Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Apsinuodijimo maistu ekspertai: kokių produktų jie niekada nevalgytų

Jeigu kada nors teko apsinuodyti maistu, tokios patirties niekada nepamiršite. Greičiausiai teko girdėti ir apie bakterijų E.coli, sukeliančias mirtinas ligas, bangą Europoje.
Pilvo skausmai
Pilvo skausmai / Fotolia nuotr.

Tuomet visa kaltė krito šviežioms daržovėms, tačiau tai ne vieninteliai produktai, kuriais mes galime apsinuodyti, ypač, jeigu nėra tinkamai apdoroti ir paruošti.

Daugiau kaip 20 metų su maisto apsinuodijimo bylomis dirbantis Billas Marleris sako, kad kai kurių maisto produktų daugiau nebevalgo.

Laimėjęs daugiau kaip 600 milijonų dolerių savo klientams, B.Marleris tikina, jog tam tikras maistas tiesiog nevertas rizikos, todėl jį nusprendė išmesti iš savo valgiaraščio, rašo „Business Insider“.

Šviežios austrės

B.Marleris sako, kad per pastaruosius penkerius metus matė kur kas daugiau ligų, susijusių su vėžiagyviais, nei per 20 metų! Kur slypi kabliukas? Atšilime. Šylantys vandenys turi įtakos mikrobų augimui, kuriuos mes ir suvartojame kartu su austrėmis.

Pjaustyti ir išplauti vaisiai bei daržovės

B.Marleris tikina, kad tokių vaisių ir daržovių vengia kaip maro. Tai galbūt ir patogu ir gražu, tačiau kuo daugiau žmonių apdoroja, liečia maistą, tuo didesnė tikimybė, kad jį užterš. Ar verta rizikuoti?

Švieži daigai

Daigų populiarumas yra siejamas ir su daugiau kaip 30 bakterinių ligų protrūkiu per pastaruosius 20 metų (didžiausią vaidmenį čia vaidina jau minėta E.coli ir salmonella). „Buvo per daug įvairių ligų, kad nekreiptume dėmesio į daigų užterštumą. Tai produktai, kurių aš tiesiog visiškai nevalgau“, – sako ekspertas.

Ne visai iškepta mėsa

Atleiskite, virtuvės šefai, kad ir kokia skani pusiau iškepta mėsa, tačiau, pasak B.Marlerio ir kitų ekspertų, tinkamai ją paruošti reikia 160 laipsnių temperatūroje tam, kad E.coli ir salmonella vėliau nesukeltų sveikatos bėdų.

Žali kiaušiniai

Nors tikinama, jog šiais laikais apsinuodijimo žaliais kiaušiniais tikimybė mažesnė nei prieš 20 metų, kai siautė tikra epidemija, tačiau vis dar išlieka šansų, kad situacija pasisuks visai netrokštama linkme.

Taip pat skaitykite: 10 produktų, kurie iš organizmo padeda pašalinti nikotiną

Nepasterizuotas pienas ir sultys

Daugelis geria šviežią pieną ir sultis nepasterizuotus, kadangi taip nesumenksta maistinė produkto vertė. B.Marleris tikina, kad pasterizavimo procesas nėra nuodingas, o štai „žali“ produktai gali tokie būti. Pasterizavimas sumažina bakterijų, virusų ir parazitų riziką: „Nemanau, kad šviežių (nepasterizuotų) produktų vartojimas yra toks naudingas, kad rizikuotume“, – mano. B. Marleris.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai