Sudėtingesni burnos išopėjimai gali suprastinti apetitą ar netgi trukdyti nakties poilsiui, mat nemalonūs pojūčiai naktį paprastai dar labiau sustiprėja. Ne paslaptis, kad burnos opelių dažniau pasitaiko vaikams, nusilpusiems ir lėtinėmis ligomis sergantiems pacientams. Labai daug lemia ir tai, kaip prižiūrima burnos ertmė ir kaip rūpinamasi jos higiena. Vis dėlto skausmingų burnos žaizdelių susiformuoti gali daugeliui asmenų, tad kiekvienam apie jas reikėtų šį tą žinoti. Toliau pateikta šiek tiek naudingų patarimų, padedančių išvengti burnos opelių arba nuo jų kentėti rečiau.
Dantų valymas – kruopštus ir atsakingas procesas, kurio metu geriau neskubėti. O neskubėti reikėtų ne tik dėl to, kad būtų geriau išvaloma burnos ertmė, bet ir dėl to, kad atliekant šį procesą paskubomis labai išauga mechaninio burnos gleivinės pažeidimo dantų šepetėliu tikimybė (o tai yra bene dažniausia burnos opelių atsiradimo priežastis). Patartina rinktis kokybiškas burnos priežiūros priemones ir dėl jų tartis su savo odontologu (pavyzdžiui, labai svarbus dantų šepetėlio minkštumas, burnos priežiūros priemonių sudėtis, mat kai kurios sudėtinės dalys gali dirginti burnos gleivinę). Turi būti nuvalomi ne tik dantys, bet ir skruostai, liežuvis, po to naudojamas dantų siūlas bei tinkami skalavimo skysčiai. Labai svarbu reguliariai lankytis pas savo odontologą, kad įvairios burnos ertmės ligos būtų pastebėtos ir pradėtos gydyti laiku.
Subalansuota mityba – ne ką mažiau svarbi nei kruopšti burnos higiena
Pirmiausia būtina paminėti, kad skubotas valgymas taip pat sukelia skruosto sukandimo ar nusideginimo per karštais patiekalais bei gėrimais riziką. Tad valgant patartina neskubėti. Antra, burnos opų susiformavimą paskatina ir gijimą lėtina labai rūgštūs, labai aštrūs, prieskoningi, kieti ir karšti maisto produktai, tad patiekalus reikėtų rinktis atsakingai. Trečia, labai svarbu, kas valgoma ir kiek tas maistas vertingas. Ne paslaptis, kad mityba labai stipriai susijusi su bendra organizmo būkle, o burnos opų greičiau atsiranda nusilpusiems ir susilpnėjusį imunitetą turintiems asmenims (tarp jų ir vaikams). Mityboje turi netrūkti svarbiausių maistinių medžiagų, ypač tam tikrų vitaminų (A, B grupės, C ir kitų). Tam tikros hipovitaminozės ar avitaminozės skatina burnos opelių formavimąsi arba prisideda prie lėtesnio jų gijimo. Kasdien būtina suvalgyti natūralių vitaminų gausių produktų, pavyzdžiui, vaisių ir daržovių. Kiekvienam reikėtų rūpintis, kad mityboje netrūktų jokių maistinių medžiagų.
Burnos opelės gali rodyti kur kas rimtesnes organizmo problemas
Sveika burnos gleivinė yra geras viso organizmo būklės indikatorius. Jos vientisumas gali būti pažeidžiamas, jei susergama ar ilgai sergama kitomis ligomis, pavyzdžiui, uždegiminėmis žarnyno ligomis, kraujo ligomis, onkologinėmis ligomis, cukriniu diabetu ir kitais su medžiagų apykaita susijusiais sveikatos sutrikimais ar turima tam tikrų imuniteto sutrikimų. Tai tik keletas pavyzdžių, mat burnos opelės yra daugybės galimų organizmo sutrikimų išraiška. Kai kurių vaistų vartojimas taip pat gali sukelti nepageidaujamų poveikių, tarp kurių yra ir burnos išopėjimas. Labai svarbu tinkamai gydyti gretutines ligas, mat nepašalinus tikrosios burnos opelių susidarymo priežasties bet koks jų vietinis gydymas gali būti bergždžias reikalas.
Anaftin burnos skalavimo skystis gali būti puikus pasirinkimas
Anaftin burnos skalavimo skystis padeda kontroliuoti mažai pažeistų burnos vietų sukeliamą skausmą, pavyzdžiui, atsirandantį išsivysčius aftiniam stomatitui, aftoms, taip pat opoms, kurias lemia ortodontinės plokštelės ir netinkamai pritaikyti protezai. Jis taip pat tinka difuzinių aftų atvejais. Tai gerai toleruojama ir paprastu vartojimu pasižyminti medicinos priemonė.