1. Paremkite smakrą
Ypač pasaulio galingųjų mėgstamas gestas – tokia nuotraukose dažniausiai būna Hillary Clinton. Smakrą parėmęs ir Steve‘as Jobsas savo biografinės knygos viršelio nuotraukoje. Tai mąstytojo poza, kurią galima iššifruoti taip: „Kai jums bus sunku, aš pasiūlysiu tinkamą sprendimą!“
2. Neprikąskite ir nekramtykite lūpų
Taip pašnekovui demonstruojate nenuoširdumą ir sudarote įspūdį, jog kažką slepiate. Dažnai taip elgiasi žmonės, kurie meluoja arba stengiasi nuslėpti emocijas. Tokia veido mimika iškart aplinkiniams sukelia nepasitikėjimą.
3. Sudėkite rankų pirštus „stogeliu“
Liesdami pirštų pagalvėlėmis kitos rankos pirštus, iš jų sudarykite savotišką piramidę. Toks gestas demonstruoja kompetenciją ir valdingumą. Jį dažnai išnaudoja Oprah Winfrey ir Donaldas Trumpas. Baracui Obamai būdingas modifikuotas gestas: lyg rankose jis laikytų nematomą krepšinio kamuolį. Gestas labiau nei valdingumą išreiškia užuojautą.
4. Sekite savo galvos padėtį
Niekada neskelbkite svarbios informacijos pakreipę galvą – žmonėms atrodo, kad pats netikite tuo, ką sakote. Jei tiesiog šnekučiuojatės apie šį bei tą, galite galvą pakreipti, tačiau net ir tada, svarbu, į kokią pusę ją palenkiate. Jei į dešinę – atrodote patrauklesnis, o jei į kairę – protingesnis. Sunkus pasirinkimas...
TAIP PAT SKAITYKITE: Kaip suprasti, jog mums meluoja?
5. Sunerkite rankas ant krūtinės
Tyrimais įrodyta, kad ant krūtinės sunėrus rankas, išauga sėkmingo sudėtingų problemų sprendimo tikimybė.
Sunėręs rankas atrodote santūrus ir oficialus? Tik tada, jei kalbatės su žmogumi, kuris jūsų nepažįsta. Draugai jus žino kaip nuluptą, todėl nevenkite šito gesto – jis netgi padeda išspręsti problemas, mat aktyvuoja abu smegenų pusrutulius: logišką kairįjį ir kūrybišką dešinįjį. Tyrimais įrodyta, kad ant krūtinės sunėrus rankas, išauga sėkmingo sudėtingų problemų sprendimo tikimybė.
6. Neraukykite nosies
Kartą Janine Driver konsultavo moterį, kuriai nesisekė rasti tinkamo vyro: kartą susitikę jie jos daugiau niekada nebepakviesdavo į kitą pasimatymą. Pasirodo, moteris juokdamasi visada suraukdavo nosį – o tai juk universalus pasibodėjimo gestas, kurį vyrai priimdavo kaip ženklą, jog jie jai nepatinka (nors dažnai būdavo atvirkščiai!). Kai moteris nustojo raukyti nosį, gana greitai jos gyvenime atsirado mylimas žmogus, už kurio ji ištekėjo. Štai kokia kūno kalbos jėga!