13 įgūdžių, kurie padės jaustis laimingam

Kas bendro tarp laimės ir sporto? Tai, kad norint pasiekti rezultatų, reikia treniruotis. Netikėkite teiginiais, kad laimė laukia už kampo ar krinta ant galvos. Ne – ją susikuriame! Jums atrodo, kad kitiems sekasi geriau, ar ne? Tačiau gal tie žmonės šiek tiek daugiau už jus stengiasi?
Laiminga moteris
Laiminga moteris / Vida Press nuotr.

Štai, kas jums padės pajusti gyvenimo skonį:

1. Laikykite gyvenimą žaidimu, kuriame galima ir laimėti, ir pralaimėti. Dažnai žmonės pasižymi pernelyg rimtu gyvenimo vertinimu. Jie nuolat įsitempę, su rūpesčio raukšle kaktoje, nes paniškai bijo susimauti. Sėkmė ir laimė dažniausiai šypsosi tiems, kurie pralaimėję gali nerūpestingai gūžtelėti pečiais ir tarstelti, kad nieko tokio – kitą kartą tikrai pasiseks. Problemos? Pabandykite iš jų pasijuokti – ir jos tikrai sumažės!

Vida Press nuotr./Laiminga moteris
Vida Press nuotr.

2. Bendraukite. Jūsų kontaktai – jūsų lobis. Vienas žmogus jums padės surasti kitą, kitas supažindins su trečiu, o kažkuris dar ir duos gerą patarimą. Turėkite ratą žmonių, į kuriuos galėtumėte kreiptis su klausimais, pasiūlymais ar prašymais, o ir pats būkite atviras kitiems, nes egoistinis kitų eksploatavimas gali atnešti tik laikiną sėkmę.

3. Perdėtai nesidrovėkite. Galima su visais savo talentais ir patirtimi visą gyvenimą pratūnoti kampe, jei bus manoma, kad iniciatyvą rodo tik įžūlūs savimi patenkinti tipai. Savo idėjų reklama – labai subtilus menas, kurio turėsite išmokti, jei norėsite pagauti sėkmę. Ir jūsų pastangose pranešti apie save nėra nieko gėdingo, aišku, jei savireklama nėra įkyri.

Vida Press nuotr./Moteris susirinkime
Vida Press nuotr.

4. Darykite tai, kas patinka. Sėkmės dažniausiai sulaukia tie, kurie pirmiausia klauso savo širdies balso, o ne tik vykdo nurodymus ir bando įtikti kitiems. Jei visuomenė jus verčia tapti ofiso liūte ir siekti karjeros, o viduje jaučiate, kad labiau norite auginti vaikus ir imtis nedidelio versliuko namie, paisykite savo norų ir neklausykite, kas ką sakys. Jei visi žygiuoja į vieną pusę, galima tiesiog palikti koloną ir žygiuoti į priešingą.

Užsikrėskite gera nuotaika – ir bent jau mažytė laimės dozė retkarčiais jums bus garantuota.

5. Draugaukite su laimingais žmonėmis. Rinkitės optimistus. Nebūtinai jų gyvenimas kaip pasaka, bet tokie žmonės turi įgimtą savybę nedramatizuoti situacijos ir sugeba pasijuokti iš savęs. O be to, tokia būsena – užkrečiama. Užsikrėskite gera nuotaika – ir bent jau mažytė laimės dozė retkarčiais jums bus garantuota.

6. Apsupkite save pozityviais dalykais. Nebūtina nuolat žiūrėti kraugeriškų siaubo filmų, žiniose ieškoti tik avarijų ir nusikaltimų aprašymų bei dejuoti, kad žmonės pikti, nejautrūs ir piktavališki. Apgaubkite save dalykais su pliuso ženklu: gražiais daiktais, naujais kvepalais, įkvepiančia muzika ir knygomis, smagiais žmonėmis.

Fotolia nuotr./Mergina su ausinėmis
Fotolia nuotr.

7. Šypsokitės. Psichofiziologai teigia, kad net priverstinė šypsena po tam tikro laiko sukelia tokį pat efektą, kaip nuoširdi. O kitiems bendrauti su besišypsančiu žmogumi kur kas maloniau.

8. Neužstrikite nesėkmėse. Kai kuriems sudėtinga pamiršti net menkiausią savo klaidą, nekalbant apie nesėkmes. Išmokite greičiau pereiti iš vienos emocinės būsenos į kitą – tai nėra paprasta, jei dienų dienas mąstote apie tai, kodėl jums nesiseka. Tačiau labai naudinga keisti elgesio taktiką priklausomai nuo aplinkybių ir išbandyti vis kitus bendravimo modelius.

Vida Press nuotr./Supermergaitė
Vida Press nuotr.

9. Pagirkite save. Džiaukitės mažiausiomis savo pergalėmis. Kartais mes jas sumenkiname: „Argi tai pasiekimas? Tai mažmožis“. Dar smagiau ką nors sau pasidovanoti ta proga. Ir dar. Išmokite priimti komplimentus ir pagyras. Atkreipkite dėmesį, kaip keistai žmonės tada elgiasi: vieni mojuoja rankomis: et, neverta net kalbėti! Kiti susidrovėję kažką ima mykti. Ir tik nedaugelis draugiškai nusišypso ir padėkoja – būkite vienu iš jų.

10. Kurkite. Terapinis hobių efektas jau seniai įrodytas. Ir tegul jūsų pomėgis kažkam kelia šypseną – jums juk jis patinka, ar ne? Kūryba, kokia ji bebūtų, gydo stresą, leidžia atsipalaiduoti, tai geriausias būdas pagerinti savijautą ir atsikratyti nevykėlio sindromo.

Vida Press nuotr./Moteris lipdo iš molio
Vida Press nuotr.

11. Išbandykite ką nors naujo. Neužsidarykite vienos veiklos rėmuose. Gyvenimas teka, bėga, skrieja – jis tikrai nestovi vietoje. Jei atsirado galimybė ką nors naujo išbandyti – būtinai ja pasinaudokite. Įgykite dar vieną profesiją, išmokite kalbų. Laimė lydi tuos, kurie nebijo naujovių. Ir jei kas nors rytoj jums paskambins su keistu pasiūlymų, iškart pasakykite: „taip!“, nors viduje gūšitės ir bijosite išeiti už įprastos kasdienybės rėmų.

Kartais verta ištrinti iš galvos failus, kaip iš kompiuterio. Pasijusite laisvesni, gyvybingesni, laimingesni.

12. Atsisakykite to, kas jus slegia. Atleiskite įžeidėjams, atiduokite skolas, atsikratykite nedėvimų drabužių ir pareigų, kurias jums tiesiog užmetė – neatsižvelgdami į jūsų norus. Kartais verta ištrinti iš galvos failus, kaip iš kompiuterio. Pasijusite laisvesni, gyvybingesni, laimingesni.

13. Tikėkite, kad jums sekasi. Rasti savo gyvenime sėkmės ženklų gana paprasta. Tik atrodo, kad priežasčių džiaugtis nedaug, bet tai netiesa. Iš tikrųjų jau esate sėkmės kūdikis, nes turite stogą virš galvos, nebadaujate ir galite laisvai rinktis, ką veikti gyvenime. Be to, turite daug privalumų ir talentų – pagalvokite apie juos. Taigi, pradinį kapitalą jau turite – belieka tik įdėti šiek tiek pastangų!

Laiminga moteris
Vida Press nuotr.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs