Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

8 ženklai, kad jūsų kūnui ir protui reikia poilsio

Kartais sakoma, kad žmogus suserga dėl to, jog pernelyg skuba gyvenime ir nepasirūpina savimi; organizmas nori jį priversti sustoti ir tiesiogine to žodžio prasme išsigulėti. Be ligos, gali būti ir kitų ženklų, kad jūsų organizmas „veikia“ lėčiau ir jam reikia poilsio. Tai natūralu, tik ne kiekvienas norime šį faktą priimti.
Apatiška moteris
Apatiška moteris / Vida Press nuotr.

1. Sunku sutelkti dėmesį

Per pastaruosius dešimtmečius – dėl įvairių išorės dirgiklių, ypač skaitmenizacijos, visų mūsų dėmesio koncentracija sutrumpėjo. Tačiau jei pastebėjote, kad tampa sunkiau sutelkti dėmesį nei, pavyzdžiui, prieš mėnesį, kad ilgiau atliekate įprastas užduotis, nenumokite į tai ranka. Tai gali būti skydliaukės problema; arba signalas, kad kūnas yra pervargęs ir fiziniai dalykai jau daro įtaką protiniams.

2. Nuotaikų kaita

Jaustis normaliai/neutraliai yra geriausia būsena.

Jūsų nuotaika paskutiniu metu primena amerikietiškus kalnelius – tai labai linksma, tai jau norisi verkti, ir tuo negalite apkaltinti nėštumo, PMS, menopauzės ar jau minėtos skydliaukės (t. y. hormonų svyravimo)? Jaustis normaliai / neutraliai yra geriausia būsena. Jei be priežasties jaučiatės labai gerai arba labai blogai, ir tokia nuotaika užsitęsė, tai signalas, kad persidirbote ir turite sustoti. Vieniems atsigauti pakaks kelių ramesnių dienų, kitiems gali prireikti specialisto pagalbos.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

3. Dirbate viršvalandžius

Tai ne tas atvejis, kuomet reikėtų išbandyti savo galimybių ribas. Sustokite ir leiskite sau pailsėti.

O čia jau yra tiesioginis patvirtinimas, kad persidirbate, jei viršvalandžiai – ne reta būtinybė, o niūri kasdienybė. Vieni dirba viršvalandžius, nes užima vadovaujančias pareigas arba patys turi savo verslą ir mano, kad už juos geriau niekas nepadarys. Žmonės nenori dalies atsakomybės perkelti kitiems. Kiti gi viršvalandžius dirba, nes bijo, kad praras darbą arba savo identitetą. Nes tik per darbą išreiškia save.

Ir priežastis tampa nebesvarbi, nes pasekmės tokios pat – nuovargis, dirglumas, dėmesio koncentracijos stoka, nemiga. Tai ne tas atvejis, kuomet reikėtų išbandyti savo galimybių ribas. Sustokite ir leiskite sau pailsėti.

4. Negeras pulsas

Jei pastebėjote, kad „permuša“ širdį, arba pamatavus pulsą paaiškėjo, kad ramybės būsenoje jis yra per aukštas arba per žemas, tai irgi gali būti ženklas, kad persidirbote, tik šįkart – fiziškai. Pavyzdžiui, jei sportuojate intensyviai, kūnas gali pervargti, ir sutrikti širdies ritmas. Naudos sveikatai iš tokių treniruočių nėra, tad geriau porą dienų nesportuokite, o ramiai pasivaikščiokite.

5. Neturite apetito

Ir čia nėra kuo džiaugtis – nors nenorėti valgyti yra daugelio moterų svajonė, dingęs apetitas nėra geras ženklas. Tai gali būti susiję su pervargimu ir stresu. Vieni, patirdami stresą, sutrikus hormonų gamybai nuolat nori valgyti, kiti – atvirkščiai, netenka apetito. Abu atvejai nėra geri.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

6. Skilinėja lūpos

Sausėjančios skilinėjančios lūpos tai ženklas, kad organizmas dehidratuoja, o su tuo gali būti susijęs ir nuovargis. Gerkite kuo daugiau vandens, tepkite lūpas balzamu arba medumi. Ypač dabar, kai pradedamas šildymas, patalpose šilta ir sausa, o lauke – drėgna ir žvarbu, reikia saugoti tiek odą bei lūpas, tiek visą organizmą. Esant pervargimui, lengviau pasigauti infekciją.

7. Traukia mėšlungis

Traukia mėšlungis, jaučiate raumenų, galvos ir / ar sąnarių skausmus? Tai organizmo pervargimo, kurį gali sukelti tiek persisportavimas, tiek protinis persidirbimas, signalas. Reikėtų ne tik pailsėti, bet ir vartoti maisto, turinčio omega-3 riebalų rūgščių – jos turėtų sumažinti uždegimą, kuris skatina mėšlungį ir kitus minėtus negalavimus.

Valgykite riebios žuvies, riešutų, avokadų, sėklų.

8. Trūksta miego

Kai organizmui nuolat trūksta miego, protas ir kūnas greitai pervargsta. Miegas reikalingas visoms mūsų funkcijoms atsistatyti, pailsėti, o jei jo trūksta, jaučiamasi silpnai ir vangiai. Kiekvieną naktį organizmui reikia nuo septynių iki devynių valandų kokybiško miego. Taigi jei neišmiegate reikiamo valandų skaičiaus ne dėl to, kad patys sau neleidžiate „eikvoti tiek laiko miegui“, o dėl to, kad kankina nemiga, užduotis bus šią problemą išspręsti.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs