Krūminių dantų dengimo silantinėmis medžiagomis programa skirta vaikams nuo 6 iki 14 metų.
Pasak odontologės, dantų silantavimas yra neskausminga vos keliolika minučių trunkanti procedūra, tad jos baimintis nereikėtų. Gydytoja ragina tėvus nedelsti – geriausias rezultatas gaunamas tuomet, kai silantuojami neseniai išdygę nuolatiniai dantys. Tiesa, būtina, kad jie būtų sveiki.
„Silantavimas – labai reikalingas ir netgi būtinas. Tai yra dar pilnai nehermetizuoto nuolatinio danties vagelių padengimas specialiomis medžiagomis. Tai padeda apsaugoti dantį nuo ėduonies“, – sakė odontologė Laima Kezienė.
Valstybinė ligonių kasa tikina, jog silantavimo paslauga yra itin reikalinga. Tėvai, norintys silantuoti vaikų dantis, turėtų kreiptis į savo polikliniką arba odontologijos klinikas, kurios yra sudariusios sutartis su ligonių kasomis. Siekiant sužinoti, kokios odontologijos klinikos šią paslaugą teikia nemokamai, tėvai turėtų kreiptis į Valstybinę ligonių kasą informacijos telefonu arba į savo pirminės sveikatos priežiūros įstaigą.
„Silantavimo paslauga yra labai efektyvi. Norime priminti, kad už šią paslaugą nieko primokėti nereikia. Paslauga yra apmokama privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis“, – sakė Valstybinės ligonių kasos Ryšių su visuomene skyriaus vedėjas Rimantas Zagrebajevas.
Kasmet silantais dantys padengiama apie 40 tūkst. vaikų, tam valstybė skiria apie pusę milijono eurų. Gydytojai odontologai primena, jog siekiant užkirsti kelią dantų ėduonies atsiradimui itin svarbu prižiūrėti vaikų burnos higieną – turi būti tinkamai ir reguliariai valomi dantys. Pradėti valyti dantis odontologai rekomenduoja išdygus pirmajam dantukui.