2 iš 3 moterų tai darė bent kartą gyvenime – miegojo su makiažu

Odos valymas – svarbiausias teisingos odos priežiūros žingsnis, tačiau miegoti nenusivalius makiažo bent kartą gyvenime teko 64 proc. lietuvių moterų, rodo socialiniame tinkle „Facebook“ atlikta apklausa. Viena naktis su makiažu odos nesugadins, tačiau tai negali tapti įpročiu.
Mieganti moteris
Mieganti moteris / Vida Press nuotr.

Paklaustos, ar kada nors teko miegoti nenusivalius makiažo, socialinio tinklo lankytojos atviravo, kad nors ir retai, bet didžiajai daugumai teko taip elgtis. Vienos įvardijo, kad taip nutinka kur nors išvykus iš namų, kitoms iš nuovargio, įvardinta ir „tiesiog jaunystės klaidų“ priežastis.

Komentuodamos apklausos rezultatus grožio ir kosmetikos specialistės laikosi bendros pozicijos – kaip atrodysite ryte labai priklauso nuo vakaro. „Eurovaistinės“ konsultantė Alina Geglis pastebi, kad moterims pritrūksta ne žinių ar noro, o laiko.

Gyvenant aktyvų gyvenimą, sukantis tarp darbų, mokslų ir šeimos, dienos pabaigoje atlikti dar vieną papildomą žingsnį kartais tiesiog pritrūksta jėgų.

„Tinkamas veido odos valymas – didesnė problema ankstyvoje paauglystėje, pradėjus pažintį su kosmetika. Vyresnėms merginoms ir moterims žinių tikrai netrūksta. Dauguma klienčių renkasi net ne vieną, o kelias makiažo valymo priemones – veidą nuprausia putomis, po to naudoja micelinį vandenį, o „sunkesniam“ akių ir lūpų makiažui renkasi specialų valiklį. Vis dėlto, gyvenant aktyvų gyvenimą, sukantis tarp darbų, mokslų ir šeimos, dienos pabaigoje atlikti dar vieną papildomą žingsnį kartais tiesiog pritrūksta jėgų“, – klienčių įpročius komentuoja A.Geglis.

Vizažistė ir įvaizdžio specialistė Laura Žilionytė ramina, kad viena naktis su makiažu odos nesugadins, tačiau atsargumo priemonių imtis reikėtų.

„Kai klientės teiraujasi apie skystas pudras, kurios nekimštų porų, visuomet atkreipiu dėmesį, kad labiausiai kenkia ta dekoratyvinė kosmetika, kuri dienos pabaigoje dar nėra nuvalyta. Juk sakoma, kad geras makiažas prasideda jau vakare nuo tinkamos veido odos priežiūros. Nenuvalytas arba prastai nuvalytas makiažas ilgainiui kenkia odai – užkemša poras, skatina spuogelių ir inkštirų atsiradimą. Jei vakare jaučiatės visiškai išsekusi, patarčiau bent nusivalyti veidą miceliniu vandeniu arba specialia makiažo valymo servetėle“, – pataria vizažistė.

Fotolia nuotr.
Fotolia nuotr.

Grožio specialistės pastebi, kad sunkiausiai moterims sekasi nuvalyti blakstienų tušą ir skystą pudrą. Valant blakstienas, rekomenduojama valikliu sudrėkinti vatos diskelį, perskirti jį per pusę, švelniai suspausti blakstienas iš viršaus ir iš apačios, ir šiek tiek palaikyti. Veidą valyti reikėtų pagal masažines linijas – nuo centro link smilkinių, nepamirštant sunkiau pasiekiamų vietų – plaukų linijos, pasmakrės ir kaklo.

Apklausa atlikta remiantis „Eurovaistinės“ „Odos priežiūros piramide“. Bendradarbiaujant su gydytoja dermatovenerologe Rūta Gancevičiene, Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Visuomenės sveikatos instituto direktoriumi prof. Rimantu Stuku ir Nacionaliniu visuomenės sveikatos centru sukurta piramidė siekia padėti teisingai ir sveikai prižiūrėti odą.

„Lietuvės itin didelį dėmesį skiria kasdieniam dekoratyvinės kosmetikos naudojimui. Didesnei daliai moterų (29 proc.) kasdienis makiažas yra ilgiausiai trunkantis rytinis grožio ritualas. Siekiame padėti geriau suprasti, kaip reikia prižiūrėti odą, kurie kasdieniai grožio ritualai yra svarbiausi, kurie – mažiau svarbūs, todėl pateikiame įrankį, kuris leidžia geriau suprasti, kas lemia odos būklę ir kaip puoselėti sveiką grožį“, – sako Ingrida Damulienė, „Eurovaistinės“ valdydos pirmininkė.

Odos priežiūros piramidė
Odos priežiūros piramidė

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų