„Apsilankęs Šiaulių priklausomybės ligų centre parlamentaras rado budinčią slaugytoją ir jos padėjėją, psichologę, registratorę bei maisto išdavėją. Palatoje buvo 1 ligonis. Likusi vienintelė gydytoja, dirbanti 0,125 krūvio, į darbą turėjo ateiti nuo 20.15 iki 21.15 val., tačiau jausdama atsakomybę atėjo nuo 15 val. Iš įstaigos pastaruoju metu išėjo 6 reikalingi darbuotojai“, – pranešime žiniasklaidai dėstomi A.Matulo įspūdžiai.
„Pacientams gydyti trūksta ir būtiniausių vaistų, priemonių. Slaugytojos atlyginimas sumažėjo 40 eurų. Dviejų aukštų pastate valytojos nėra, patalpas valo slaugytojos padėjėja“, – priduriama pranešime.
Tai, kad palatoje gydosi tik vienas asmuo, parlamentaro teigimu, nereiškia, kad regione nėra priklausomybės ligomis sergančių pacientų. Anot jo, jiems padėti valstybė nesudaro sąlygų.
Lapkričio 1-ąją Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pranešė apie Lietuvoje veikiančių penkių priklausomybės ligų centrų sujungimą į vieną įstaigą. Seimo Priklausomybių prevencijos komisija šiam sprendimui priešinosi ir, abejodama, ar tinkamai pasirengta pertvarkai, argumentuodama galbūt susidarysiančia blogesne situacija gydant priklausomybės ligomis sergančius žmones, rekomendavo jį stabdyti.
SAM tikino, kad sujungus įstaigas centruose bus taikomi vienodi darbo metodai, teikiamos standartizuotos paslaugos, bus galima pradėti spręsti gydytojų trūkumo problemą – iki šiol Šiauliuose vietoj trijų pareigybių buvo užimta 0,5 gydytojo psichiatro etato.
Anot SAM, visus priklausomybės ligų centrus sujungus į vieną, etatų skaičius sumažėjo 29 pareigybėmis, tai leidžia sumažinti administracines ūkines išlaidas. Dėl šios pertvarkos darbą paliko dalis Klaipėdoje ir Šiauliuose dirbusių gydytojų.
Kitąmet Respublikiniam priklausomybės ligų centrui numatomas 0,5 mln. eurų didesnis biudžetas, negu buvo skirtas šiemet. Darbo užmokesčiu fondas didėja beveik 400 tūkst. eurų.
Dėl A.Matulo elgesio, skleidžiant viešojoje erdvėje informaciją apie esą neskaidrią ministerijos veiklą, SAM neseniai kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją. Konservatorius įtaria, kad sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos komanda galbūt darė įtaką renkant Valstybinės ligonių kasos direktorių.