„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

6 ženklai, kad vartojate per daug cukraus

Nustebsite sužinoję, kur slypi tikri cukraus kalnai – dažnai manome, kad jo gausu tik saldėsiuose. Visgi turime nuvilti, kadangi cukraus yra paprasčiausioje duonoje, daugelyje padažų, ką jau kalbėti apie greitai paruošiamus pusgaminius.
Mergina
Mergina / Fotolia nuotr.

Taigi, kartais nė patys to nežinodami, apsąlame taip, jog vėliau apie tai praneša tam tikros organizmo reakcijos. Kokios jos? Kviečiame išsiaiškinti ir išguiti cukruotas nuodėmes iš savo valgiaraščio!

Dažnai jaučiatės pavargę ir nervingi

Ir tai susiję su cukraus kiekio svyravimais kraujyje. Tarkime, kai jis šokteli, atrodo, kad esame kupini jėgų, tačiau vos tik sminga žemyn, kaipmat užsimanome prigulti ant minkštos sofutės ir dar vieno kito gabalėlio šokolado... Taigi, ką daryti? Ogi pasistengti nepiktnaudžiauti saldumynais tam, kad cukraus kiekis kraujyje stabilizuotųsi tai pat, kaip ir jūsų energijos virsmai.

Nepaliaujamai geidžiate saldėsių ir angliavandenių

Ar žinote, kad cukrus sukelia tikrą priklausomybę? Kuo daugiau skanaujate, tuo labiau trokštate! Taigi, jeigu per pietus jau pradedate mąstyti apie purias spurgas, o vakare sukemšate šokolado plytelę, greičiausiai esate tikri saldumynų maniakai... Pabandykite atsisakyti cukraus bent kelioms dienoms, kadangi iškart pajausite skirtumą. Galiausiai atrasite, kokie saldūs gali būti paprasčiausi vaisiai ar uogos, kurie, be jokių kalbų – kur kas sveikesnės alternatyvos.

Taip pat skaitykite: Sužinokite, kodėl kartais norisi mėsos arba saldumynų

Turite odos problemų

Per didelis saldumynų vartojimas nusėda ant jūsų odos – spuogai, inkštirai, sausumas ir bendras odos būklės pablogėjimas gali būti susijęs su jūsų mitybos įpročiais. Cukrus sukelia uždegiminius procesus, kurie atsispindi jūsų veide ir kūne. Išbandykite becukrę dietą ir įvertinkite odos pokyčius!

Jaučiatės nerimastingi, nervingi, užklupti depresijos

Dar viena raudona kortelė cukrui! Pasirodo, jis veikia mūsų nuotaiką, emocijas ir vidinę savijautą. Galiausiai turi įtakos XXI-ojo amžiaus rykštei – vėžinių ląstelių dauginimuisi bei stresui, trikdo smegenų veiklą. Natūralūs, šviežūs produktai pats geriausias būdas sukurti gerą nuotaiką.

Dažnai sergate

Cukrus slopina imuninę sistemą, todėl žmogaus organizmui darosi sunku atremti stresą, chroniškas ligas ir begalę kitų sveikatos sutrikimų. Todėl neskubėkite griebtis krūvos tablečių ir jomis bandyti gelbėti savo savijautą – pradėkite nuo to, kad saldėsiams ne vieta jūsų skrandyje...

Turite antsvorio

Cukrus ir rafinuoti angliavandeniai – štai pagrindinė priežastis, kodėl svoris šokteli lyg ant mielių. Taigi, jeigu bandote sulieknėti vartodami mažai riebalų, tačiau su malonumu kertate cukruotus skantėstus, gali būti tikri – jums nepavyks pasiekti norimo rezultato. Be to, cukrus neigiamai veikia ir žarnyno veiklą, dėl to svoris gali stovėti vietoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“