Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Anoreksija – ne tik moterų liga. Vyras dešimtmetį bandė įveikti šį mitybos sutrikimą

Londone gyvenančio juvelyro Stepheno Websterio (56 m.) gyvenimas iš pažiūros atrodė išties spindintis. Kūręs papuošalus ir vestuvinius žiedus tokioms įžymybėms kaip Madonna, Kate Moss, Christina Aguilera, Johnny Deppas ir Cameron Diaz, populiarumu ir pinigų stoka jis tikrai nesiskundė.
Anoreksija – ne tik moterų liga
Anoreksija – ne tik moterų liga / „Fotolia“ nuotr.
Temos: 2 Mityba Anoreksija

Vis tik po žaižaruojančia išore slypėjo ir kita – kur kas tamsesnė – jo gyvenimo pusė, kurios nepasiekė išorinio pasaulio akis.

Tik dabar, išleidęs savo autobiografinę knygą, Stephenas Websteris prisipažino, kad jis beveik dešimtmetį kovojo su anoreksija ir depresija. Atskleisdamas savo privataus gyvenimo subtilybes, vyras tikėjosi pasauliui įrodyti ir sugriauti nusistovėjusį klaidingą stereotipą, kad anoreksija yra tik moterų liga, rašo „The Daily Mail“.

Pasiekęs žemiausią ligos tašką, 177 cm ūgio Stephenas svėrė vos 50 kg, o dėl itin žemo kūno masės indekso (KMI) jam kilo didelė imuniteto nusilpimo, sumažėjusio kaulų tankio ir kitų ligų rizika. 

Šiuo metu Londone kartu su savo antrąja žmona Anastasia ir dukra Nika (16 m.) gyvenantis ir jau 70 kg sveriantis S. Websteris džiaugiasi, kad jam pagaliau pavyko anoreksiją uždaryti praeityje.

Vis tik vyras pripažįsta, kad daugelį metų jis kovojo su psichologine baime valgyti.

„Anoreksija man buvo lyg apsėdimas. Dėl to kiekvienas valgymo metas tapdavo kova su savimi. Apie maistą galvodavau nuolat, tačiau galvoje tik nuolat kurdavau scenarijus, kaip man to maisto išvengti. Jei vis tik pavalgydavau, jausdavau stiprią sąžinės graužatį, jausdavausi nuvylęs save ir pasidavęs maistui“, – prisimena S. Websteris.

Taip pat skaitykite: Nepagražinta realybė: žvaigždžių dietų „stebuklai“

Savo mitybos režimą žvaigždžių juvelyras kaip reikiant apribojo: „Rytais suvalgydavau paprastą bandelę be jokio sviesto ir priedų bei vieną kriaušę, dieną valgydavau daržovių, o vakare – mažą porciją ryžių. Kaip dabar pagalvoju, toks mitybos režimas išties apgailėtinas“.

Nepaisant to, kiek mažai kalorijų vyras suvartodavo, jis dar sugebėdavo ir bėgioti įvairiuose maratonuose, mat sportuodamas jis „jautėsi kontroliuojantis save“. Galiausiai S. Websteris nustojo valgyti bet kokią mėsą ir visiškai pasinėrė į savo darbą.

„Keisčiausia, kad aš niekad nesijausdavau alkanas, maistas man veikiau atrodydavo lyg didžiausias mano priešas“, – pasakoja iš Kento grafystės (Didžioji Britanija) kilęs juvelyras.

Vyriškis pasakoja augęs puikioje šeimoje, baigęs specialybės studijas ir sulaukęs puikaus darbo pasiūlymo – tuomet viskas atrodė puiku.

Deja, dėl darbo S. Websteriui teko persikraustyti už tūkstančių kilometrų nuo namų, tad galiausiai vyrą pradėjo kamuoti didelis šeimos ilgesys, netrukus virtęs gilia depresija, kuri, jo manymu, ir sukėlė anoreksiją.

„Jutau, kad mano gyvenimas krypsta neteisinga linkme ir maistas buvo vienintelis dalykas, kurį aš galėjau kontroliuoti. Niekada nesiekiau suplonėti, pagrindinis mano tikslas buvo, kad bent kažkas galėtų priklausyti tik nuo manęs“, – atvirauja S. Websteris.

Iš pradžių vyriškis praleidinėdavo pietus, o vėliau – beveik visai nevalgydavo. Tai, kad jį gali kamuoti anoreksija, S. Websteris nė neįtarė.

„Maniau, kad tai tik jaunų mergaičių liga, tad apetito praradimą siejau su depresija galvodamas, kad toks jos šalutinis poveikis. Aš dvylika metų vaikščiojau tai pas vieną, tai pas kitą psichiatrą, gėriau jų paskirtus antidepresantus, tačiau mano problemų jie neišsprendė“, – prisimena vyriškis, nepaisant savo būklės, sugebėjęs sužibėti juvelyrikoje.

Taip pat skaitykite: Organizmo valymui ir dailesnėms kūno linijoms: salotų „Šluotelė“ receptai

Galiausiai vienas psichiatras nukreipė S. Websterį pas mitybos sutrikimų specialistą, kuris ir diagnozavo jam anoreksiją. Iš pradžių gydytis nenorėjęs, juvelyras savo nuomonę pakeitė susipažinęs su savo būsima žmona – iš Rusijos kilusia gražuole Anastasia.

Praėjus daugeliui metų, S. Websteris gali išdidžiai pasakyti, kad pagaliau anoreksija liko praeityje, tačiau papasakojęs savo istoriją vyriškis tikisi, kad tai padės daugeliui suprasti, kokia klastinga anoreksija gali būti ir kad ji kamuoja ne tik moteris ir jaunas merginas.

Anoreksija – bauginantys faktai

  • Anoreksija – tai mitybos sutrikimas, dėl kurio žmogus stipriai apriboja savo mitybos režimą, nuolat laikosi dietų ar galiausiai visiškai badauja.
  • Nėra žinoma, kodėl kai kuriems žmonėms anoreksija išsivysto, tačiau manoma, kad prie to prisideda ir biologiniai faktoriai.
  • Anoreksijos simptomai: baimė valgyti, padidėjęs (netgi maniakiškas) noras sportuoti, „storinančių“ produktų vengimas, kalorijų skaičiavimo manija. Kenčiantys nuo anoreksijos praktiškai niekada patys neieško pagalbos.
  • Vyrams mitybos sutrikimai diagnozuojami kur kas rečiau ir daug sunkiau, mat daug sveikatos specialistų vis dar sieja juos su moterų ligomis.
  • Nors vyrams anoreksija išsivystyti gali bet kuriame amžiuje, daugeliu atvejų ji prasideda sulaukus 16–25 metų. Ir daugelis kamuojami šios būklės gyvena metų metus, net nežinodami, kad serga anoreksija.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai