„Brodvėjuje“ – pirmasis labdaringas koncertas „Už organų donorystę! Už gyvenimą!“

Lietuvos asociacija „Gyvastis“, jungianti žmones, gyvenančius kokio nors persodinto organo (širdies, inkstų, kepenų, plaučių) dėka ir laukiančius transplantacijos, įvairiuose Lietuvos miestuose rengia renginius, kurių tikslas – populiarinti organų donorystę.
Agitacija už organų donorystę
Agitacija už organų donorystę / Asociacijos GYVASTIS iliustr.

Gruodžio 15 d. (sekmadienį), kartu su įvairiais atlikėjais, pritariančiais organų donorystei, naktiniame klube „Brodvėjus“ Lietuvos asociacija „Gyvastis“ organizuoja koncertą „Už organų donorystę! Už gyvenimą!“. Renginio pradžia – 19.00 val. Koncertas nemokamas, jo organizavimą remia Vilniaus m. savivaldybė, privatūs rėmėjai, taip pat visi, kurie skiria 2 proc. nuo GPM asociacijai „Gyvastis“.

Renginiu siekiama populiarinti organų donorystę, parodyti, kad žmonės, gyvenantys su persodintu inkstu, širdimi ar kitu organu, gali ne tik išgyventi, bet ir gyventi visavertį gyvenimą.

Renginio metu koncertuos grupė BILPLAN, kurios vokalistas Maksas Melmanas yra užpildęs donoro kortelę, grupės COFFEE OUT, „DAR“, VD ROCKABILLY, dainininkai VIDAS BAREIKIS, VUDIS, GRŪDAS, RŪTA LUKOŠEVIČIŪTĖ su grupėmis.

Dauguma šių dainininkų dalyvauja jau ne pirmame renginyje, skirtame organų donorystei, o Rūta Lukoševičiūtė buvo viena iš iniciatorių, išleidžiant donorystei skirtą diską „Taikos dainos“.

Renginio metu bus galima užpildyti anketą donoro kortelei gauti.

Ambicingas tikslas

Asociacija „Gyvastis“ išsikėlė ambicingą tikslą – kitais metais Lietuvoje surengti

Asociacijos GYVASTIS iliustr./Agitacija už organų donorystę
Asociacijos GYVASTIS iliustr./Agitacija už organų donorystę

Europos žmonių su persodintomis širdimis žaidynes Lietuvoje. Pasak asociacijos vadovės Ugnės Šakūnienės, į Vilnių turėtų atvykti apie 250 sportininkų ir antra tiek lydinčiųjų.

Europos žmonių su persodintomis širdimis ir plaučiais federacijos atstovai pabrėžė, kad kitais metais planuojamų surengti žaidynių esmė – paskleisti žinią visuomenei, kad ir su persodinta širdimi ar plaučiais žmonės gali sėkmingai gyventi visavertį gyvenimą bei padėkoti donorų šeimoms. Pasak federacijos vadovo B. Giligamo, tai puiki proga dar kartą prisiminti, kad vienas žmogus po mirties gali išgelbėti 7 gyvybes.

Koncerto metu „Gyvastis“ pakvies galinčiuosius paremti Lietuvos sportininkų dalyvavimą šiose žaidynėse. Visi, kurie parems, atminimui gaus „Gyvasties“ atvirukus.

Šiuo metu Lietuvoje gyvena maždaug 800 žmonių su persodintu inkstu, širdimi, kepenimis, plaučiais, kasa ar ragena. Yra žmonių, kurie su persodintu inkstu gyvena daugiau kaip 30 metų.

Kilnios aukos dėka šie žmonės gali džiaugtis gyvenimu, matyti, mylėti, dirbti, auginti vaikus, būti naudingi visuomenei ir savo artimiesiems. Tačiau laukiančiųjų vis dar daug. Šiuo metu Lietuvoje įvairių transplantacijų laukia apie 500 žmonių.

Lietuvoje kasmet atsiranda apie 300-350 žmonių, kurių savi organai nustoja funkcionuoti. O per metus būna apie 30-40 donorų. Taigi kol kas tarp laukiančiųjų atsidurti tikimybė kur kas didesnė nei tarp donorų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas atskleidė: „Lidl“ dažno vartojimo prekių krepšelis – pigiausias
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai