„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

10 būdų, kaip greičiau tapti nelaiminga

Jau šimtus kartų skaitėme, kaip tapti laimingu žmogumi ir patirti sėkmę. Bet kaip susimauti gyvenimą, rašo nedaug kas. Kažkaip gėda sutikti su tuo, kad nelaimingais mus paverčia ne aplinkybės, o mes patys.
Nusivylusi moteris
Nusivylusi moteris / Vida Press nuotr.

Gal perskaitę kokį nors punktą susiprasite, jog taip elgiatės kasdien... Absoliučiai laimingų žmonių nebūna, bet galima pasistengti tapti laiminga dienai, dviem ar savaitei. Galima tiesiog lavinti tą įprotį...

1. Nuolat skųskitės gyvenimu

Tai mums puikiai sekasi. Variantai: „Ir kodėl taip atsitiko būtent man?“, „Kodėl jis man vėl nepaskambino?, „Kodėl bosas ant manęs užsisėdo?“ ir t.t. Skundų sąrašas begalinis: oras šlykštus, kas čia per žiema, kažkas štai į Kanarus skrenda, bet ne aš, vėl ne tuos į valdžią išrinko, o kodėl darbe turiu dirbti daugiau už kitus ir apskritai manęs niekas nemyli.

Ką daryti? Jei nerandate pozityvių momentų, paieškokite bent neutralių. Sekite, ką kalbate – kai tik pradėsite skųstis ir verkšlenti, sustokite. Nebūkite kaip užstrigusi plokštelė. Pirmas žingsnis – pagauti save skundžiantis.

Vida Press nuotr./Nelaiminga moteris
Vida Press nuotr.

2. Sąmoningai venkite problemų

Daugelis dievina Scarlet O‘Haros posakį: „Pagalvosiu apie tai rytoj“. Tik štai kartais juo dangstomės, norėdami užmaskuoti savo neveiklumą ir atidėti problemos sprendimą. Užsimerkti, kaip nors išvengti, apsimesti, kad negirdėjote... Tačiau, laikui bėgant mažytės problemos, kaip sniego kamuoliai, virsta didelėmis.

Ką daryti? Nebūti stručiu. Ištraukti galvą iš smėlio ir pakrutėti.

3. Lyginkite save su kitais

Čia jau daugelio mėgstamiausias punktelis. Kažkodėl tik kitų vaikai paklusnūs, gerai mokosi, vyras tobulas, butas prabangus, automobilis naujas, o mūsų – ne. Kolegės štai nauji batai ir rankinė, nors uždirbame vienodai, o mano – ne. Visi skrenda žiemą slidinėti, o aš čia kuičiuosi. Sekasi gi kitiems... Feisbuko postus peržvelgiate – nuotaika žemiau nulio: visi deginasi saulėtose salose, laiką leidžia vakarėliuose, o aš viena vakare liūdžiu ir kemšu keptas bulves.

Ką daryti? Ogi ciniškai pagalvoti – kad visų finalas galų gale vienodas – kada nors numirsime. Taigi gyvenkime savo gyvenimą, ne svetimą – nepraleisdami būtent mums pasitaikančių progų. Ir nusiraminkite, nes visada atsiras turtingesnių ir laimingesnių už mus.

Vida Press nuotr./Mobingas
Vida Press nuotr.

4. Jaudinkitės dėl to, kas dar neatsitiko

Tai svarbiausia priežastis, kodėl daugelis puikių idėjų taip ir lieka nerealizuotos. Nes jų autoriai bijo nesėkmės. Jie mąsto: o jeigu… O po to išvardina visus blogiausius scenarijus. Dėl tos pačios priežasties nesukuriamos šeimos, negimsta vaikai ir gyvenimas pilkėja kiekvieną mielą dieną.

Ką daryti? Rizikuoti. Dažniausiai pasiseka.

5. Prisigalvokite nebūtų problemų

Jei turite dažnai pasitaikantį talentą iš musės išpūsti dramblį, tai šis punktas kaip tik jums. Visi susiduriame su problemomis. Kasdien. Mažomis ir didelėmis. Jei aikčiosite kiekvieną kartą, kai kas nors vyks ne pagal jūsų scenarijų (o kodėl iš esmės turėtų vykti pagal jus?), tai net mažytė problema jums atrodys neišsprendžiama.

Ką daryti? Kartais verta paprašyti pagalbos. Gal esate mokslų daktarė su trimis vaikais ir atrodo, kad nuo įtampos jau išprotėsite? Neužsiverskite viso pasaulio rūpesčių ant savo pečių. Ieškokite pagalbininkų – tai gali būti artimieji, o gali ir pasamdyta tetulė, kuri kas savaitę iškuops jūsų namus.

6. Dirbkite nemėgstamą darbą

Nes bijote jį keisti. Nes „taip reikia“. Nes „visi taip daro“. Nes „kažkaip nepatogu“. Nes „mano metuose…“.

Ką daryti? Keisti darbą.

7. Tęskite išsisėmusius santykius

Kvaila būti su žmogumi, kurio nebemylite. Dar kvailiau – likti su juo dėl kaltės jausmo ar iš gailesčio. Nes, kaip beslėptumėte savo jausmus, kitas vis vien pajaus. Likdama tokiuose santykiuose be meilės jūs atimate iš savęs progą rasti naują meilę ir pradėti naują gyvenimą. Ir nekartokite kaip papūgėlė citatos iš „Mažojo princo“ – esą mes atsakingi už tuos, kuriuos prijaukinome. Tai realiame pasaulyje galioja tik augintiniams. Nemaišykite meilės ir prieraišumo. Kaip bebūtų gaila, bet žmonės keičiasi ir kartais senas draugas ar buvęs mylimasis tampa tolimu pažįstamu.

Ką daryti? Padėkoti žmogui, kuris kažkada buvo šalia ir nebesidairyti į praeitį.

Vida Press nuotr./Konfliktas
Vida Press nuotr.

8. Keiskite aplinkinius. Iš visų jėgų

Tai sunku, bet kažkodėl kartais stengiamės kitus pakeisti – kad būtų patogesni mums. O jie kažkodėl to visai nenori ir priešinasi. Jūs galite paaukoti visą gyvenimą bandydama atpratinti savo antrąją pusę nuo žalingų įpročių. Bet jausitės arba pralaimėjusi arba nelaiminga.

Ką daryti? Suvokti, kad žmonės keičiasi savo valia. Galite jiems tik rodyti gerą pavyzdį.

9. Stenkitės visiems įtikti

Labai nedėkinga veikla. Nes tai tiesiog neįmanoma. Na, nebent norėtumėte būti vidutinybe be savo nuomonės. Net nepajusite, kai jūsų individualybė ištirps svetimų troškimų ir nuostatų sraute. Galiausiai įsivarysite nevisavertiškumo kompleksą ir eilinę neurozę.

Ką daryti? Gyventi taip, kaip JŪS norite.

10. Tapkite priklausomu nuo statusų, brendų, daiktų ir žmonių

Žmonės keičiasi, pinigai nuvertėja, darbas nusibosta, finansinė padėtis pasikeičia, taigi neverta prisirišti prie kažkada numatytų tikslų, žmonių ir materijos.

Ką daryti? Būkite lanksti, atvira naujovėms, tada pats gyvenimas netikėtai jums pamėtės keletą naujų idėjų.

Vida Press nuotr./Draugės parduotuvėje
Vida Press nuotr.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs