Antrą mėnesį karantine Šanchajuje gyvenantis lietuvis patarė, kaip jį išgyventi

Nuo šios nakties Lietuvoje mažiausiai dviem savaitėms paskelbtas karatinas. Ką jis reiškia ir kaip prisitaikyti prie pasikeitusių gyvenimo salygų? Šanchajuje karantine nuo sausio pabaigos gyvenantis Mindaugas Skrupskelis feisbuke pasidalino savo asmeniniais patarimais, kurie padės lengviau išgyventi šį neįprastą laikotarpį.
Demotyvacija
Demotyvacija / 123rf.com

„Pagaliau. Lietuvoje paskelbtas karantinas. Jis būtinas, privalomas ir neišvengimas. Esu dėl situacijos tėvynėje daug ramesnis. Būkite solidarūs ir laikykitės taisyklių. Kiekvienas žmogus drausmingai likęs namuose, lengvina spaudimą medikams“, – feisbuke rašo M.Skrupskelis.

Jis panoro pasidalinti keliais patarimais iš savo patirties, kaip išgyventi karantiną ir nenugrimzti į tamsias mintis.

„Tokiomis sąlygomis Šanhajuje gyvenu jau nuo Sausio 23 dienos. Gal būt bus naudinga“, – rašo vyras ir pateikia tokį sąrašą:

  • Disciplina. Susikurkite dienotvarkę ir griežtai jos laikykitės. Karantinas nėra pasaulio pabaiga ar atostogos. Tai yra naujos, bet laikinos gyvenimo sąlygos. Nepasiduokite pagundai sujaukti savo gyvenimo ritmą, nes nuolat besikeičianti situacija ir taip atneša daug neužtikrintumo. Rutina ir kasdieniai ritualai padeda psichologiškai jaustis saugesniems. Kelkitės ir gulkite tuo pačiu metu. Suplanuokite laiko viskam, kad dienai pasibaigus neliktumėt supratę, jog ne kažką nuveikėt. Užsirašykite dienotvarkę ir ja sekite.

Sutarkite su namiškiais, kad darbo valandomis yra dirbama, o su kolegomis, kad po darbo valandų ilsimasi.

  • Darbo erdvė. Idealiu atveju, jūsų darbo zona namuose ir gyvenama zona yra atskiros, jei ne, perplanuokite savo namus dar šiandien. Stalą galite pasukti kitu kampu, atskirti širma ar kitais baldais. Svarbu kad pabaigę darbo dieną užverstumėt kompiuterį, kaip užveriate ofiso duris ir grįžtumėte į gyvenimo erdvę, kur darbui nevieta. Daugybė žmonių Kinijoje skundėsi, kad atskirti darbo nuo laisvalaikio namuose jiems nepavyko, todėl namuose jautėsi labiau pervargę ir paniurę. Priežastis yra natūrali pagunda pasiduoti įvairiems trikdžiams namuose, tuomet bandome nudirbti darbus vakare kurių nespėjome darbo dieną. Valdykitės. Sutarkite su namiškiais, kad darbo valandomis yra dirbama, o su kolegomis, kad po darbo valandų ilsimasi.
    123RF.com nuotr./Nuovargis
    123RF.com nuotr./Nuovargis

  • Hobis. Sutaupytą laiką dienotvarkėje paskirkite savo naujam hobiui, senai atidėliotam asmeniniam projektui, ar išmokti ką nors naujo. Aš šiomis dienomis pradėjau kas dieną rašyti dienoraštį, jis man padeda geriau suprasti įvykių seką ir mano emocijų kaitą. Galiu paskaityti dalykus kurie man rūpėjo prieš savaitę ir pasitikrinti ar tikrai praleidau namuose jau visą amžinybę. Kiekvieno išėjimo iš namų epizodą aprašydavau, suskaičiuodavau žmones kuriuos sutikau, turėjau kontaktą. Patariu ir jums pradėti dienoraštį, jis gali būti fotodienoraštis, video dienoraštis, galite jį piešti ar įkalbėti į savo diktofoną mobiliajame telefone.

Kiekvieno išėjimo iš namų epizodą aprašydavau, suskaičiuodavau žmones kuriuos sutikau, turėjau kontaktą.

  • Prasmė. Kartais gyvenimas tokiomis sąlygomis gali pasirodyti beviltiškas, bet jūs irgi galite tai pakeisti. Ieškokite, kaip galite būti naudingi šioje ekstremalioje situacijoje. Ne tik dienoraštis, bet ir iš to kilusi kaukių akcija suteikė daug daugiau prasmės mano dienoms karantine. Rašiau apie kitą lietuvį, Tadą, dalinantį kavą miesto gatvėse karantiną prižiūrintiems darbuotojams. Jūs irgi galite būti naudingi, paskambinkite vyresnio amžiaus žmonėms, padėkite jiems užsisakyti maisto į namus, paklauskite ko trūksta, patarkite.
  • Socializuokitės. Naudokite telefonus pagal paskirtį, skambinkite giminaičiams, kolegoms, draugams. Dirbant nuotoliniu būdu taip pat patartina daryti jums įprastas arbatos/kavos pertraukėlės su kolegomis, kai skiriate laiko atsisėsti prieš kameras, atsipūsti ir pakalbėti jums įprastomis ir temomis. Grupiniai vaizdo skambučiai gali būti rengiami ir su jūsų įprastomis draugų grupėmis, jei turėjote įprotį ketvirtadienio vakarais su draugais eiti į miestą, tęskite šią išėjimo tradiciją, tik dabar į virtualią erdvę.
123RF.com nuotr./Darbas iš namų
123RF.com nuotr./Darbas iš namų
  • Sportas. Mažoje namų erdvėje ypač trūksta judėjimo. Savo rutinoje raskite laiko mankštai. Taip neprarasite imuniteto ir sveiko proto. Daug treniruočių ir instrukcijų pagal jūsų pomėgius rasite YouTube kanaluose.
  • Balkonas. Kad visiškai nepavirsčiau urviniu žmogumi, dieną pradėdavau išėjimu į balkoną su kava ir trumpa saulės vonia. Čia skirdavau laiko greitai apžvelgti per naktį pakitusią statistiką, mintyse susidėlioti dienos planą. Naudokite balkoną pagal paskirtį. Įkvėpkite gryno oro ir duokite kūnui saulės, ji būtina mūsų sveikatai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis