Tačiau kodėl kiti valgydami pusryčius nepatiria tokių pojūčių, o svoris stovi vietoje arba net auga, klausia popsugar.com? Juk pusryčiai kaip tik turėtų skatinti medžiagų apykaitą. Taigi, kokios trys klaidos pasitaiko dažniausiai?
Dribsniai ir granola
Saldūs, gausūs dažiklių, o daugiausiai cukraus, jie tikrai niekada nebus geras pasirinkimas. Štai kodėl reikėtų susikoncentruoti į sudėtinius angliavandenius, sveikus riebalus ir baltymus. Tarkime, avižinių kruopų košė – visada bus puikus pasirinkimas. Kai kurie mielai skanauja ir trintus kokteilius, tačiau daugelis mitybos specialistų patartų valgyti neapdorotus vaisius ir daržoves, nes jie ilgesniam laikui suteikia sotumo jausmą.
Kuri valanda?
Kaip savo patirtį popsugar.com aprašo Jenny Sugar, ji itin atidžiai laikėsi taisyklės niekada ryte nepraleisti pusryčių ir vos tik pabudusi 7.30 imdavosi valgyti. Tiesa, net tada, kai nesijausdavo alkana. O vėliau, apie 9 val., ji vėl jausdavosi itin išalkusi, todėl pusryčiaudavo antrą kartą. Štai tada moteris suprato, kad suvartoja kur kas daugiau kilokalorijų nei derėtų.
Ji nusprendė įsiklausyti į savo pojūčius ir valgyti tada, kada jai to norisi: „Dabar aš prabudusi sportuoju, o alkio jausmas atkeliauja 9-–10 val. Valgau tik tada, kai esu alkana, o ne tada, kai man tą sako laikrodis.“
TAIP PAT SKAITYKITE: Kodėl būtina reguliariai valgyti pusryčius?
Šaukštas ne tik kepimui – matuokite, kiek suvalgote
„Anksčiau aš niekada neskaičiuodavau, kiek suvalgydavau. Pavyzdžiui, pasiimdavau didelį dubenį, didesnį nei salotoms ar sriubai, ir prikraudavau jame trijų rūšių dribsnių, razinų, riešutų, šilauogių ar bananų, užpildama sojų pienu. Ten būdavo mažiausiai 600 kcal! Tas pats būdavo su avižiniais dribsniais, jogurtu su vaisiais ir granola, trintais kokteiliais, skrebučiais. Dabar naudoju puodelius ir šaukštus, kad kilokalorijų skaičius neviršytų 400“, – sakė J.Sugar. Ji tikina, kad tai padeda išvengti per didelių porcijų, kurios atsakingos už mūsų svorio augimą.