Neįgalios rankos amputacija, trukusi maždaug pusantros valandos, Martynui praėjo sėkmingai. Pasak panašias operacijas atliekančių austrų medikų, neretai pacientai persigalvoja paskutinę minutę arba po amputacijos operacijos labai išgyvena, gailisi. Nors ir kentęs nemenkus pooperacinius skausmus, Martynas džiaugiasi, kad žengtas lemiamas žingsnis svajonės išsipildymo link.
„Dabar esu įdomus pats sau, kol kas dar pratinuosi prie to, kad rankos nėra. Be neįgalios rankos lengviau gyventi, nes ji šiek tiek trukdė. Kai turėsiu bioninę ranką, būsiu labai laimingas, nors ir dabar tos laimės netrūksta“, – optimistiškai įspūdžiais dalijasi M.Girulis.
Gegužės pabaigoje Martyno vėl laukia kelionė į Austriją, kur jam bus pridedamas bandomasis rankos modelis.
Neįgaliųjų viltis
Martyną gydantis profesorius Oskaras Aszmannas Martyną vadina daugelio pasaulio neįgaliųjų viltimi. Martyno atvejis yra unikalus tuo, kad pirmą kartą bioninė ranka pritaikoma neįgaliam žmogui. Iki šiol bioninės rankos buvo transplantuotos keletui žmonių po rankų traumų. Martynas niekada iki šiol nevaldė rankų ir jam tenka tą mokytis nuo pradžių.
Martynui Austrijos sostinėje Vienoje jau buvo atlikta raumenų persodinimo iš kojos į ranką operacija. Bioninės rankos laukiančiam Martynui Giruliui ji pavyko puikiai. Po to jaunuolis intensyviai dirbo treniruodamas ranką.
Kainuoja labai brangiai
Bioninė ranka, kuri bus reikalinga Martynui dar šiemet, kainuoja 92 tūkst. eurų (317 tūkst. litų). Martyno šeima bioninei rankai jau paskyrė daugiau kaip 40 tūkst., gautų pardavus dalį turėto ūkio. Iki šiol operacijoms, konsultacijoms, reabilitacijai bei apžiūroms jau išleista 134 300 litų.
Bioninė ranka – naujausias medicininis išradimas. Specialūs davikliai fiksuoja elektromagnetinį lauką, kuris susidaro susitraukiant raumenims ir valdo bionines rankos variklius. Ji yra nuimama, vakare ją galima prijungti prie energijos šaltinio ir įkrauti, o ryte vėl pritvirtinti.
Martynas serga reta įgimta liga – artrogripoze. Liga yra pažeidusi jo pečių, alkūnių, riešų, čiurnų raumenis, juos paralyžiavo ir užkirto galimybę vaikščioti. Po daugybės operacijų vaikystėje vaikinas pradėjo valdyti kojas ir šiandien gali nueiti nemažus atstumus. Tačiau Martyno rankos liko bejėgės – savarankiškai jis neįstengia atlikti menkiausio darbelio, negali net pasirūpinti savimi. Paralyžiaus pažeistų Martyno rankų raumenys buvo labai silpni, todėl jam buvo persodinti raumenys nuo kojos.