- Valgote riebią sriubą ar troškinį? Jeigu riebalų „plėvelė“ matoma net plika akimi, savaime aišku, jog visa tai atsiras ant jūsų klubų, šlaunų ar pilvuko. Ką galite išmėginti? Įdomus pasiūlymas – įmeskite į patiekalą ledo kubelį ir labai greitai ištraukite. Tikinama, kad riebalų perteklius atsiras ant tirpstančio ledo gabalėlio, o jūs išvengsite papildomų kalorijų. Jeigu ši idėja jums atrodo absurdiška, galite išbandyti riebalus sugeriantį magnetą. Pasak gamintojo, šis prietaisas – tikras stebuklas. Jis sugeria riebalų perteklių nuo sriubų, troškinių ir kitų skysčių, todėl sumažina kalorijų, cholesterolio kiekį. Taigi ir patiekalas turėtų tapti sveikesnis. Riebalus sugeriantį magnetą prieš naudojimą reikėtų atšaldyti (geriausia palaikyti šaldytuve) ir vos panardinti į ruošiamą patiekalą. Tačiau ar jis išties toks naudingas, kaip teigia gamintojas, sunku pasakyti…
- Kramtykite. Taip, iki kaulų smegenų atsibodęs patarimas, tačiau kas jo laikosi? Valgome skubėdami, rydami ir taip apkrauname savo skrandį, kenkiame virškinimo sistemai. Iš tikrųjų nebemokame mėgautis maistu tiesiog valgydami, kadangi po ranka turi būti telefonas ar kompiuteris, o prieš akis – televizorius. Pabūkite su savimi bent jau kramtydami maistą – suvalgysite kur kas mažiau.
- Iš kokių lėkščių valgyti? Apie tai galite paskaityti tekste „Norite numesti svorio? Keiskite indų spalvą!“, kuriame rasite visus atsakymus apie tinkamas spalvas. Bent jau raudona apetitą skatina, tačiau yra ir tokių spalvų, kurios kaip tik padeda suvaldyti šį žvėrį.
- Suvartokite 100 kilokalorijų mažiau. Kasdien jums tai kainuos nedaug pastangų, bet per metus galima numesti net iki 6 kg! Tiesiog atsisakykite prasto įpročio mėgautis gazuotais saldžiaisiais gėrimais, užkandžiais, traškučiais, sausainiais. Puiku, jei sumažinsite maisto porcijas, nes toks būdas padeda apgauti ir akis, ir skrandį. Todėl, jei turite galimybę, rinkitės mažesnes lėkštes.
- Stenkitės, kad kiekvieno valgio ketvirtį sudarytų augaliniai produktai, t. y. daržovės, vaisiai ir pan. Tyrimų duomenimis, tie, kurie laikėsi šios mitybos taisyklės, per dieną suvartojo maždaug 350 kcal mažiau nei tie, kurie valgė įprastai.
- Išbandykite obuolių actą. Pavyzdžiui, šlakeliu pagardinkite salotas. Teigiama, kad obuolių actas mažina apetitą, todėl padeda sureguliuoti svorį, greitina medžiagų apykaitą. Juk paprasčiausiuose lietuviškuose obuoliuose galima rasti tikrą vitaminų rojų ir mikroelementų, be kurių neišsiverstume, lobyną. Be to, reikia pabrėžti, kad obuolių actas gerina virškinimą, kai persivalgome sunkaus ir riebaus maisto. D. C. Jarvisas, amerikiečių gydytojas, išpopuliarino obuolių acto ir medaus naudą. Jis teigė, kad rūgščių ir šarmų pusiausvyrą organizme gali kuo puikiausiai reguliuoti toks nebrangus produktas kaip obuolių actas. Todėl žmogus greitai atgauna jėgas po ligos, streso ar kitokių negalavimų.
- Kiekvienas mūsų yra matęs, kaip atrodo sveiko maisto piramidė. Taigi, verčiau nežvilgčiokite į jos viršūnę, o rinkitės tai, kad puikuojasi jos apatinėse lentynėlėse: grūdai, vaisiai, daržovės. Gyvūninės kilmės maisto specialistai ragauti pataria tik kartą per dieną. Taigi, sumuštiniai su dešra - netgi labai nuodėmingas pasirinkimas!
- Salotose slypintys spąstai. Liaukitės jas skandinti prieskoniuose ir padažuose. Prieskoniai su druska ir papildomais priedais sukuria gal ir neblogą skonį, tačiau tikėdamiesi sutaupyti kalorijų, iš tikrųjų mes pasijuntame apsunkę ir persivalgę. Nepadauginkite aliejaus ar kitokių padažų, kurie užgožia skonį. Kitas dalykas – tegu riebesni ingredientai nesudaro salotų pagrindo. Tarkime, mėsa, avokadai, riešutai, sūris iš tikrųjų tinka, tačiau visiškai pakanka vieno, o ne visų keturių tuo pačiu metu.
- Išsimiegokite. Pervargimas, stresas ir miego stoka gali jus priversti pajusti žvėrišką apetitą. Ir viskas nėra taip paprasta, kaip atrodo, kadangi šiame „žaidime“ dalyvauja hormonai, ypač alkio hormonu vadinamas grelinas. Jo padaugėja, kai neišsimiegame, o alkio jausmas tuomet išlenda visa jėga.
- Būkite tvirti. Iš tikrųjų didžiausia mūsų nuodėmė – nesugebėjimas laikytis tam tikros rutinos, kurią nuolatos pažeidžiame suvalgydami pyragėlį, nusprendę dar vieną kartą praleisti treniruotę ar užkandžiaudami po 22 val. vakaro. Taigi, kaip gyvensime, tokiu ir kūnu džiaugsimės. Tad linkime kuo stipresnės valios ir puikių rezultatų!