Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

5 patarimai, padėsiantys išvengti nugaros skausmo

Nugaros skausmas – viena labiausiai paplitusių sveikatos problemų, su kuria susiduria beveik visi. Tai yra viena iš dažniausių priežasčių, kodėl žmonės kreipiasi į gydytojus. Skausmas gali atsirasti bet kokio amžiaus žmonėms, staiga be aiškios priežasties. Pavyzdžiui, galite pabusti vieną rytą su nugaros skausmu ir nesuprasti, kas jį sukėlė.
Nugaros įtvaras
Nugaros įtvaras / Partnerio nuotr.

Siekiant sumažinti skausmo atsiradimo riziką, žmogus turi suprasti, kas sukelia tam tikros nugaros srities (juosmens, krūtinės, kaklo) skausmus. Tuomet reikėtų pakeisti gyvenimo būdą, siekiant užkirsti kelią skausmo atsiradimui arba visiškai panaikinti nugaros skausmą.

Dažniausios nugaros skausmo priežastys

Nugaros skausmas yra labiau paplitęs tarp žmonių, kurie turi antsvorį, mažai juda, nesportuoja, dirba nepatogioje priverstinėje padėtyje, kuomet reikia daiktus pakelti, stumti ar traukti stovint ne tiesiai, o pasisukus šonu, taip pat netaisyklingai keliant ar nešant sunkius daiktus.

VIDEO: Nugaros skausmas.

Nugaros skausmas gali atsirasti jeigu dirbate sėdimą darbą „susikūprinę“. Skausmo atsiradimą gali lemti stuburo diskų išvarža, infekcija, uždegimas, reumatoidinis artritas, lūžis ar auglys.

Atsiradę skausmai gali sukelti nuolatinę įtampą, skatinančią sprando, nugaros, juosmens raumenų įsitempimą, kuris dar labiau didina skausmą. Gydant nugaros skausmą, pirmiausia reikia stengtis pašalinti jį sukėlusią priežastį.

Patarimai kaip išvengti nugaros skausmo

1. Jeigu jaučiamas nugaros skausmas, nereikėtų riboti fizinės veiklos. Kai tenka nuolat dirbti vienoje padėtyje, patariama kuo dažniau daryti pertraukas ir judėti.

Partnerio nuotr./Nugaros įtvaras
Partnerio nuotr./Nugaros įtvaras

2. Fizinio darbo metu patariama užsidėti įtvarą, kuris prisitaiko prie Jūsų nugaros linkių. Nugaros įtvarai taip pat tinka ir sportui. Jie pagaminti iš kokybiškų medžiagų, nugaros srityje turi sutvirtinimus. Patariama juos dėvėti atliekant veiksmus, reikalaujančius juosmens palaikymo.

3. Šaltesniu metų laiku esant nugaros skausmams rekomenduojamas nugaros įtvaras su angora. Minkštas, švelnus ir šiltas įtvaras su angoros vilna kūnui suteikia natūralią šilumą. Dėl angoros vilnos šildomųjų savybių, įtvaras puikiai malšina nugaros skausmą.

Partnerio nuotr./Nugaros įtvaras
Partnerio nuotr./Nugaros įtvaras

4. Esant netaisyklingai laikysenai žmogus gali niekuo nesiskųsti, tačiau ilgainiui ima varginti kaulų ir raumenų skausmai, galvos, kaklo ir pečių skausmai, apatinės nugaros dalies skausmas.

Dėl netaisyklingos laikysenos atsiradusių skausmų galima išvengti dėvint įtvarus – laikysenos korektorius (reklinatorius). Dėl ypatingos konstrukcijos reklinatorius neleidžia susimesti į kuprą ir tempia pečius atgal.

Iš pradžių gali būti jaučiamas diskomfortas - nugarai nepatogu, maudžia raumenis, dirželiai trukdo ir spaudžia pečius. Bet ilgainiui raumenys įpranta prie taisyklingos padėties. Rekomenduojama nešioti ne daugiau 3-4 valandų per dieną.

Partnerio nuotr./Reklinatorius
Partnerio nuotr./Reklinatorius

5. Taisyklingai laikysenai ir raumenų stiprinimui patariama naudoti kamuolius. Kamuolys tiks ir sėdėjimui ir mankštai – tai puiki gydymo ir profilaktikos priemonė. Mankštos pratimus reikia pasirinkti atsižvelgiant į nugaros skausmo priežastis ir skausmo intensyvumą. Taip pat ant kėdės galima dėti masažuojantį kėdės pagrindą, kuris rekomenduojamas parenkant ergonomišką padėtį, koreguojant stuburo padėtį.

Šiuo metu UAB IDEMUS parduotuvėse vyksta akcija visiems nugaros įtvarams -20%.

Akcija galioja iki 11.30

Daugiau informacijos galite rasti www.idemus.lt.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų