Tad kokia pirmoji pagalba varvančiai nosiai?
Gerkite šiltą arbatą
Arba bet kokį kitą šiltą gėrimą. Svarbu, kad jis nebūtų deginantis. Šiltas gėrimas su tokiais ingredientais kaip citrina ar imbieras padės suaktyvinti kraujotaką nosies ertmėje, todėl taps lengviau kvėpuoti.
Gerkite kuo daugiau skysčių
Kuo mažiau skysčių, tuo prasčiau jausitės, todėl pasistenkite jų gerti kuo daugiau, kadangi dėl skysčių trūkumo sekretas nosyje pradeda tirštėti, todėl nosis gali užgulti, o pats kvėpavimas pasunkėti. Viso to rezultatas gali baigtis ir rimtesnėmis ligomis, rašoma lifehacker.ru.
Išmėginkite inhaliacijas
Tikinama, kad karšti garai gali padėti sutrumpinti slogos laiką bei palengvinti sveikatos būklę. Kaip daryti inhaliacijas?
Užkaitinkite vandenį – nebūtina užvirti, svarbu, kad būtų garų. Tuomet padėkite indą ant lygaus paviršiaus, užsidenkite rankšluosčiu ir pasilenkę kvėpuokite garais pro nosį. Svarbu, kad jie nebūtų per karšti, o jūs jaustumėtės komfortiškai.
Padėti gali ir eteriniai aliejai – įlašinkite kelis lašus pušų, eukalipto, mėtų, rozmarino ar arbatmedžio eterinio aliejaus.
Karštas dušas
Nors sakoma, kad karštas dušas sausina odą, tačiau šiuo atveju jums reikia greitosios pagalbos. Kaip inhaliacijos ar šilti gėrimai, karštas dušas padės suaktyvinti kraujotaką, todėl pasijausite geriau, bus lengviau kvėpuoti.
Plaukite nosį
Tam jums labiausiai tiks jūros vanduo – plaukite nosį šiuo vandeniu, kuris palengvins kvėpavimą, padės geriau jaustis, sudrėkins nosies ertmę. Pasitelkite šią priemonę 3–4 kartus per dieną.
Alavijas
Teigiama, kad šis puikus augalas nuo slogos padeda išsivaduoti itin greitai. Kaip? Paimkite alavijo lapą, išspauskite iš jo kuo daugiau sulčių. Lašinkite kasdien į nosį po 3–4 lašus triskart per dieną ir gerai įmasažuokite.
Bulvių stebuklas
Liaudies medicinoje populiaru gydytis karštų bulvių garų inhaliacijomis. Tam labiausiai tinka mažesnės, o ir virti jas patartina nedideliame kiekyje vandens, kad išsiskirtų visos naudingosios medžiagos. Beje, bulvės dažniausiai verdamos su lupenomis. Būtų idealu, jei prieš inhaliaciją šiltai apsirengtumėte ir, užsidengę galvą rankšluosčiu, kvėpuotumėte 10–15 minučių. Po inhaliacijų, kad poveikis būtų stipresnis, geriausia lįsti lovon ir šiltai apsikloti.
Pasirodykite gydytojui
Labai svarbu žinoti, kad sloga gali būti ir rimtų ligų pranašas, todėl nenuvertinkite savo savijautos. Sloga gali virsti sinusitu, ausų uždegimu ir kitomis bėdomis. Jeigu stipriai karščiuojate, jaučiate stiprų galvos skausmą, nosies išskyros įgavo nemalonų kvapą, stipriai kosėjate, nelaukite ir prašykite specialistų pagalbos.