Kai pirmą kartą apsilankė pas hormonų specialistą, berniukas jau svėrė virš 20 kilogramų. Tėvams buvo liepta berniuką versti laikytis griežtos dietos, tačiau po keturių mėnesių berniuko svoris išaugo dar 7 kilogramais.
Medikai negalėjo tiksliai pasakyti, ar tėvai iš tiesų bandė vaiką įpratinti prie griežto dietos režimo.
Kai dvimečio svoris išaugo iki 33 kilogramų, vaiką pradėjo kamuoti miego apnėja – sutrikimas, kai miego metu protarpiais sustoja kvėpavimas. Tik tada tėvai nusprendė kreiptis pagalbos į ekspertus.
Kai berniukas galiausiai buvo nusiųstas į nutukimo kliniką, jis jau oficialiai buvo laikomas smarkiai nutukusiu, kentėjo nuo miego apnėjos ir kojų skausmų. Paaiškėjo, kad vaiko giminėje niekada nebuvo jokių smarkaus nutukimo atvejų ar genetinių sutrikimų, o kompiuterinė smegenų tomografija neparodė jokių kitų priežasčių, kurios galėtų paskatinti tokį nutukimą.
Antras berniuko bandymas laikytis dietos taip pat nepasiteisino, todėl gydytojai 33 kilogramus sveriantį vaiką nusprendė operuoti. Operacija buvo atlikta Saudo Arabijos sostinėje Rijade. Vaikui skrandis buvo sumažintas trimis ketvirtadaliais.
Nutukimo ekspertas profesorius Paulas Zimmettas šį atvejį apibūdino kaip šokiruojantį ir labai neįprastą. Po atliktos operacijos profesorius teigė nežinantis, ar ši pasiteisins: „Tai – žingsnis į neištirtas teritorijas. Neįsivaizduojame, kaip skrandžio sumažinimo operacija gali paveikti tolimesnį vaiko augimą. Jeigu ateityje nebus griebiamasi tinkamų tolimesnių veiksmų, vaikas gali nukentėti dėl vitaminų nepakankamumo“.
Jungtinėje Karalystėje tokios operacijos gali būti atliekamos tik sulaukus atitinkamo amžiaus – mergaitėms nuo 13, berniukams – nuo 15 metų.
Berniukas numetė maždaug 15 procentų visos savo kūno masės ir svėrė 22 kilogramus praėjus dviems metams po atliktos operacijos. Visgi ateityje vaikui greičiausiai prireiks daugiau operacijų ir nuolatinės specialistų priežiūros.