jie atkreipia dėmesį į spalvas, dizainą, sąveikavimą su aplinka. Tad renkant dovaną derėtų apmąstyti ir šiuos aspektus“, – teigia pašnekovė.
Kokią sumą rekomenduojama skirti dovanai?
„Voverytės butikėlio“ įkūrėja pažymi, jog dažniausiai dovanai skiriama suma nebūna mažesnė nei 20 eurų, o jei ji keliauja į itin artimų žmonių namus – neretai perkopiama ir 50-ties eurų suma. „Dovanoms išleidžiamai sumai įtaką daro ir proga. Jei tai krikštynos, palankynos – skiriama didesnė suma. Na, o jei dovanos kaina išties didelė, dažnai prie jos įsigijimo prisideda keli dovanotojai. Šiuo atveju idealiai tinka posakis „Geriau mažiau, bet kokybiškų ir tikslingų, nei daug“, – tikina specialistė.