Darbas kompiuteriu: keli patarimai padės nesikūprinti bei padidinti produktyvumą

Dirbti keliaujate į tradicinį biurą ar dirbate nuotoliniu būdu – valandų valandos praleistos sėdint prie kompiuterio skatina netaisyklingą laikyseną ir sukelia skausmus bei visą puokštę kitų negalavimų.
Moteris, dirbanti prie kompiuterio
Moteris, dirbanti prie kompiuterio / Fotolia nuotr.
Temos: 2 Stuburas Darbas

Kasdien tos kelios valandos prie darbinio stalo, pasilenkus prie kompiuterio ar išmaniojo telefono, daro įtaką jūsų kaklui, pečiams, stuburui ir apskritai gerai savijautai.

Keletas tyrimų atskleidė pavojus, kuriuos sukelia per ilgas sėdėjimas. Pavojai susiję su padažnėjusiomis širdies ir kraujagyslių ligomis, diabetu ir kitomis būklėmis. Jūsų misija: leisti kūnui pailsėti ir padėti kovoti su sėdėjimo susikūprinus pasekmėmis.

Iškelkite savo darbo vietą – paverskite ją ergonomiška

Nebūtina pirkti stovimo darbinio stalo. Tiesą pasakius, pasak kai kurių ekspertų, staigus perėjimas nuo ilgo sėdėjimo prie ilgo stovėjimo sukelia kitokių sveikatos problemų.

Trumpoms laiko atkarpoms perkelkite nešiojamąjį kompiuterį ant bufeto aukščio darbo vietos – leiskite kūnui pailsėti. Arba tiesiog pakelkite kompiuterį šiek tiek aukščiau, kad nežiūrėtumėte žemyn. Idealiausia, jei ekranas būtų akių lygyje – tiesiai prieš akis. Atkreipkite dėmesį į tai, kokioje padėtyje yra jūsų pečiai ir kur guli riešai – siekite maksimalaus patogumo.

Susitikimą praveskite vaikščiodami

Kėdės prie darbo stalo nekeiskite kėde susitikimų kambaryje. Pasiūlykite kolegoms pasikalbėti vaikštant po biurą arba lauke. Tai padės neužtęsti diskusijos bei suteiks diskusijos dalyviams progą pailsėti nuo ilgalaikio sėdėjimo. Greitas ėjimas išjudina kūną, pagreitina kraujo cirkuliaciją ir suteikia energijos popietiniam tinguliui nugalėti.

Laikyseną gerinkite joga

Vienas iš daugelio jogos privalumų yra nugaros raumenų tempimas ir stiprinimas. Per dieną skiriant kelias minutes atkuriamosioms jogos pozoms, išliksite tvirti, lankstūs ir atsikratysite skausmo.

Atsistokite

Pakilkite ir judėkite – vaikštinėkite ir darykite tempimo pratimus bent kartą per valandą. Pasikalbėkite su bendradarbiu akis į akį, vietoj susirašinėjimo elektroniniais laiškais, skambučių ar SMS žinučių. Tai taip pat leidžia iš naujo atstatyti kūną ir protą.

TAIP PAT SKAITYKITE: 5 porų istorijos: išbandymai, kurie sustiprino santykius

Išbandykite baldus, patogius stuburui

Investicija į gerą darbinę kėdę yra tarsi geram miegui išsirinkti gerą čiužinį – kasdien ten praleidžiate valandų valandas, todėl ji turėtų būti patogi, o atrama turėtų būti teisinga. Reguliuojama kėdė gali būti surinkta pagal konkrečias jūsų proporcijas, taip skatinanti teisingą laikyseną.

Skatinkite darbuotojus daugiau judėti

Jei sugebėsite padėti darbuotojams pasiekti bent vieno iš išvardintų punktų, naudą pajus visi, ir rezultatai iš esmės bus geresni. Vienas darbovietės sveikatingumo tyrimas parodė, kad darbuotojai, manantys, kad jų darbdavys rūpinasi jų gerove, darbovietėje yra 38 proc. darbingesni ir 18 proc. pasiruošę įmonės labui daryti daugiau.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai