Pasirodo, mityba suderinta su tam tikra veikla (ar atspėsite kokia?), išties mūsų kūnus veikia neigiamai. Tyrimas, išspausdintas Journal of Health Psychology, atskleidžia, jog blogiausia ką galime daryti, – tai valgyti eidami.
Eksperimento metu moterys buvo padalintos į tris grupes, kurių dalyvės užsiėmimo metu turėjo valgyti dribsnių batonėlius: viena grupė 5 minutes žiūrėjo serialą „Draugai“, antra tuo metu vaikščiojo, o trečios dalyvės valgydamos šnekėjosi su draugais.
Taip pat skaitykite: Sukrečiančios istorijos. Kai sveika mityba tampa gyvenimą žlugdančia manija
Po eksperimento reikėjo sudaryti klausimyną ir tuo metu buvo galima skanauti šokoladą, morkų šiaudelius, vynuoges ir bulvių traškučius.
Psichologė pataria valgyti atsisėdus, kadangi taip labiau susifokusuojame į maistą (...), taip pat greičiau ateina ir sotumo jausmas, todėl nepersivalgome.
Paaiškėjo, kad daugiausiai šokolado (net penkis kartus daugiau) suvalgė būtent ta grupė, kuri prieš tai vaikščiojo. Kaip tą aiškina mokslininkai? Psichologė Susan Albers, knygos EAT-Q: Unlock the WeightLoss Power of Emotional Intelligence autorė sako, kad vaikščiojant mūsų dėmesys nukrypsta į begalę dalykų, todėl gali būti sunku susitelkti tik į valgymą: „Jūs turite žiūrėti kurlink einate, jūsų dėmesį blaško žmonės ar daiktai, todėl normalu, kad koncentruojatės ne tik į maistą – jis lieka antroje vietoje ir taip suvalgote daugiau“. Autorė iškelia ir hipotezę, kad vaikščiojimas prilygsta sportui, todėl po jo norisi dar ir daugiau valgyti.
Taip pat skaitykite: Bestselerių autorė Modesta Žukauskaitė: „Jei norite sulieknėti, išsiugdykite 10 įpročių“
Jeigu negalite išvengti maitinimosi vaikščiodami, psichologė pataria nešioti ausines: „Jos padės išvengti pašalinių garsų ir sumažins atotrūkį, todėl galėsite valgyti kur kas ramiau.“
Tačiau ji pataria laikytis ir dar kelių taisyklių.
Atsisėskite. Psichologė pataria valgyti atsisėdus, kadangi taip labiau susifokusuojame į maistą, pasirinkimus, leidžiame kūnui rinktis ir atpažinti, ko mums labiausiai reikia. Taip pat greičiau ateina ir sotumo jausmas, todėl nepersivalgome.
Kramtykite lėtai. Tai gali būti sunku padaryti, kai jus blaško televizija, internetas ar pokalbiai su aplinkiniais. Todėl specialistai sako, kad sulėtinti tempą galite tiesiog valgymui pasirinkdami kitą ranką nei įprastai, pavyzdžiui, vietoje dešinės kairę, ir atvirkščiai.
Skonis. Tai linksmiausia dalis – stenkitės atpažinti, ką valgote, pajuskite maisto tekstūrą, visus jo skonius ir pojūčius. Galite tai net aprašyti savo galvoje. Svarbiausia neskubėti.
Taip pat skaitykite: Virtuvės gidas: kaip tinkamai sūdyti maistą
„Išvalykite“ savo aplinką. Nepirkite greitojo maisto, neužkandžiaukite – valgykite gryną maistą be padažų ir kitų priedų. Tačiau dar svarbiau atkreipti dėmesį į aplinką – pamiršti kompiuterį, planšetę ir išmanųjį telefoną ir visa kita, kas gali jus išblaškyti.
Šypsokitės. Juokinga, tačiau veiksminga. Psichologė siūlo tarp kąsnių vis įterpti ir šypseną. Paprasta – kūnas prisipildo geros nuotaikos dozės ir taip lengviau įveikiame stresą bei emocinį valgymą.