Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Žygimantas Gečas atskleidė, kaip savo sūnų Žaką moko taupyti

Radijo laidų, renginių vedėjas Žygimantas Gečas kartu su žmona Anžela augina penkerių metų sūnų. Vyras pripažįsta, kad tėvystė niekada nebūna lengva, bet šeima siekia, kad vaikas užaugęs būtų geras žmogus, o jo ateities svajonėms taupo jau dabar.
Žygimantas Gečas su šeima
Žygimantas Gečas su šeima / Asmeninio albumo nuotr.

Svajoja Žakas ir jo tėvai

Ž. Gečas įsitikinęs, kad norint auginti sąmoningą vaiką reikia tikrai pasistengti.

„Esame tėvai, kurie pasirinko sunkesnį tėvystės kelią. Didžiąją gyvenimo dalį nebandėme, kai mums kas nors nepatogu, duoti vaikui telefono ar kitų dėmesį atitraukiančių technologijų – mėginome leisti laiką kartu su juo.“

Anot Ž.Gečo, tėvystėje yra begalė sričių, ji nuostabi, ir laikas, kai vaikas auga, bėga per greitai. Pašnekovas stebisi: atrodo, šeima ką tik susilaukė sūnaus, o jam jau penkeri metai.

O ir svajonių mažasis Žakas turi nemažai. Pavyzdžiui, svajoja apie susitikimus su draugais, apie savo gimtadienio šventes ir pasakoja, kokių jų norėtų.

„Sūnus svajoja, kad užaugs didesnis ir stipresnis už mamytę ir tėtuką, taip pat svajoja apie krepšinį ir savo ateitį: kraus iš viršaus, bus už visus didesnis, greitesnis ir geresnis. Kadangi mato mamytę daug dainuojančią ir koncertuojančią, svajoja ir pats vieną dieną lipti į sceną ir dainuoti“, – šypsosi tėtis.

Kokių svajonių turi šeima? Žygimantas ir Anžela Gečai nori, kad Žakas užaugtų mokėdamas reikšti savo emocijas, neturėdamas jokių baimių – tik smalsumą tyrinėti pasaulį, ir patirtų viską, ko nori.

„Žinoma, norisi, jog sūnus užaugtų geras žmogus“, – pabrėžia jis.

Ilgalaikis kaupimas – savarankiškumo pamatas

Ž.Gečas įsitikinęs, kad kaupti vaiko ateičiai, jo svajonėms ir savarankiško gyvenimo pradžiai yra būtina. Anot Ž.Gečo, daugelis jo ir vyresnės kartos žmonių neturėjo savų finansų krepšelio ir vaikai, užaugę ir išėję į platųjį pasaulį, negalėjo įgyvendinti savo svajonių.

„Daugelis tėvų anksčiau nekaupė vaikų ateičiai, todėl stojant į universitetus būtinai reikėdavo stengtis įstoti į nemokamas vietas. Ką jau kalbėti apie verslo idėjas ar kitas svajones, kai tėvai neplanavo finansų, nekaupė ir užaugęs dažnas neturėdavo lėšų joms įgyvendinti. Mes renkamės kitą kelią – planuoti finansus, kad ateityje sūnus galėtų rinktis ir turėtų lėšų visiems savo norams išpildyti“, – tvirtina pašnekovas.

Ž.Gečas įsitikinęs, kad kaupti vaiko ateičiai, jo svajonėms ir savarankiško gyvenimo pradžiai yra būtina.

Anot jo, žvelgiant į dar tik penkiametį Žaką akivaizdu, kad jis ateityje turės didelių svajonių.

„Jam tikrai prireiks finansinės pagalbos pildant svajones. Todėl jau dabar pradedame kaupti jo ateičiai ir atidėti dalį mūsų uždirbamų bei valstybės mokamų vaiko pinigų. Džiaugsimės galėdami jam užaugus skirti tuos pinigus, kuriuos kaupėme nuo pirmųjų metų. Sūnus galės gautas lėšas išnaudoti savo svajonėms. Jei norės mokytis, jis tai galės daryti toliau. Bet jei ne, šie pinigai jam vis tiek padės siekti savo svajonių ir įgyvendinti norus“, – teigia Ž.Gečas.

Pasak Ž.Gečo, ilgalaikis taupymas svarbus tuo, kad užaugęs vaikas bus savarankiškas ir tuos pinigus panaudos taip, kaip jam atrodys tinkamiausia.

Kam reikia šių taupomų pinigų? Laidų vedėjas pabrėžia: vaiko ateičiai – viskam, ko jam reikės labiausiai.

„Galbūt tai bus mokslai, galbūt nuosavo būsto investicija, galbūt vaikas turės verslo idėjų ir jas galės išpildyti kurdamas savo ateitį. Mes tikime, kad mūsų vaikas augs kurdamas, o kūrybai kartais reikia finansų – tai galės būti vienas iš finansinių įskiepių į jo geresnę ateitį.

„Swedbank“ siūlo saugų vaiko krepšelio kaupimą, kuris taip pat yra paremtas investicijomis. „Swedbank“ patys kaupiamus pinigus investuoja, o tikimybė, kad kol vaikas užaugs, pinigų kaupiamajame fonde bus daugiau, negu tiesiog krautume „į kojinę“, – didesnė“, – įsitikinęs pašnekovas.

Kaupia ir tėvai, ir giminaičiai

Ž.Gečas pasakoja, kad pinigus vaiko ateičiai kaupia fonde nuo pirmųjų jo metų. „Turime santaupų trumpalaikiams tikslams, išlaidoms, nedidelėms svajonėms, bet galvojame ir apie ilgalaikę taupymo sistemą“, – aiškina jis.

„Esame atidarę sūnaus taupomąją sąskaitą: į ją kas mėnesį pervedama tam tikra suma, o sukauptus pinigus sulaukęs pilnametystės sūnus galės panaudoti savo didesnėms svajonėms pildyti“, – pasakoja Ž.Gečas.

Maža to, prie Žako ateities prižadėjęs prisidėti ir jo krikšto tėtis, kuris nuo pat krikštynų kaupia jam atskirą krepšelį, o vėliau perkels jį į fondą, kuriame vaiko ateičiai kaupia tėvai.

Tiesa, Žako tėtis pabrėžia, kad vaiką taupyti moko jau dabar. Penkiametis Žakas turi ir savo mažą taupyklę: pats gali spręsti, kada nori iš jos išimti nedidelę dalį ir įsigyti ko tik širdis užsigeidžia. Kiekvieną kartą, kai jis nori išleisti dalį taupomų pinigų, tėvai paklausia, ar tikrai jam reikia šiuo metu to pirkinio?

„Žinoma, vaikams daug ko reikia – jų poreikiai kitokie nei suaugusiųjų, bet pateikiame ir alternatyvų išlaidoms. Dažnu atveju pasiūlome pasvarstyti, ar šią akimirką išleisti pinigai suteiks momentinę laimę ar ilgalaikę? Galbūt didesnis – įdomesnis – svarbesnis daiktas arba pramoga suteiktų ir ilgalaikį džiaugsmą? Tokiu atveju sūnus kartais pagalvoja, jog pataupyti verta, nes pataupęs galės įsigyti tai, ko nori labiau. Kaupdami atskirame fonde Žako ateities svajonėms ir mokydami jį valdyti savo pinigus žinome, jog suaugęs ir pasiėmęs mūsų sukauptus pinigus jis juos išleis sąmoningai ir protingai“, – apibendrina pašnekovas.

Daugiau informacijos čia: Saugus vaiko fondas – Swedbank

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais