Jeigu suvalgysite bent šešis produktus kasdien iš sąrašo, jau po kelių savaičių pajausite skirtumą.
Obuoliai padeda užkirsti kelią infarktui
Šiuose itin populiariuose vaisiuose yra medžiagos kvercetino – natūralaus flavonoido, kuris gali apsaugoti galvos smegenų ląsteles nuo laisvųjų radikalų poveikio. Be to, obuoliai yra puikus ląstelienos šaltinis, kuri greitai pasotina ir padeda numesti svorį. Mokslininkai priėjo prie išvados, kad vaisiai, kurių minkštimas baltas (taip pat ir kriaušės), padeda užkirsti kelią infarkto rizikai net 50 proc.
Bananai saugo nuo astmos
Moterys dažnai atsisako bananų, kadangi laiko juos kaloringais, tačiau bananai – puikūs ir naudingi vaisiai. Juose yra ląstelienos, naudingojo mineralo kalio, kuris būtinas širdies ir kraujagyslių sveikatai, kraujospūdžiui. Tyrėjai teigia, kad bananai dar ir saugo nuo astmos požymių, todėl skanaukite į sveikatą.
Ankštinės daržovės padidina organizmo apsaugos funkcijas
Ankštiniai produktai – tai pagrindinis augalinių baltymų, ląstelienos, B grupės vitaminų, cinko, geležies ir magnio šaltinis. Skirtingos pupelių rūšys pasižymi ir skirtingomis savybėmis, pavyzdžiui, padidina žmogaus organizmo atsparumą aplinkos poveikiui. Be to, ankštinėse daržovėse gausu baltymų, kurie ilgam suteikia sotumo jausmą, mažina norą užkandžiauti.
Uogos padeda širdies sveikatai
Kam gali nepatikti mėlynės? Šiose sultingose uogose yra daugiau antioksidantų nei daugelyje kitų uogų, todėl jos saugo nuo vėžio, didina smegenų aktyvumą ir dargi teigimai veikia širdies sveikatą. Nepamirškite skanauti ir gervuogių, serbentų bei aviečių – šiose uogose gausu elaginės rūgšties, kuri yra galingas antioksidantas, naudingas širdžiai.
Kopūstai – gausus mikroelementų šaltinis
Įprastas salotas keiskite kopūstais – juose gausu naudingų medžiagų. Štai stiklinėje pjaustytų kopūstų yra vos 20 kcal, tačiau itin daug medžiagų, kovojančių su laisvaisiais radikalais, saugančių mus nuo aplinkos poveikio. Paįvairinkite meniu ir rinkitės ne tik įprastus, bet ir brokolinius bei briuselinius kopūstus.
Riebi žuvis mus paverčia laimingais
Riebioje žuvyje gausu riebalų rūgščių, kurios apsaugo nuo širdies ir kraujagyslių ligų, infarkto bei padidina hormono serotonino, laimės hormono kiekį. Svarbiausia rinktis laukinę, kokybišką lašišą (arba bet kurią kitą riebią žuvį), kurioje yra itin daug naudingų medžiagų mūsų organizmui.
Lapiniai (kale) kopūstai
Šie kopūstai ne veltui vadinami supermaistu. Juose aptiksime didžiulį kiekį vitamino K, kuris yra labai reikalingas mūsų kaulams ir bendrai savijautai. Be to, šiuose kopūstuose yra medžiagų, kurios užkerta kelią vienai dažniausių ligų visame pasaulyje – vėžiui.
Avižos sumažina blogojo cholesterolio lygį
Jeigu mėgstate avižinę košę, ją ruoškite kuo sveikiau – tam rinkitės kruopas, o ne greitai išverdančius dribsnius. Tinkamai paruošta košė padės lieknėti, suteiks energijos, jėgų, sumažins blogojo cholesterolio kiekį. Gardinkite košę ne cukrumi, bet šviežiomis daržovėmis, šlakeliu kokybiško aliejaus, pavyzdžiui, linų sėmenų.
Viso grūdo produktai padės išvengti riebalų sankaupų pilvo srityje
Žmonės, kurie į valgiaraštį įtraukia viso grūdo produktus, dažniausiai kur kas lengviau atsikrato riebalų pilvo srityje. Rudieji ryžiai, viso grūdo makaronai, duona, perlinės kruopos ir kiti įvairūs grūdai yra puikus pasirinkimas siekiantiems gyventi sveikiau, norintiems praturtinti savo mitybą. Tik nepamirškite, kad įvairias košes ir viso grūdo produktus, tarkime, makaronus, geriausia valgyti su šviežiomis daržovėmis bei nepervirti.
Jogurtas ir kefyras stiprina imunitetą
Šitie produktai greitai pasotina ir padeda išlaikyti svorį, be to, juose gausu gerųjų bakterijų, naudingų žarnynui ir imunitetui. Belieka tik pagardinti jogurtą ar kefyrą šviežiomis uogomis, įvairiomis sėklomis ir kitais pagardais ir skanauti į sveikatą – geriausia šiuos produktus vartoti per vakarienę.