„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Agnė Vilkoicaitė: kokių akmenų deriniai padės gelbėtis nuo niūrių minčių ir pagerinti savijautą žiemą?

Žiemos metu daugelis skundžiasi nerimu, nemiga, bloga nuotaika, irzlumu, kai kuriuos rimtai puola niūrios mintys. Mineralų terapijos specialistė Agne Vilkoicaitė sako, jog mineralai galėtų padėti ištverti, įveikti tamsiojo metų laikotarpio iššūkius.
Agnė Vilkoicaitė
Agnė Vilkoicaitė / Martyno Rudzinsko nuotr.

Specialistė atskleidžia, kokie akmenukai pajėgūs įveikti žiemos emocijų ir jausmų darganas bei siūlo mineralų derinius žiemos laikotarpiui. Štai Agnės mintys.

Mineralų nešiojimo taisyklės

Manęs neretai klausia, ar tas pats akmuo visus vienodai veiks? Ne, nes mes turime skirtingą istoriją, skirtingą gyvenimo kelią, požiūrį, skirtingą sanklodą – emocinę ir mentalinę, skirtingą horoskopą. Pagal tai ir veiks akmenys, bet esminė akmens tema visuomet išlieka.

Norisi akcentuoti, kad naują akmenį, kurį pirmą kartą nešioji, reikia ilgą laiką panešioti, bent porą mėnesių – tai yra minimalus rekomenduojamas laikas, nes akmenys neskuba atsiverti. Kiek laiko akmuo formavosi, kiek laiko brendo žemės gelmėse.

Mineralai skirtingai formuojasi, bet visada tai labai lėtas procesas. Akmenų karalystės pamokos: rimtis, susikaupimas, kantrybė. Tokios saturniškos pamokos. Saturnas – laiko valdovas, jis nesiblaško ir nesismulkina, moko žmogų palengva, palaipsniui, kantriai dirbti, veikti. Ir akmenys taip pat. Todėl su akmenimis reikia mokytis dirbti kantriai: leisti atsiverti sau, pažinti ir akmeniui leisti atsiverti bei kalbėti.

Vieni akmenys duoda greitą efektą, pavyzdžiui, kvarcų grupės, bet pastebėjau tendenciją, kad mėlyni, tamsiai mėlyni akmenys – labai pamažu. Be dviejų savaičių nešiojimo, sunku tikėtis kažkokių ryškesnių pokyčių.

O kai mes akmenį jau pažįstam, kai jau su juo susikalbam, galim keisti, pailsėti, panešioti kitą. Man labai patinka, kai susidaro tokia asmeninė „akmenų vaistinėlė“.

Rekomenduoju nešioti ilgesnį laiką, stebėti save, užsirašyti pastebėjimus – tai labai naudinga, nes kai imi fiksuoti savo būsenas, tai naudinga ne tik dėl to, kad analizuoji akmens veikimą, tačiau taip pat turi naudą tavo gyvenimui. Pradedi daugiau dėmesio atkreipti į save, žiūri, kaip elgiesi tam tikrose situacijose, kokios emocijos, kokios reakcijos, kokių minčių galvoje daugiausia. Mintys juk formuoja žmogų.

Darbas su emocijom

Kuo labiau mes rūpinsimės savo gerove – emocine, psichine, minčių švara, tuo mums bus geriau. Mineralai pamažu ir nuosekliai padeda gydyti vadinamąsias minčių struktūras. Nuo mūsų mąstymo pobūdžio labai priklauso mūsų reakcijos. Įvykiai patys iš savęs yra tik įvykiai, o visa esmė slypi mūsų reakcijose. Kai rašai mineralų nešiojimo dienoraštį, užsiimi savistaba, tada patekęs į panašią situaciją prisimeni, kad taip jau buvo. Ir jau turi galimybę pasirinkti reakcijos būdą. Tai jau didžiulė pergalė. Paskui su įgūdžiais formuojasi įprotis reaguoti kitaip. Mineralai labai pastiprina šitame pokyčių kelyje.

Poveikio greitis ir spektras

Yra greito poveikio energetizuojantys mineralai, su jais eksperimentuoti lengva, nes jų poveikį gali pajusti jau po kelių nešiojimo valandų. Kvarcų grupės akmenys – rožinis kvarcas, ametistas, citrinas – pradeda skleistis itin greitai.

Agnės Vilkoicaitės archyvo nuotr./Ametisto (kairėje) ir jaspio akmenėliai
Agnės Vilkoicaitės archyvo nuotr./Ametisto (kairėje) ir jaspio akmenėliai

Galima bandyti savaitę panešioti mineralą, fiksuoti būseną ir palyginti, kaip jaučiatės, kai nustojate jį nešioti. Fiksuojame keliais lygmenimis: kūno pojūčiai, simptomai, emociniame lygmenyje – jausmai, reakcijos, santykiai, bendravimas, sapnai ir mintys – minčių temos, būsenos, minčių daugiau ar mažiau, jos šviesesnės ar tamsesnės. Stebim ir pasižymim šituos dalykus.

Akmenys turi daug daugiau dimensijų, nei vieną poveikį. Skirtingi autoriai apie tą patį akmenį rašo skirtingus dalykus. Yra viena bendra mineralo tema, kurią mini ir pripažįsta daugmaž visi autoriai, tačiau yra daug pritaikymų.

Artėjant psichologiškai sunkiam metui, gal galima pasiruošti pradėjus nešioti tam tikrus mineralus?

Kai analizavau mūsų senosios kultūros tradicijas, atradau Rėdos ratą. Jį neblogai yra aprašęs etnologas A. Žarskus. Mūsų gyvenimas – tai ratas su 4 ataskaitiniais taškais: pavasaris, ruduo, žiema, vasara. Žiemos Saulėgrįža yra pačioje apačioje, tai yra mirties taškas.

Pažiūrėkime tradiciškai, kaip gyveno mūsų senoliai: vasarą jie dirbdavo, žiemą – rankdarbiai, pokalbiai. Žiemą turim daugiau laiko skirti sau.

Vasaros Saulėgrįža yra gimimas, žydėjimas, pikas klestėjimo, o žiema – mirtis. Kalėdos – nuo žodžio „kalėti“, kai žmogus yra įkalintas savo būsenoje, tarsi miręs emociškai, gyvybinė energija yra žemiausia. Bet nuo žiemos Saulėgrįžos, apie gruodžio 21 d., mes po truputį imam kilti į pavasarį, į atgimimą.

Šitas ciklas yra neišvengiamas, jis yra natūralus, prigimtinis. Jeigu tik mes mokam išnaudoti to ciklo jėgą, tai nėra taip baisu. Žiema daugelį gąsdina, ima slėgti – tai yra natūralūs procesai. Užšąla ir mūsų fiziologiniai procesai – priaugame svorio, viskas lėtėja, stoja.

Tačiau tai – kūno lygmenyje vykstantys procesai, o vidiniai, dvasiniai procesai kaip tik turi daugiau galimybių skleistis. Tai yra laikas gilintis į save, pažinti save, atskleisti savo dvasinius poreikius. Pažiūrėkime tradiciškai, kaip gyveno mūsų senoliai: vasarą jie dirbdavo, žiemą – rankdarbiai, pokalbiai. Žiemą turim daugiau laiko skirti sau. Šiais laikais niekuomet neturim laiko, bet dėl to mes ir imam sirgti, nes šiuo laikotarpiu reikėtų daugiau skirti laiko poilsiui, geram miegui.

Organizmo atsistatymas – tai nuolatinis procesas, tai nėra vienos dienos poilsis. Natūraliai gamta diktuoja ritmą, kad turime nurimti, eiti į save, daugiau skirti laiko savo vidiniams išgyvenimams, galbūt užsiimti planavimu, nusimatyti naujus tikslus, kai ta gyvybinė energija ims kilti.

Padės atsipalaiduoti žiemą

Aš remiuosi Audronės Ilgevičienės dėstytu mineralų terapijos kursu, Michael Giengerio knyga „Gydomųjų akmenų vaistinė“ ir siūlau mineralų derinius bei pavienius akmenis, kurie žiemos metu gali suteikti taip reikiamą atsipalaidavimą, padės įveikti niūrumą, blogas mintis, suteiks šviesos kasdienybei.

  • Rožinis kvarcas

Žiemos metu mums labiau trūksta švelnios, šviesios energijos. Rožinio kvarco tema – meilė sau.

Esu mačiusi žmonių, kurie pasiima rožinį kvarcą ir verkia, nes atsidaro meilės tėkmės „kanalai“.

Juk iš nemeilės sau ir kyla labai daug problemų. Dažnai kyla reikalavimai kitiems, nes mes tikimės, kad kiti užpildys tą spragą. Be meilės sau, savęs paties priėmimo (nekalbu apie savęs paikinimą ar puikybės kurstymą, kalbu apie nuoširdų savęs priėmimą, leidimą sau gyventi, norėti, džiaugtis gyvenimu), to mes nesulauksime ir iš kitų. Tik patys save galime užpildyti meilės ir priėmimo energija. Užsipildę meile sau, mes ją skleidžiam, dalinam ir, ji auga. Rožinis kvarcas dirba su puikybe, jis gludina aštrius kampus, atveria širdį tikrai meilei, kuri yra paprasta, nuoširdi.

Kartais su rožiniu kvarcu būna tokios pirmosios reakcijos, kad iškyla kažkokios nuoskaudos, kaltinimai, pasimato širdies žaizdos. Pirmas kelias savaites gali vykti toks procesas, ypač žmonėms, kurie sunkiai save priėmė, daugybę metų buvo labai griežti sau. Esu mačiusi žmonių, kurie pasiima rožinį kvarcą ir verkia, nes atsidaro meilės tėkmės „kanalai“. Neliūdna, neskaudu, bet norisi verkti. Rožinis kvarcas tinka ir vyrams, ir moterims.

Jis suteikia sugebėjimo pasirūpinti savimi, priimti save, atverti širdį, pagydyti nuoskaudas, parodo, kur meilė dar nesuprantama, kur blokuojama. Jis dirba su atleidimu, širdį suminkština. Padeda suprasti iš esmės pagrindinę pamoką Žemėje – mylėti ir priimti žmones, žinoma, ir patį save.

Rožinis kvarcas tinka ir vaikams, neramiems, nerimastingiems, su baimėm. Galima dėti po pagalve, kabinti virš lovelės, papurkšti miegamąjį rožinio kvarco vandeniu. Rožinis kvarcas puošia namus, įkrauna ramia, švelnia energija.

  • Rožinis kvarcas ir žaliasis avantiurinas

Rožinio kvarco „sielos dvynys“ yra žaliasis avantiurinas. Universalus širdies gydymo derinys. Avantiuriną galima nešioti ir vieną, jis skirtas lengvam, gražiam, nekomplikuotam gyvenimui, jei žmogus per daug ieško visur bėdų. Jis net vadintinas psichoterapijos akmeniu. Žaliasis avantiurinas skatina atsiverti, apramina užspaustas baimes, padeda atpažinti, kodėl aš nelaimingas. Ir netgi tada, kai gyvenime pradėti nauji etapai, bet dar yra senų likučių, padeda galutinai paleisti „bagažus iš praeities“ ir eiti drąsiai toliau.

Šių dviejų mineralų derinį rekomenduoju nešioti kaip karolius ar du pakabučius.

  • Rožinis kvarcas ir ametistas

Ametistas būtų skirtas žmonėms, kurie turi daug emocinės ir mentalinės įtampos, širdies žaizdų; transformacijai šitų nuoskaudų ir skausmų. Rožinis kvarcas gali duoti tokį apsnūdimą, jis labai atpalaiduoja. Ametistas šį derinį paverčia „blaivia meile“. Ametistas yra minčių valytojas, minčių alchemikas.

Agnės Vilkoicaitės archyvo nuotr./Ametisto drūza
Agnės Vilkoicaitės archyvo nuotr./Ametisto drūza
  • Rožinis kvarcas ir chrizoprazas

Chrizoprazas – tai be galo džiuginantis akmuo, padeda priderinti kūno ritmus prie sielos poreikių. Iš tos harmonijos atsiranda džiaugsmas, ramybė, aiškumas. Jis dar ir apvalantis organizmą, skatinantis detoksikaciją. Rožinio kvarco ir chrizoprazo derinys labai tinka tiems, kurie daug reikalauja iš savęs, iš kitų, išbarsto save kitiems arba, kaip tik, vien tik ima. Chrizoprazas duoda tokį saugumo su savimi pojūtį: „aš saugus su savimi, galiu išgyventi, aš susitvarkysiu“ – pozityvus, optimistinis požiūris į gyvenimą.

Būna, žiemos metu paūmėja astmos ir bronchitai, kvėpavimo takų ligos – rožinis kvarcas turėtų būti tokių žmonių nuolatinis palydovas. O paūmėjus mes galime rožinį kvarcą derinti su žaliu fluoritu. Tinka ir esant nervinio pobūdžio alergijoms. Gali būti nešiojami karoliai.

Agnės Vilkoicaitės archyvo nuotr./Chrizoprazas (kairėje), rožinis kvarcas
Agnės Vilkoicaitės archyvo nuotr./Chrizoprazas (kairėje), rožinis kvarcas
  • Rožinis kvarcas ir okeaninis agatas

Okeaninis agatas yra universalus sveikatos akmuo, M. Giengeris labai daug rašė apie jo savybes. Jis stiprina imuninę sistemą, tinka karščiavimo metu, aktyvina organizmo regeneraciją. Derinys su rožiniu kvarcu duos regeneracijos jėgą ir stabilumą, aiškumą.

Okeaninio agato vanduo siūlomas gerti kaip profilaktinė priemonė nuo įvairiausių susirgimų. Jis tinka prie visų peršalimų, skatina gleivių išsivalymą. Reikia atsiminti, kad kai mes nešiojame mineralus, turime gerti daug skysčių, ypač dėvint okeaninį agatą. Žiemos metu tai nuostabus akmuo, nes duoda gyvybinės jėgos.

  • Rožinis ir dūminis kvarcas

Dūminis kvarcas turi būti nešiojamas ant nelaimingos rankos: moterims – dešinė ranka, o vyrams – kairė. Siūlau tik apyrankę, tikrai nesiūlau karolių, nes tai yra su pasąmone dirbantis akmuo. Ką jis ištrauks į paviršių – sunku prognozuoti.

Tinkamai nešiojamas jis padeda tvarkytis su depresijom, labai tamsiom nuotaikom. Būna emocijų protrūkiai, sapnai košmariški, mintys negeros, gal net suicidinės – tada mes nešiojam dūminio kvarco apyrankę ir tuo pat metu rožinio kvarco karolius. Dūminis kvarcas padeda ištraukti užslėptas baimes, padeda tiems, kurie linkę į gilią analizę, į savęs skaudinimą, yra užgaulūs, emociškai labai neria į problemą.

Neteisingai nešiojamas dūminis kvarcas gali sukelti emocinį „chaosėlį“. Jis prišaukia jėgą, o kaip tu tą jėgą panaudosi – tavo pasirinkimas. Jeigu viduje ir taip chaosas, ta jėga gali virsti griaunančia. Sakyčiau, kad dūminis kvarcas yra vienas iš atsargiausiai nešiotinų mineralų. Bet visgi vienas iš pagrindinių antidepresinių receptų – dūminio kvarco apyrankė ant nelaimingos rankos, plius rožinio kvarco stambesnis pakabutis širdies lygyje (arba karoliai). Padeda nuo vidinių baimių, košmariškų sapnų, nuo priklausomybių.

  • Citrinas ir rožinis kvarcas

Citrinas – savirealizacijos tema, jis tiesiog džiugina, suteikia optimizmo, gyvenimo džiaugsmo, lengvumo situacijose, jis padeda žmogui išdrįsti. Tai yra savirealizacijos akmuo, kai žmogus išdrįsta eiti paskui savo svajonę. Tik citriną sunku gauti natūralų. Geriau pirkti iš išmanančių pardavėjų.

Citrino vandenį tinka gerti. Tačiau atminkite, kad jeigu nuspręsite akmenį naudoti vandeniui ruošti, jis jau nebus tinkamas nešioti ant kūno, ir atvirkščiai, jei pradėsite nešioti, netiks to paties akmens gabalėlio naudoti vandens gamybai.

  • Gintaras

Jis duoda lengvumą, šilumą, jis šildo, tad mažina jautrumą šalčiui. Gintaras suteikia vidinės šilumos pojūtį. Gintaras džiaugsmingas, lengvas, kaip sustingęs saulės spindulys, bet kartu ir jūros gelmė. Tai – daug dimensijų turintis akmuo. Jis atpalaiduoja. Jis netinka mokiniams ir studentams egzaminų, sesijų metu, nes primigdo. Gintarą tinka dėvėti vakare, atostogų metu. Nuolat jį nešioti gali liaudies menininkai, kūrybinių profesijų atstovai, kurie laikosi savo, jiems vieniems suprantamo, režimo. Jis susijęs su mūsų kultūriniu paveldu, įkvėpimą duoda menininkams, atskleidžia Lietuvos dvasią, įkvepia juos, veda.

Archeologai, istorikai – jie gali nuolatos su gintaru būti. Bet jeigu mes turime tokią eilinę darbingą dieną, tai gintaras neleis prasprūsti su neišsimiegojimais, nepailsėjimais, režimo spragomis – jis lieps ilsėtis. Reikalauja pailsėti ir kiti akmenys – ametistas, rožinis kvarcas. Pasinaudokime šiuo akmenų pasiūlymu pailsėti, nes jie pažadina organizmo gyvybines jėgas ir žino, kada joms reikia atsikurti.

Gintaro vandenį labai gerai gerti, bet nereikia dėti močiutės karolių į vandenį.

  • Karneolis ir rožinis kvarcas

Šis derinys gydo širdį, nuoskaudas, moko atleisti, duoti, atiduoti daugiau, ne tik imti. Suteikia žaismingumo, lengvumo. Jeigu labai jauna mergina arba neturinti partnerio neturi kur realizuoti šio akmens aktyvinamos partnerystės energijos, gali kilti problemų nešiojant karneolį.

Rožinis kvarcas šiek tiek harmonizuoja tą poveikį. Karneolis nėra ilgalaikio nešiojimo akmuo, bet jeigu sutikčiau moterį, kurios akyse viskas užgesę, nėra nei vilties, nei džiaugsmo, gal karneolis su rožiniu kvarcu pabudintų gyvenimo džiugesį.

Gyvybinė jėga

Atskirai dar norėčiau aptarti gyvybinės jėgos duodančius akmenis, kurie, mano supratimu, žiemos sezonu yra svarbūs. Jie reikalingi tiems, kurie gyvena betoniniuose butuose, daugiabučiuose, jiems pritrūksta žemės energijos. Vasarą mes galime paglostyti žolę, suleisti rankas į smėlį prie jūros, to sąlyčio vasarą yra daugiau. Žiemą žmogui labai svarbu laikytis fizinio aktyvumo, jei įmanoma, pabūti gamtoje.

Žemės energijos atsargas biurų žmonėms labai papildo tam tikri mineralai:

  • suakmenėjęs medis (fosilija),
  • jaspis (rudų, žalių spalvų),
  • agatai (įvairūs, pavyzdžiui, samaninis).

Visos fosilijos duoda jėgų, suakmenėjęs medis stabilizuoja, įžemina – tinka žmonėms, kurie turi prastą santykį su materija, kurie nėra ūkiški. Pamaitina Motinos Žemės energija.

Irzliems žmonėms jaspio nereikėtų imti raudono, nes gali aktyvinti pyktį. Margi jaspiai duoda valios, sveikatos, atsparumo, pakrauna žmogų žemiška jėga ir tvirtybe. Apyrankes reikia nešioti ant kojų, netgi ant abiejų vienu metu. Galima nešioti ant rankų, ieškoti plokštelių atsisėdimui, jas naudoja meditacijose.

Agnės Vilkoicaitės archyvo nuotr./Jaspis
Agnės Vilkoicaitės archyvo nuotr./Jaspis

Įžeminimo praktikos labai svarbios, ypač moterims. Kad turėtume šaknis, kad neišskristume kartu su „vyriška“ tėkme, kad atsimintume, jog kūnas žemiškas. Įsižeminimas susijęs su gyvybine jėga, su mūsų atsparumu aplinkos veiksniams, įtakoms. Jeigu žmogus nuolat pavargęs, išsekęs, trūksta jėgų, tada duodam jaspį, suakmenėjusį medį.

O samaninis, okeaninis agatas yra sveikatos akmenys.

Jeigu mineralas nebus plaunamas ir įkraunamas saulės šviesoje, kas nutiks?

Žmonės pastebi, kad ilgai nešiojamas mineralas nustoja būti mielas, jo nebesinori nešioti. Kritiniu atveju akmuo, jei ištikimai dirba, gali trūkti, skilti, prarasti blizgesį, spindesį, pakeisti spalvą.

Rožinis kvarcas yra jautrus akmuo, jis išblunka, sutrūksta – prisiima nuoskaudą, negatyvią energiją. Rožinį kvarcą būtina plauti po tekančiu vandeniu, bet negalima jo laikyti tiesioginėje saulėje. Saulė blukina visus spalvotus kvarcus. Pilnatis įkrovimui jiems labiau tinka. Tinka ir ankstyvo rytmečio, saulėtekio šviesa.

Jeigu akmuo suskilo, reikia pagarbiai atsisveikinti – į žemę užkasti, į upę paleisti, nepamirštant padėkoti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“