8 laimingo šeimyninio gyvenimo priesakai

Teoriškai žinome, praktiškai (dažniausiai) jais nesinaudojame, nes... tingisi, nėra ūpo stengtis, o kartais apskritai imame žvelgti į savo gyvenimo draugą kaip į kokį išdykusį trimetį, kurį reikia nuolat kontroliuoti, moralizuoti ir laikyti „ant trumpo pavadžio“. Taigi, prisiminkime:
Laiminga pora
Laiminga pora / Vida Press nuotr.

1. Jei laukia nemalonūs reikalai, atlikite juos ramiai ir su šypsena

Vyras jus nusitempė į dalykinį jo partnerių vakarėlį, į kurį visiškai nenorėjote eiti? Galite, aišku, sėdėti kampe kankinio veidu, bet tokia taktika – beviltiškas pralaimėjimas. Kam jums taip bausti pirmiausia save, jei galite išpešti šiek tiek malonumo? Pabendravus su kitokio rato žmonėmis, dažniausiai nuotaika pasitaiso, nes patiriate naujų įspūdžių, be to, pakils nuotaika ir jūsų antrajai pusei – matant, kad laisvai bendraujate su jo rato žmonėmis ir darote jiems gerą įspūdį.

Kuo tai naudinga. Jei visas motociklų lenktynes ir nugalėtojų apdovanojimą ištvėrėte su šypsena veide ir nesiskundėte, kaip jums nuobodu, vyras jums tikrai uždės laurų vainiką. Ir kitą kartą, kai paklausite: „Gal šįkart tu eik, o aš liksiu namie“, jis atsakys: „Aišku, brangioji“. Nes ANO karto įspūdis jam neišblės kokius penkerius metus.

2. Netaupykite komplimentų, net jei ir atrodo, kad nėra už ką girti

Vėl nenupirko to, ko prašėte? Bet užtat parnešė jums šokolado plytelę. Ir pagaliau pakabino paveikslą, kurį prašote pakabinti jau mėnesį. Jei pasakysite, koks jis šaunus, nagingas, darbštus, na, tiesiog geriausias iš visų, kitą savaitgalio rytą jis jau stovės su įrankių dėže klausdamas, ką reikėtų namie pataisyti. Bet, jei pasakysite, kad pakabino per aukštai, paveikslas kabo kreivai ir apskritai vyriškis NIEKADA nieko neatlieka dešimtukui, pati žinote... Patikėkite, jei ir yra žmonių, kurie vienas kitą gali pagirti už visiškus niekus, tai – patys artimiausi. Jūs juk irgi to norėtumėte, ar ne?

Kuo tai naudinga. Kai kažką pagiriate, tas žmogus pajunta jums tikrą simpatiją. Nejaugi sunku? Įtikinamai ir subtiliai pagirti – tikras menas, kurį įvaldžius jums bus lengviau ir profesiniame kelyje. O treniruotis galima namie.

Vida Press nuotr./Laiminga pora
Vida Press nuotr.

3. Niekada nerėkite

Nors ir labai norisi. Kada žmonės aprėkia vienas kitą? Kai juos valdo arba baimė arba agresija. Ir net šeimyniniame rojuje šie jausmai nėra jokia naujiena. Bet protingiau juos būtų pasilaikyti sau, neutralizuojant rytiniu pasibėgiojimu ar triūsu sporto klube. Mat įprotis labai garsiai reikšti savo emocijas yra užkrečiamas. Jūsų sutuoktinis tai priims kaip normalų būdą aiškintis santykius, taigi tolimas griaustinio dukstelėjimas gali virsti viską šluojančia audra.

Kuo tai naudinga. Kontroliuodama savo emocijas, kalbėdama ramiu balsu net kaistant atmosferai, atsisakydama rungtis toje decibelų kovoje, jūs išmoksite konstruktyvių derybų meno. Šiek tiek liūdniau, jei į jūsų stoišką ramumą ir šnabždesį vyriškis atsako grėsmingu riaumojimu – gali būti, kad jums pasitaikė bendravimo sutrikimų turintis individas, sunkiai prisitaikantis prie kito žmogaus.

4. Būkite laiminga

Galima nusišypsoti ir pasakyti, kad esate bjaurios nuotaikos, bet jis dėl to tikrai niekuo dėtas. Priešingai – galbūt jis jums dabar tarsi šviesos spindulys tamsos karalystėje.

Nes juk: „Happy wife – happy life!“ Niekas nespinduliuoja laime 24 valandas per parą. Būname niūrios, piktos ir nuliūdusios, bet, jei jis paklaus: „Kas atsitiko?“, svarbu nesviesti įsižeidusia mina: „Nieko!“ Galima tiesiog nusišypsoti ir pasakyti, kad esate bjaurios nuotaikos, bet jis dėl to tikrai niekuo dėtas. Priešingai – galbūt jis jums dabar tarsi šviesos spindulys tamsos karalystėje. Ir jis supras. Gal net išvirs arbatos ir nueis jums nupirkti ledų. Jis juk tiki, kad gali suteikti jums laimės.

Kuo tai naudinga. Kai šypsotės ir sakote, kad viskas gerai, vieną žmogų tikrai apgaunate – save. Paslaptis slypi paprastame fokuse: mūsų žodžiai ir veido išraiška ne tik atspindi jausmus, bet netgi juos kontroliuoja. Taigi, palaipsniui tikrai patikėsite, kad iš esmės viskas puiku.

Vida Press nuotr./Pora pajūryje
Vida Press nuotr.

5. Nevenkite formalumų

Nepamiršti pasveikinti jo tėčio su gimtadieniu, paskambinti vyro močiutei, mandagiai sutikti netikėtai užgriuvusius jo ar savo giminaičius iš provincijos ir nuvažiuoti pasveikinti tetulės su jubiliejumi. Ir kiekvieną sekmadienį pietauti pas jo tėvus. Kančia? Nesąmonė? Visai ne.

Kuo tai naudinga. Kaip beneigtume ritualų reikšmę, jie turi didelės įtakos mūsų gyvenimui. Dažnai simboliai mums svarbesni už realybę: juk negauti bent menkos dovanėlės kokia nors mums svarbia proga būtų labai liūdna, ar ne? Formalumai? Gal ir taip – bet jie stiprina giminystės ryšius, o be to, jūsų vaikai mato gerą pavyzdį.

Vida Press nuotr./Suaugę vaikai ir tėvai
Vida Press nuotr.

6. Nekalbėkite apie savo vyrą to, ko nepasakytumėte jam į akis

Mus vertina ir pagal tai, su kuo gyvename, su kuo draugaujame, kokie žmonės mus supa.

Mes kartais drovimės viešai pagirti savo gyvenimo draugą: gal kas nors pagalvos, kad puikuojamės ar kad tūnome jo šešėlyje. Daug populiariau draugių būrelyje apkalbėti vyrus. Tačiau žemindami jį kitų akyse, pažeminate ir savosiose. Be to, kitų akyse irgi tampate nevykėle, kuri ištekėjo už nieko verto vyro. Taip, rimtas santuokos problemas galima patikėti patiems artimiausiems draugams (bet ir tai labai apgalvojus, ką sakote), tačiau tai ne vakarėlio pokalbių tema.

Kuo tai naudinga. Mus vertina ir pagal tai, su kuo gyvename, su kuo draugaujame, kokie žmonės mus supa. Tikrai verčiau būti protingo, talentingo vyro, o ne nevykėlio žmona. Net pačiame geriausiame žmoguje rasime minusų, bet ar verta apie juos visiems trimituoti?

7. Kalbėkite

Taip, mūsų intuicija kur kas geresnė, mes subtiliau jaučiame pašnekovo emocijas, todėl kažkodėl tikimės, kad vyrai lygiai taip pat jaučia mūsų nuotaikas, atspėja norus ir troškimus. Galima metus kietai sučiaupus lūpas tylėti, laukiant, kol jis „susipras“, o vieną dieną nustėrusiam gyvenimo draugui pareikšti, kad viskas, išeinu, nes čia manęs niekas nemyli ir nesupranta. Gal geriau savo jausmus ir pageidavimus išreikšti žodžiais?

Kuo tai naudinga. Kartais net save lengviau suprasti, kai norus ir tikslus aiškiai ir paprastai suformuluojate ir užsirašote. Tada lengviau juos realizuoti. O kitiems – mus suprasti. Ir kartais tokiuose atviruose pokalbiuose net mums pačioms paaiškėja, kad, pavyzdžiui, norime išeiti iš nusibodusio darbo ir išvažiuoti gyventi į senelių sodybą kaime auginti avių.

Vida Press nuotr./Pora kavinėje
Vida Press nuotr.

8. Nekiškite nosies į jo paslaptis

Kartais santuokos byra dėl atsitiktinai perskaitytos ir visai ne taip suprastos žinutės jo mobiliajame. Yra porų, kurios turi bendrą feisbuko profilį ir netgi atsakinėja į vienas kito telefono skambučius. Bet privati erdvė – visada privalumas. Tiek jo, tiek jūsų, aišku.

Kuo tai naudinga. Kartais žmonės blogai miega dėl visiškų smulkmenų: nes apmąsto, ką netyčia pamatė, perskaitė ar išgirdo. Visa tai jie savaip interpretuoja ir padaugina iš trijų. Gali išmušti iš vėžių vien tai, kad pamatysite, jog mylimasis elektroniniame laiške padarė dvi šiurkščias rašybos klaidas. Dieve, už ko aš ištekėjau?!! Taigi, neverta apkrauti savęs nereikalinga informacija – juk nesate bylų tyrėja.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų