4 priešmenstruacinio sindromo požymiai, kuriuos galite įveikti

Kartais vyrai juokauja, kad moterims PMS niekada nesibaigia. Išties pikta, kai bet koks blogos nuotaikos požymis nurašomas būtent šiai priežasčiai, tačiau kad PMS gali apkartinti gyvenimą, greičiausiai sutiks ne viena dailiosios lyties atstovė.
Priešmenstruacinis sindromas
Priešmenstruacinis sindromas / Fotolia nuotr.

Kai kurioms šis periodas primena tikrą pragarą, ypač, kai startuoja iki menstruacijų likus 1–2 savaitėms! Būtent tuo metu pajaučiame tiek fizinius, tiek psichologinius negalavimus. Tokia savijauta būdinga net 30–75  proc. moterų, o 8 proc. kenčia nuo priešmenstruacinio disforinio sutrikimo (PMDS), kai emociniai, psichologiniai ir fiziniai sunkumai yra dar sudėtingesni nei PMS metu, teigia medicinos ekspertė Deyo Famuboni portalui healthista.com

PMS būdingi ir labai švelnūs, ir neigiamai gyvenimo kokybę veikiantys simptomai. Todėl atsižvelgdamos į savo patirtį moterys turėtų apsilankyti pas gydytoją ir išsakyti pojūčius, kad galėtų kontroliuoti PMS laikotarpį.

Štai kokie simptomai pasitaiko dažniausiai ir kaip su jais susidoroti.

  • Skaudanti ir padidėjusi krūtinė

Kas nutinka: ciklo metu hormono estrogeno kiekis mažėja, o štai progesteronas – auga. Pastarasis hormonas susijęs su vandens sulaikymu ir kai kurių raumenų atsipalaidavimu mūsų kūnuose. Šiuo atveju kūnas taip tarsi ruošiasi, jeigu pastotume, t. y. krūtys padidėja ir suminkštėja. Vėliau, kai progesteronas sugrįžta į savo ribas, mūsų krūtinė ir vėl įgauna prieš tai buvusią įprastą formą.

Ką galite padaryti: kai kurioms moterims padeda individualūs gyvenimo būdo pokyčiai, pavyzdžiui, kofeino apribojimas, sumažintas sočiųjų riebalų vartojimas (esančių traškučiuose, šokolade, mėsoje, svieste), alkoholio, rūkymo atsisakymas. Padėti gali gerieji riebalai – valgykite riebią žuvį, moliūgų sėklas, linų sėmenis; akupunktūra; atitinkamos, gerai krūtis prilaikančios liemenėlės nešiojimas. Jeigu norite griebtis medikamentų, tuomet prieš tai pasitarkite su gydytoju.  

  • Dirglumas ir nuotaikos svyravimai

Kas nutinka: greitai nusimenate, susierzinate, jaučiate nerimą, kamuoja depresijos požymiai.

Ką galite padaryti: reguliariai mankštinkitės, praktikuokite jogą, meditaciją, pozityvų mąstymą, kalbėjimosi terapiją, akupunktūrą. Patariama sumažinti angliavandenių vartojimą, t. y. cukraus kiekius maiste, gerai išsimiegoti, laikytis dienos režimo.

Tyrimai atskleidžia, kad nuotaiką pagerinti gali vitaminas B6, kurio gausu saulėgrąžose, pistacijose, žuvyje.  

  • Svorio augimas

Kas nutinka: dėl to, kad kūne sulaikomi skysčiai, daugelis moterų ciklo metu jaučiasi sunkesnės, ir išties – svoris gali padidėti iki 1 kg. Alkoholis, rūkymas ir druskos gausi mityba šiuos požymius dar labiau paaštrina, todėl verčiau jau atsisakykite žalingų gyvenimo ir mitybos įpročių.

TAIP PAT SKAITYKITE: Kodėl išalkus kyla ir susierzinimo pojūtis? Išeitis – keturių valandų taisyklė

Ką galite padaryti: magnis, B grupės vitaminai, vitaminas E, kalcis – visa tai gali padėti išvengti nemalonių PMS simptomų. Kai kurie išvardinti mikroelementai yra randami ankštinėse daržovėse, riešutuose, žaliose daržovėse.

  • Pilvo pūtimas

Kas nutinka: kai hormonai svyruoja, raumenys mūsų žarnyne atsipalaiduoja, štai todėl pilvukas atrodo išsipūtęs. Taip pat galima ir dar viena šalutinė priežastis – vidurių užkietėjimas.

Ką galite padaryti: valgykite dažniau ir mažesnėmis porcijomis, negerkite gazuotų gėrimų, venkite sūrių maisto produktų, dažniau sportuokite. Simptomus gali sumažinti ir produktai, kuriuose gausu ląstelienos: tinka daržovės, grūdai, sėlenos, sėmenys, vaisiai ir pan.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis