Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

3 dienų valomoji limfos dieta

Užteršta limfa – dažniausia celiulito priežastis. Limfa – stropiausia mūsų organizmo valytoja, surenkanti kiekvienos ląstelės išmetamus nebereikalingus medžiagų apykaitos produktus. Natūraliosios medicinos šalininkai sako, kad visos ligos prasideda nuo limfinės sistemos veiklos sutrikimų.
Moters kūnas
Moters kūnas / Shutterstock nuotr.

Kas yra limfinė sistema?

Nors limfinė sistema yra glaudžiai susijusi su kraujotaka, tai yra atskira organizmo sistema. Ją sudaro limfagyslės, jomis tekanti limfa ir limfiniai organai: limfmazgiai, blužnis, migdolinės liaukos, užkrūčio liauka, limfiniai audiniai. Limfoje esantys limfocitai formuoja imunitetą, tačiau svarbiausia limfos funkcija – valomoji. Cirkuliuodama po visą organizmą ji surenka kiekvienos ląstelės išmetamas nebereikalingas medžiagas. Jei limfos apytaka sutrinka, organizmas neišsivalo, prasideda įvairiausios bėdos (nelygu, kokioje vietoje sutrinka limfos apytaka). Beje, užteršta limfa yra dažniausia celiulito (kitaip dar vadinamo limfinio audinio uždegimu) priežastis. Limfos tekėjimą gerina bet kokia mankšta ar fizinė veikla, priverčianti raumenis susitraukinėti, ir bet koks masažas (nebūtinai limfodrenažinis).

3 dienų valomoji dieta

Pirmiausia ji skirta limfai valyti, tačiau per tris dienas puikiai išsivalys ir žarnynas. Jei turėsite valios jos laikytis, maloniai nustebsite, netekusi kelių nereikalingų kilogramų!

Produktai, kurių reikės:
• Tirpsmo vandens. Jį ruoškite taip: 2 l geriamojo vandens įdėkite į šaldymo kamerą (galima išpilstyti į kelis mažesnius indus). Kai vanduo sušals į ledą, atitirpinkite kambario temperatūroje. Paskui atsargiai nupilkite, kad nesusimaišytų su ant dugno nusėdusiomis nuosėdomis.
• Maltų sėmenų (linų sėklas galite sumalti kavamale arba nusipirkti jau sumaltų).
• Lydyto sviesto („ghi“). Jo pasigaminti visai nesunku, tik reikia turėti laiko (reikia maždaug pusvalandį sviestą kaitinti storasieniame puode, kol viskas, kas nereikalinga, išgaruos, iškils į paviršių ar nusės ant dugno).
• Žaliosios arbatos.
• Pieno.
• Kelių kilogramų citrusinių vaisių ir sulčiaspaudės.

Vienos dienos valgiaraštis

Iš ryto tuščiu skrandžiu išgerkite pasiruoštą sėmenų nuovirą. Jį ruošti taip: emaliuotame puode užvirinkite 250 ml vandens, į jį suberkite kupiną šaukštą maltų sėmenų ir 5 min. pavirinkite.
Pusryčiams, pietums ir vakarienei išgerkite po puodelį vadinamosios Tibeto arbatos. Ją ruošti taip: šaukštą žaliosios arbatos lapelių užpilkite 100 ml verdančio vandens, po 5 min. nukoškite, įpilkite 100 ml pieno, užvirinkite, įdėkite šaukštelį lydyto sviesto „ghi“, įberkite žiupsnelį druskos ir dar kartą užvirinkite. Maišykite mediniu šaukštu!
Visą dieną gurkšnokite sulčių mišinio. Jį ruošti taip: 900 ml greipfrutų, 900 ml apelsinų, 200 ml citrinų sulčių ir 2 l tirpsmo vandens sumaišykite viename inde.
PASTABA. Dietos patariama laikytis 3 dienas, bet jeigu ištversite tik vieną dieną, savijauta irgi pagerės.

Naudingi receptai    

Nuo seno žinoma, kad limfą puikiai valo kadagių uogos (tinka ir džiovintos). Jas vartoti taip: pirmąją dieną reikia suvalgyti 5 uogas (geriausia – rytą, tuščiu skrandžiu). Paskui kasdien po vieną uogą pridėti. 15–tą dieną sukrimsti 15 uogų, paskui kasdien po vieną uogą mažiau, kol liks vėl tik 5.

Kraujažolių antpilas. 3 šaukštus džiovintų kraujažolių suberkite į termosą, užpilkite 1 l verdančio vandens ir palaikykite bent 40 min. Nukoškite ir gerkite po pusę stiklinės 3 kartus per dieną prieš valgį.

Spanguolių sultys – geras kraują ir limfą valantis gėrimas. Tiesa, valomąjį poveikį pajusite tik gerdama jų reguliariai: pirmąją savaitę – po 100 ml triskart per dieną, antrąją savaitę – po 100 ml dukart per dieną, trečiąją savaitę – po 100 ml vienąkart per dieną. Jei neturite galimybių kasdien gerti spanguolių sulčių, panašaus poveikio gėrimo pasiruoškite iš vaistažolių. Šaukštą varnalėšų šaknų ir šaukštą purpurinių ežiuolių žolės užpilkite 1 l vandens ir ant mažos ugnies kaitinkite 10 min. Įberkite šaukštą džiovintų dilgėlių ir kaitinkite dar 10 min. Nukelkite nuo ugnies, įberkite po šaukštą dobilų žiedų, šeivamedžių žiedų, mėtų, uždenite ir palikite 5 min. pritraukti. Prieš gerdamos nukoškite, pagardinkite medumi. Vartoti pagal tą pačią schemą, kaip ir spanguolių sultis.

Susmulkintas džiovintas varnalėšų šaknis sumalkite kavamale, miltelius suberkite į sandarų indelį ir laikykite sausoje vietoje. Vartokite po šaukštelį 4 kartus per dieną prieš valgį, užgerdamos šiltu vandeniu.

Priverskite limfą pakeisti judėjimo kryptį

Atsigulkite ant nuožulniai įtaisytos lentos – jokių pastangų nereikalaujantis atsipalaidavimo būdas, tačiau jis nors trumpam „išvaduoja“ kūną iš žemės traukos. Limfa ir kraujas tuo metu priversti pakeisti judėjimo kryptį, todėl pagerėja visų organizmo ląstelių mityba, sparčiau šalinami šalutiniai medžiagų apykaitos produktai. Smegenys gauna daugiau deguonies, dėl kokių nors priežasčių spaudžiami vidaus organai nors keliolikai minučių sugrįžta „į vietas“. Beje, nuvargusios kojos šitaip pailsi daug greičiau nei tada, kai laikote jas iškėlusi.

Susiraskite tvirtą lentą (gali panaudoti, pavyzdžiui, lyginimo lentą). Vieną jos galą įremkite į grindis, o kitą užkelkite ant tvirto baldo (sofos ar pan.). Įsitaisykite žemyn galva ir gulėkite 15 min., galvodama apie malonius dalykus. Keldamasi nedarykite staigių judesių, kad nepradėtų svaigti galva.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs