Anot advokato padėjėjos, mediatorės Eglės Šiugždinytės, tokios situacijos gali susiklostyti dėl skirtingų priežasčių, jos išsisprendžia negreitai, nes teisminiai procesai ilgai trunka, o rezultatas nuvilia – moteriai kažkurį laiką gali tekti mokėti už jai svetimo vaiko išlaikymą.
Turite klausimų teisininkams? Kyla keblumų santuokos, šeimos teisės, finansų, nekilnojamojo turto, karjeros ar kitose aktualiose srityse? Rašykite mums el. paštu klauskiteteisininko@15min.lt ir užduokite klausimą teisininkams, aiškiai išdėstant savo problemą.
Į atrinktus klausimus 15min.lt Gyvenimo rubrikoje atsakys Lietuvos jaunųjų advokatų asociacijos nariai.
Nuo alimentų gali sprukti neatsigręždamas
Kaip taip nutinka? Paprastesnis atvejis, pasak E.Šiugždinytės, kuomet vyras iš ankstesnės santuokos ar santykių turi nepilnamečių vaikų, kuriuos pats išlaikė, tačiau, jam netekus darbo ir neturint turto, alimentai išieškomi iš jo žmonos atlyginimo. Tokia situacija dažniausiai būna laikina – iki tol, kol vyras susiranda kitą darbą ir vėl pats moka alimentus už savo vaikus.
Tačiau būna ir sudėtingiau. Pavyzdžiui, kartais skyriumi gyvenantys ir naujus santykius sukūrę sutuoktiniai nebūtinai oficialiai išsiskiria, ir per tą laiką vyras gali susilaukti vaiko su nauja partnere. „Tokiems santykiams nutrūkus, vaiko motina teisiniu keliu siekia prisiteisti išlaikymą vaikui. Jei vaiko tėvas geranoriškai nemoka priteisto išlaikymo, tada alimentų išieškojimas perduodamas antstoliui, o pastarasis nukreipia išieškojimą į vyro sutuoktinės darbo užmokestį“, – apie pasitaikančias situacijas pasakoja E.Šiugždinytė ir priduria, kad paprastai tai pagreitina skyrybų procesą.
Dar prastesnė situacija, kai sutuoktiniai gyvena kartu, turi šeimą ir žmona net nežino apie vyro užmegztą romaną ar vienos nakties nuotykį.