„Svarbiausia, kad Ritos sveikatos rodikliai, kurie sausį buvo tragiški, dabar yra geri. Ji labai jaudinosi prieš plastinę operaciją, kurios metu bus pašalinta apie 5 kg, lieknėjant susidariusios perteklinės odos, bet nebuvo kitos išeities“, – sakė drauge su žmona Giedre socialinį projektą „Rita, būk kuo nori būti“ inicijavęs Remigijus Velička.
„Aromáma“ socialinis projektas, prie kurio prisijungė ir sudėtingų plastinių operacijų kompleksą Ritai atlikęs plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos daktaras Saulius Vikšraitis, ne apie tobulų linijų ar stereotipinių standartų siekimą, bet apie galimybę gelbėti jaunos moters sveikatą ir ateitį.
Metabolinis amžius – kaip 43 metų žmogaus
Pokyčių kelionę pradėjusiai Ritai buvo 28-eri, o metabolinis amžius kaip 43 metų žmogaus. Specialistams teko pasukti galvas, kokią fizinio aktyvumo rūšį jai parinkti, nes imdavo dusti vos užlipusi į trečią aukštą.
„Buvo planuota, kad per metus Rita gali atsikratyti 50 kg. Dabar ji „numetusi“ 40 kg. Iki Naujųjų dar yra laiko, be to, kaip sakė gerbiamas „SV Plastinės chirurgijos centro“ įkūrėjas S.Vikšraitis, dar apie 5 kg. „nukris” pašalinus odos perteklių, atsiradusį lieknėjant“, – operacijos išvakarėse sakė įmonės, kurioje dirba Rita, vadovas R. Velička.
Kaip pabrėžė jis, nei versle, nei gyvenime neturėtume skubėti dėti taško, nes pasiekę užsibrėžtų tikslų nusimatome kitus.
„Šiuo atveju akcentuočiau ne išorinį tobulumą, o mūsų darbuotojos Ritos savijautą. Ir ne tik fizinę. Pasitikėjimo savimi po nepilnų metų – akivaizdžiai daugiau ir tam įtakos turėjo tiek sveikos gyvensenos nulemti kūno pokyčiai, tiek darbas su psichologu, aplinkos palaikymas, paskatinimas nesustoti, kad ir kaip būtų sunku“, – sakė R. Velička.
Skrandžio mažinimo operacija – ne išeitis Ritos atveju
Plastinė operacija – pirmoji chirurginė operacija, kuriai eksperimento metu pasiryžo Rita.
„Kai prieš metus su žmona pradėjome galvoti apie savo darbuotoją Ritą, kaip jai padėti geriau jaustis, buvo minčių iš karto kreiptis į S.Vikšraitį dėl skrandžio mažinimo operacijos. Tačiau pasitarę nusprendėme, kad nors ir greičiau pasiektume užsibrėžto tikslo, Ritai tai nebūtų geriausia išeitis, nes nepakeistų susiformavusių įpročių, požiūrio į save, mitybą, sveiką gyvenseną. Per nepilnus metus Rita ėmė kitaip žiūrėti į save, kitaip maitintis, kitaip leisti laisvalaikį“, – sakė R.Velička.
Įvertino rizikas ir prisiėmė įsipareigojimus
Prieš sudėtingą operaciją, kurios metu plastikos chirurgas koregavo net kelias kūno vietas, Rita jaudinosi, bet su psichologo pagalba nusiteikė, įvertino galimas rizikas, savo atsakomybes bei konkrečius įsipareigojimus, kurie turės įtakos rezultatui.
Kaip sakė plastikos chirurgas dr. S.Vikšraitis, išskirtinai tik plastinėje bei rekonstrukcinėje chirurgijoje besispecializuojančio „SV plastinės chirurgijos centro“ įkūrėjas ir vadovas, dar prieš dvejus metus nutarta neatmesti galimybių neatlygintinai atlikti plastines operacijas moterims – mamoms, kurios negali sau to leisti, tačiau tam tikri defektai trukdo joms visavertiškai gyventi, gerai jaustis, rūpintis vaikais.
Neatlygintinas plastinių operacijų kompleksas Ritai – „SV plastinės chirurgijos centro“ socialinio projekto „Laiminga mama – laiminga šeima, laiminga šeima – laiminga Lietuva“ tęsinys.
Pati klinika atrankos į projektą nevykdo. Pabandžius tai atlikti, tapo aišku, kad geriau pasikliauti įvairių projektų rengėjais, nes jie jau būna nuėję nemažą kelią su kandidatu iki operacijos, o ir pacientas būna įdėjęs pakankamai triūso, pastangų, pademonstravęs ištvermę bei degantis motyvacija.
S.Vikšraitis: tikslas ne perkonstruoti Ritą, o grąžinti kūno formas
Jungtinėse Amerikos Valstijose moterims po gimdymo pradėtas siūlyti kompleksinių plastinių operacijų paketas, pavadintas „Perdaryta mama“ (angl. Mommy makeouver) išpopuliarėjo visame pasaulyje, Lietuvoje – taip pat.
„Perdaryta mama“ – gana grubus, nors ir atkreipiantis dėmesį apibūdinimas. Jis asocijuojasi su vartotojiškumu, o mums visų pirma rūpi moters orumas. Todėl akcentuojame sugrąžintas kūno formas, atkurtą moteriškumą, grąžintą pasitikėjimą savimi. Ne tik senatvėje norime gyventi oriai. Mamos taip pat nori oriai auginti savo vaikus, nors gal per nėštumą ir gimdymą visokių sunkumų teko patirti ir kūnas negrįžo į ankstesnes formas“, – sakė plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas S. Vikšraitis.
Planinė operacija neturėtų trukti ilgiau nei šešias valandas, nes po to rizikos veiksnių laipsniškai daugėja, todėl siekiama, kad „Mommy makeover“ neužtruktų ilgiau nei keturias valandas.
Sudėtingų chirurginių procedūrų metu atliekama tiek pilvo, tiek krūtų ar žastų, šlaunų plastika, nusurbiamas riebalų perteklius, panaikinama elastingumą praradusi oda, patempiama suglebusi.
Kaip pasibaigus pooperaciniam laikotarpiui atrodys R.Skalandienė, kas jai buvo netikėčiausia pasiryžus eksperimentui, kas trikdė, o kas – galbūt viršijo lūkesčius, sužinosime Ritai grįžus iš Birštono, kur po plastinių operacijų sveikatinsis.
Specializuota plastinės chirurgijos klinika „SV Plastinės chirurgijos centras" pasirašiusi bendradarbiavimo sutartį su „Vytautas Mineral SPA Birštonas“ dėl sveikatinimo paslaugų tiekimo pacientams po įvairiausių plastinių operacijų.