Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

7 moksliškai patvirtinti būdai atsikratyti antsvorio

Atsikratyti papildomų kilogramų nėra taip paprasta – galbūt sporto klubas yra per toli nuo namų, o ta spurgų dėžutė yra visai ranka pasiekiama...
Mityba
Mityba / Fotolia nuotr.

Womenshealthmag.com skelbia geras naujienas tiems, kurie neturi pakankamai valios tam, kad numestų nereikalingus kilogramus. Nebūtina laikytis itin griežtos dietos ar labai intensyviai sportuoti! Pateikiame 7 paprastus būdus atsikratyti nereikalingų kilogramų:

1. Dieta – tik du kartus per savaitę

Trijų mėnesių tyrime dalyvavusios moterys laikėsi mažai angliavandenių turinčios dietos du kartus per savaitę ir numetė 4 kilogramus. Tos, kurios suvartojo 1500 kilokalorijų kasdien, per savaitę numetė tiek pat.

Paaiškinimas paprastas: griežta dieta jus varžo ir vargina organizmą, todėl tikėtina, jog paslysite ir grįšite į buvusį režimą, tačiau dviejų dienų dieta paprastesnė – lengviau atsilaikyti prieš norą užkandžiauti, nes žinote, kad toks režimas ilgai netruks. Jei ir per kitas savaitės dienas stengsitės nepersivalgyti, bendras suvartojamų kalorijų kiekis bus mažesnis, ir jūs atsikratysite nereikalingų kilogramų.

Taip pat skaitykite: „5 ir 2“ – dieta, užkariavusi pasaulį

2. Sumažinkite sporto intensyvumą

Gydytoja ir knygos „The Metabolic Effect Diet“ autorė Jade Teta teigia, jog pernelyg intensyvus sportas ir poilsio trūkumas padidina streso hormono kortizolio išsiskyrimą. O tai skatina organizmą kaupti riebalus ant pilvuko. Trenerė Michelle Lovitt pataria užsidėti širdies ritmo matuoklį intensyvių treniruočių metu ir stebėti širdies darbą tam, kad nepersistengtumėte.

3. Užsirašinėkite, ką valgote

Maisto užrašinėjimas – puikus būdas stebėti ir kontroliuoti savo mitybą, tačiau tai gali greitai atsibosti. Mokslų daktarė ir klinikinė psichologė Ninoska Peterson teigia, jog kai žmonės jaučiasi silpni, išvis greit liaujasi užsiimti kokia nors veikla. Visgi neseniai atliktame tyrime dalyvavo 220 moterų, kurios vedė suvalgomo maisto dienoraštį bent tris dienas per savaitę ir atsikratė beveik 5 kilogramų per 18 mėnesių.

4. Sportuokite trumpiau

Kopenhagos universiteto tyrimo dalyviai sportavo 30 minučių per dieną tris mėnesius ir numetė beveik 4 kilogramus, o tie, kurie sportavo pusvalandžiu ilgiau, numetė beveik 3.

Taip pat skaitykite: Lieknėjimo mitai ir tiesos: kodėl sunku numesti svorio?

Kadangi pusvalandis sporto nėra toks varginantis kaip visos valandos treniruotė, mažiau pavargsite ir bus mažesnė tikimybė praleisti likusią dieną ant sofos priešais televizorių. Būsite aktyvesni, o tai padės sudeginti dar daugiau kalorijų. Jei sportuosite ilgesnį laiką, tuomet tikėtina, jog po to norėsite apdovanoti save kokiu nors skanėstu, ir tai nebūtinai bus sveikas užkandis.

5. Daugiau miegokite

Kolorado universiteto tyrėjai teigia – kai jūsų organizmas negauna pakankamai miego, tikėtina, jog norėsite užkandžiauti kaloringais skanėstais. Tyrime dalyvavę 23 vyrai ir moterys dvi naktis praleido miego laboratorijoje. Pirmąjį rytą, po maždaug 8 valandų poilsio, dalyviai turėjo įvertinti norą ko nors užkąsti, kuris nebuvo itin didelis.

Po savaitės žmonės vėl grįžo į laboratoriją, praleido ten visą naktį be jokio miego ir iš naujo įvertino alkio poreikį. Noras užkąsti ko nors saldaus buvo daug didesnis būtent po bemiegės nakties. Tyrėjai spėja, jog miego trūkumas sutrikdo smegenų darbą, todėl negalime priimti tinkamų sprendimų.

6. Suplanuokite poilsio dienas

Trenerė Rachel Cosgrove sako, jog poilsio dienos tarp treniruočių padeda organizmui atsistatyti po intensyvaus sporto. Tai reiškia, jog pagerinsite medžiagų apykaitą, padidinsite raumenų masę, o tai padės sudeginti dar daugiau kalorijų, net jei tą dieną ir nesportuosite. Aišku, tai nereiškia, jog reikia gulėti ant sofos ir nieko neveikti. Pagalvokite apie aktyvų poilsį: užsiiminėkite joga, pavedžiokite šunį ar padirbėkite sode. Poilsio dienos tikslas – pagerinti kraujo apytaką ir švelniai ištempti raumenis.

7. Jėgos treniruotės – du kartus per savaitę

Sportas su svoriais – puikus pagalbininkas, jei norite atsikratyti papildomų kilogramų. Kuo daugiau raumenų turėsite, tuo geresnė bus medžiagų apykaita. Tačiau nepersistenkite ir prisiminkite poilsio dienas, kurios būtinos jūsų organizmui. Mokslų daktaras ir sveikos gyvensenos tyrimų organizatorius Wayne‘as Westcott‘as, sako, jog darbas su svoriais du kartus per savaitę yra toks pat efektyvus, kaip ir sportas kasdien.

Neseniai atliktas tyrimas parodė, jog tie, kurie dirbo su svoriais du kartus per savaitę, padidino raumenų masę per 10 savaičių. Tokių pačių rezultatų pasiekė ir tie, kurie sportavo tris kartus per savaitę. Tokie patys rezultatai per trumpesnį laiką – nuostabu, ar ne? Griebkite sportbačius ir bėkite į sporto salę!

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais