Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

9 idėjos, galinčios „perkrauti smegenis“

Kasdien užgriūna daugybė pareigų ir darbų, turime būti puikios darbuotojos, mamos, žmonos ir dukros, švytėti grožiu ir šypsena, bet net patys maloniausi darbai ilgainiui virsta rutina, o mes tiesiog pavargstame nuo vienodumo, kurio neišvaiko net savaitgalio poilsis ir pramogos. Bet išeitis yra!
Moteris karuselėje
Moteris karuselėje / Vida Press nuotr.

Jei negalime kaip knygos „Valgyk, melskis, mylėk” herojė metams pasitraukti iš savo įprasto gyvenimo ir išvykti „ieškoti savęs“, tai tikrai galime iškrėsti ką nors švelniai beprotiško – mokslininkai sako, kad tokie dalykai praplečia mūsų pasaulio suvokimą ir palieka pėdsaką sieloje.

1. Išsiveržti iš savo aplinkos

Kartais įdomiau tiesiog nieko neplanuoti: spontaniškai išlipti iš autobuso, pavyzdžiui, mažame, niekada nematytame miestelyje.

Ne, ne į Balį. Galima ankstų savaitgalio rytą sėsti į traukinį (kada juo važiavote?) ir nuvykti, tarkime, į Ignaliną. Leistis pėsčiomis po gražias apylinkes iki artimiausio ežero, pasijusti visiškai „iškritusiai” iš miesto ritmo, o paskui išsinuomoti baidarę ir paplaukioti ežere. Visai nesvarbu, kur važiuosite. Kartais įdomiau tiesiog nieko neplanuoti: spontaniškai išlipti iš autobuso, pavyzdžiui, mažame, niekada nematytame miestelyje. Ir pasikalbėti su išmaldos prašančiu vargeta, ko niekada iki šiol nedarėte. Keliautojai sako, kad kelias visada praturtina, suteikia galimybę pabūti su savimi. Ir visai nesvarbu, kur jis veda. 

Vida Press nuotr./Moteris pievoje
Vida Press nuotr.

2. Leistis pasroviui su minia

Kiek kartų esame girdėjusios frazių, kad kažkas nekenčia madingų vietų, didelių susibūrimų, žodžiu, jaučiasi „aukščiau viso to” – tų mugių, vasaros festivalių, poilsio Nidoje, madingų klubų ir kavinių, kur „visi eina“. Kartais verta pasielgti visiškai priešingai, nei esatę įpratę: turėti drąsos žengti su minia koja kojon. 

TAIP PAT SKAITYKITE: Nauja mada – sąmoningumo meditacija

3. Tiesiog nieko neveikti

Kada paskutinį kartą gulėjote žolėje, žvelgdama į plaukiančius debesis? Nekaltindama savęs, kad per tą laiką galėjote daug ką nuveikti?

Jokių socialinių tinklų, telefono, jokių pokalbių. Duokite savo smegenims poilsio! Ir jokios prasmingos veiklos – vaikai nenumirs badu: vyras juos pamaitins, o nebaigtus biuro darbus spėsite atlikti anksčiau atsikėlusi. Pabūkite su savimi tyloje arba ilgam išeikite tiesiog pasivaikščioti. Kada paskutinį kartą gulėjote žolėje, žvelgdama į plaukiančius debesis? Nekaltindama savęs, kad per tą laiką galėjote daug ką nuveikti? Jūs jau daug nuveikėte – nes ištrūkote iš voverės rato.

Vida Press nuotr./Moteris pievoje
Vida Press nuotr.

4. Realizuoti pačias keisčiausias mintis

Ar pastebėjote: kai kankina nemiga, tarsi pakliūni į erdvę tarp miego ir būdravimo: štai tuomet į galvą ateina keistos mintys. Nenumokite į jas ranka: dienos sumaištyje kartais nustumiame į šalį tikruosius savo troškimus. Kas žino, gal kažkada vidurnaktyje iš pasąmonės gelmių išplaukęs troškimas prisiminti tapymą ar rašymą, originaliai dekoruoti sodybą ar išmokti kaituoti pakeis jūsų gyvenimą? 

5. Atsiduoti spontaniškiems poelgiams

Tegul jų bus ne vienas, o visa grandinė. Spontaniškumas leidžia mums realizuoti tai, ko mes IŠ TIKRŲJŲ norime, nes tų norų neužgožia proto argumentai: nepadoru, kas ką pagalvos, neoru ir taip toliau. Kodėl tas nykus logiškas balselis turėtų nugalėti jūsų širdies šauksmą? Jei pradėsite elgtis net patys sau netikėtai, gerų netikėtumų gyvenime tik padaugės.

TAIP PAT SKAITYKITE: Kaip viską suspėti ir neišprotėti?

Vida Press nuotr./Banglentininkai paplūdimyje
Vida Press nuotr.

6. Padaryti tai, ko „negalima“

Jei jau leidžiate sau pašėlti – šėlkite be sąžinės graužaties ir grįžkite paryčiais iš baro basa, su aukštakulniais rankose!

Prisiminkite vaikystę – kaip svaiginamai tada traukė tai, kas uždrausta! O dabar? Ne visi dalykai, kurių netoleruoja sociumas, yra baisiai nedori. (Neturime galvoje nusikaltimų ir šiurkštaus taisyklių pažeidimų bei kvailos rizikos). Pavyzdžiui, iki šiol  smerkėte kaimynus, kurie mėgsta labai garsiai klausytis muzikos. O kodėl patiems nepabandžius? Įspėkite juos, kad savaitgalį šiek tiek patriukšausite – ir triukšmaukite! O jei turite nuostatų, kad „mano amžiaus moteriai“ tas ar anas  netinka, išmeskite tai iš galvos! Jei jau leidžiate sau pašėlti – šėlkite be sąžinės graužaties ir grįžkite paryčiais iš baro basa, su aukštakulniais rankose! Kai visada ir visur neturime atrodyti pavyzdingai, palengvėja…

7. Pakeisti darbą

Patarimas tik pačioms drąsiausioms, be to, turinčioms pajamų ir užtikrintą naujo darbo vietą. Net jei jūsų darbas puikus, bet jaučiate, kad užsisėdėjote, pavargote nuo tų pačių problemų sprendimo, pasisukite 180 laipsnių kampu – galbūt išdrįsite imtis to, kas visai nesusiję su dabartine veikla? Visiškai naujos užduotys atskleidžia mumyse tai, ko nė nenumanėme esant.

TAIP PAT SKAITYKITE: Kaip pačios sau gadiname gyvenimą

Vida Press nuotr./Moteris vakarėlyje
Vida Press nuotr.

8. Prisiminti vaikystės svajones

Svajojome auginti šunį, miegoti lovoje su baldakimu, o rytais valgyti tik pyragaičius su kremu, o ne maukti žaliuosius kokteilius? Pats laikas taip ir padaryti! (Pyragaičiai... Hm... Gal ne kasdien?) Atkapstykite savo troškimus. Ir daugiau jų nepamirškite.

9. Parašyti žmogui, kuriuo žavitės

Dabar tai visai nesunku – parašyti feisbuke režisieriui ar aktoriui, kad labai patiko spektaklis, poetei – kad dievinate jos poeziją, o žinomai stilistei – kad dėkinga už patarimus. Dažniausiai tai padaryti stabdo baimė „ką apie mane pagalvos“? Ogi nieko. Jiems tiesiog bus malonu. Kiekvienam žmogui įvertinimas labai svarbu, o lietuviai linkę komplimentų neišsakyti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?