„Gintarinės vaistinės“ vaistininkė Raimonda Truncė pastebi, kad senjorai yra būtent tie žmonės, kurie nebijo konsultuotis, klausti, prašyti patarimų ar psichologinio palaikymo.
„Senjorams vaistininkai yra kur kas daugiau negu tik medikamentus išduodantys žmonės. Dažnai jiems esame lyg asmeniniai konsultantai, ypač, jeigu senjoras gyvena visai netoli vaistinės. Šios amžiaus grupės žmonės dažnai susiduria su širdies ligomis, nuovargiu, turi problemų su sąnariais ar virškinimu, tačiau vykti į ligoninę kartais nėra galimybių arba nesinori laukti eilėse. Tokiais atvejais į pagalbą atskuba vaistininkai“, – sako ji.
Vaistininkė priduria, kad senjorai ne visada gali apsilankyti vaistinėse, nes juos dažnai kamuoja fiziniai skausmai, o artimieji neturi galimybės jų nuvežti. Nepaisant to, jie vis tiek nori pasitarti ir pasikonsultuoti, todėl dažnai skambina į visą parą veikiančią Gintarinę sveikatos liniją.
„Žinoma, tam tikrais atvejais kalbant telefonu yra sudėtinga konstruktyviai patarti arba įvertinti skambinančiojo būklę, tačiau tik labai retais ir išskirtiniais atvejais prireikia, kad pacientas atvyktų pasikonsultuoti gyvai“, – teigia R.Truncė
Atsižvelgdama į vyresnio amžiaus žmonių poreikius, „Gintarinė vaistinė“ senjorų lojalumo programoje atnaujino svarbią sąlygą – nuo šiol nuolaidos senjorams bus taikomos nuo pirmos jų perkamos prekės. Nuolaidos senjorams „Gintarinėje vaistinėje“ taikomos visą darbo dieną, o 1 proc. vaistinėje išleistos sumos sugrįžta atgal į lojalumo kortelę.
Vaistininkė priduria, kad yra ir tokių senjorų, kurie turi labai daug įvairių sveikatos problemų, lėtinių ligų, todėl akivaizdu, kad jiems reikia daugybės įvairių vaistų. Jos teigimu, būtent tokiems senjorams lojalumo programos nuolaidos yra išties svarbios, kadangi jos leidžia įsigyti itin reikalingų vaistų gerokai pigiau.
Dažniausiai perka nereceptinius vaistus ir maisto papildus
Vaistininkė pastebi, kad dažniausiai vaistinėse senjorai ieško nereceptinių vaistų, pavyzdžiui, širdies lašų, valerijonų tinktūros, neocitramono, gudobelių ekstrakto arba virškinimą gerinančių preparatų.
„Vyresnio amžiaus žmonės dažnai susiduria su aukštu kraujospūdžiu, nerimu, stresu, įvairių kūno dalių skausmais ir virškinimo sutrikimais, todėl nereceptinių vaistų kategorija yra pati populiariausia. Tiesa, svarbu žinoti, kad net ir nereceptiniai vaistai gali turėti šalutinių poveikių arba sąveikauti su kitais vaistais, tad tiek senjorams, tiek kitiems vaistinių pacientams prieš pradedant vartoti medikamentus vertėtų pasitarti su vaistininku ar šeimos gydytoju“, – pataria R.Truncė.
Kiti populiarūs pirkiniai – receptiniai vaistai, higienos prekės ir maisto papildai. Pastarojoje kategorijoje populiariausi preparatai nuo įtampos, aktyvinta anglis ir lakto-bifidobakterijos.
„Senjorams taikomos lojalumo nuolaidos tikrai jiems padeda ir leidžia įsigyti itin reikalingų vaistų pigiau. Beje, senjorai neretai domisi ir kosmetikos priemonėmis – jie mėgsta save palepinti veido kaukėmis, perka kremus brandžiai odai, kulnų ir pėdų balzamus. Kita vertus, kosmetika gali ne tik pagerinti savijautą, bet ir padidinti pasitikėjimą savimi, o tai ypač svarbu vyresnio amžiaus žmogui. Galima tik pasidžiaugti, kad senjorai rūpinasi savimi, vertina savęs priežiūrą ir geba atrasti sau laiko“, – pažymėjo „Gintarinės vaistinės“ vaistininkė.