„Diskusija – už ar prieš skiepus, visuomet yra labai gaji ir arši. Aš esu ta mama, kuri pasisako už skiepus. Kalbant apie meningokokinę infekciją, aš ilgai galvojau ir tariausi su savo šeimos ir vaikų gydytojais. Mes paskiepijome abu savo vaikus, nes toks sprendimas paprastas ir logiškas: skiepai yra vienintelė priemonė, kuri gali bent kažkiek arba visiškai apsaugoti nuo meningokokinės infekcijos. Juk ši liga sunkiai atpažįstama, spaudoje skaitau, kad net gydytojai ne visada atpažįsta pirminius simptomus“, – sako dviejų vaikų mama A.Grigaliūnienė.
Komunikacijos agentūrai vadovaujanti moteris pataria visada kliautis specialistais ir informacijos apie gydymą, skiepus ar vaistus neieškoti internete, neklausti mamyčių forumuose, o kreiptis į savo šeimos gydytoją.
„Aš nesu labai baili mama ir dėl kiekvienos problemos nesigriebiu vaistų. Bet sutikite, yra tam tikri dalykai, nuo kurių mes galime ir privalome apsaugoti savo vaikus, – įsitikinusi Agnė, – juk gyvename ne saloje, atvirkščiai – mūsų šeima labai sociali. Kai pagalvoju, kad mano vaikai lanko darželį, eina į mokyklą, socializuojasi ir sutinka daug žmonių, suprantu, kad meningokokas gali juos užklupti.“
Meningokokinė infekcija plinta lašeliniu būdu per orą, artimo kontakto metu. Pavyzdžiui, nusičiaudėjus, kosint ar per bučinį galima perduoti ligos sukėlėją. 10-30 procentų visuomenės yra meningokoko nešiotojai, kurie patys nejaučia jokių ligos simptomų, bet gali užkrėsti kitus.
Informacinis partneris – sveikatos priežiūros bendrovė „GlaxoSmithKline Lietuva“.
Daugiau informacijos apie ligą ir jos profilaktiką rasite http://www.ulac.lt/meningokokine-infekcija
LT/BEX/0035/17, paruošta 2017 10