Padedant Vilniaus kardiologams, artimiausiu metu sudėtingos kardiologinės paslaugos bus nenutrūkstamai teikiamos Panevėžio respublikinėje ligoninėje.
Šiaulių respublikinės ligoninės kardiologai kartu su Kauno klinikų specialistais 24 valandas per parą visomis metų dienoms pagalbą ligoniams pradės teikti šių metų pabaigoje.
Šių centrų steigimas, pacientų srautų valdymas, operatyvios pagalbos kriterijai ir reikalavimai nustatyti Sveikatos apsaugos ministro Vytenio Povilo Andriukaičio pasirašytame įsakyme dėl ūmaus miokardo infarkto gydymo prieinamumo gerinimo.
Ligonis, įtarus infarktą iš bet kurio atokiausio Lietuvos kaimelio ar miestelio pakraščio, ne ilgiau kaip per 2 valandas privalo patekti į miokardo infarkto gydymo centrą, - sako ministras.
Pasak sveikatos apsaugos ministro, Lietuvoje stacionarinėse gydymo įstaigose nuo ūmaus miokardo infarkto miršta iki 10 proc. visų ligonių, o Europos Sąjungos valstybėse – 6-7 proc.
„Mes privalom iki 2020 m. mirtingumą nuo šios ligos sumažinti 5-7 proc. Turim pakankamai gerų bazių, specialistų, įvaldžiusių inovatyvius gydymo metodus. Todėl svarbiausia tinkamai valdyti pacientus srautus, sustyguoti visų sveikatos priežiūros įstaigų grandžių, pradedant GMP ir baigiant miokardo gydymo centrais, darbą. Ligonis, įtarus infarktą iš bet kurio atokiausio Lietuvos kaimelio ar miestelio pakraščio, ne ilgiau kaip per 2 valandas privalo patekti į miokardo infarkto gydymo centrą“, – sako V. P. Andriukaitis.
Kardiologų teigimu, per „2 auksines valandas“ operatyviai suteikta kvalifikuota, inovatyvi pagalba ne tik mažina mirčių nuo ūmaus miokardo infarkto skaičių, bet ir saugo darbingo amžiaus žmones nuo neįgalumo pavojų.