Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

7 netikėti ženklai, kad jums reikia daugiau miego

Faktas, kad miego valandos mums padeda atgauti jėgas bei suteikia energijos. Ir nors specialistai iki galo nesutaria, kiek valandų miegoti yra geriausia sveikatai, tiesa viena – kai trūksta saldžių sapnų laiko, tampame irzlūs, pikti, pervargę…
Mieganti moteris
Mieganti moteris / Fotolia nuotr.

O kartais ir patys nebesuprantame, kas mums darosi. Štai keli  ženklai, kurie atskleis, kad miego mums šiuo metu reikia labiausiai.

  • Jūs praradote norą mylėtis. Jeigu jūs arba jūsų partneris intymiais džiaugsmais dalinatės tik sapnuose, o praktikai skirtą laiką nusprendžiate praleisti saldžiai parpdami, darosi aišku – jums tikrai būtina kuo geriau išsimiegoti. Mokslininkai sako, kad miego trūkumas turi įtakos ir streso hormono kortizolio augimui, o jis, žinia, lovos reikalams tikrai nepadeda.
  • Jaučiatės sudirgę, kamuojami emocinių audrų. Jeigu bet kokia smulkmena jus išveda iš kantrybės, ir todėl jūs kaipmat pratrūkstate ašaromis, tai nebūtinai PMS. Iš tikrųjų dirglumas ir jautrumas aplinkai gali atsirasti dėl kur kas menkesnės priežasties, pavyzdžiui, miego trūkumo. Pasistenkite skirti pakankamai laiko poilsiui,  kad jūsų nevargintų nuolatos besikeičianti nuotaika. 
  • Negalite susikaupti ir tinkamai atlikti dienos darbų, viską pamirštate. Kai viskas krenta iš rankų, jūs blaškotės tai šen, tai ten, o nė vienas darbas gerai neatliekamas iki galo, tai gali būti susiję su suprastėjusia naktine veikla, t. y. miegu. Tyrimai atskleidė, kad, pavyzdžiui, medicinos studentai, kurie dirbo naktinėje pamainoje, patyrė du kartus didesnę tikimybę suklysti darant tam tikras išvadas apie pacientų būklę. Miego trūkumas suardo mūsų budrumą, todėl sunkiau įsimename informaciją.
  • Dažnai sergate. Imuninei sistemai įtakos turi ne tik šalčiai (juk esame įpratę, kad šniurkšniojančios nosys – tai rudens ir žiemos palydovės), bet ir miego trūkumas. Pasirodo, kad virusai ir bakterijos labiau mėgsta kibti prie tų, kurie miegui neskiria pakankami laiko ir dėmesio.
  • Jūsų reakcija sulėtėjusi. Kai rytas prasideda išpiltu kavos puodeliu, ar sumuštiniu, kurį sugebate išmesti ant žemės, kaltinti reikia ne tik savo fizinius kūno įgūdžius. Dažnai žmonės teisinasi, esą, dar neprabudo, tačiau kita priežastis aiški – jums reikia daugiau miego. Mokslininkai sako, kad prislopinti refleksai yra būtent saldžių sapnų trūkumo pasekmė.
  • Atrodo, kad niekada neišalkstate. Arba atvirkščiai, alkį jaučiate visą laiką. Pasirodo, kad jeigu gerai neišsimiegate, vidinis jūsų laikrodis išsibalansuoja, o tai turi įtakos ir jūsų apetitui. Vienų žmonių alkio hormonai šturmuoja aukščiausias viršukalnes, o kiti nenori nė pažvelgti į gardžiausius patiekalus. Beje, miego trūkumo sukeltas vilko apetitas dažniausiai pasireiškia tuo, jog norisi valgyti riebius, kaloringus, angliavandenių prisotintus maisto produktus, kurie vėliau su pasitenkinimu nusėda ant mūsų talijos...
  • Jūsų oda tapo sausa. Miegas skirtas ne tik tam, kad atgautume jėgas. Ne veltui jis vadinamas geriausiu grožio draugu. Natūralu, kad miego trūkumas turi įtakos ir odai, kuri gali pradėti pleiskanoti, sausėti. Taip nutinka todėl, kad suardomas ląstelių atsinaujinimas, drėgmės pusiausvyra.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai