Žurnale „Journal of the Academy of Nutrinion and Dietetics“ neseniai buvo paskelbta apie mokslininkų iš Pitsburgo universiteto medicinos mokyklos (JAV) tyrimą. 2014-aisiais buvo tiriami 1765-ių žmonių, kuriems yra nuo 18 iki 32 metų, socialiniai įpročiai ir požiūris į savo kūno atvaizdą.
Žmonės buvo klausinėjami apie 11 populiariausių socialinių platformų: „Facebook“, „YouTube“, “Twitter”, „Google Plus“, „Instagram“, „Snapchat“, „Reddit“, „Tumblr“, „Pinterest“, „Vine“ ir „LinkedIn“. Rezultatai, kaip tikriausiai ir patys suprantate, nėra džiuginantys.
Tie, kurie kasdien daug laiko praleidžia naršydami socialiniuose tinkluose, daugiau nei dukart dažniau turi savo kūno atvaizdo sutrikimų, taip pat 2,6 karto dažniau yra linkę į valgymo sutrikimus, jie nėra patenkinti savo kūnu, palyginti su tais, kurie socialiniuose tinkluose lankosi mažai.
Ir tai būdinga visoms lytims, rasei. Nepriklauso ir nuo to, kokias pajamas žmonės uždirba. Tie, kurie dažniau žiūrinėja visokiausias nuotraukas ar skaito įrašus, yra labiau nepatenkinti savo išvaizda. Visas to amžiaus (18–32 m.) demografines grupes tai veikia vienodai.
Jauni suaugusieji, kurie dažniau naudojasi socialinėmis medijomis, mato daugiau nuotraukų ir žinučių, kurios gali skatinti valgymo sutrikimus.
Vyresnysis tyrimo autorius, mokslų daktaras Brianas A. Primackas teigia, kad tokie rezultatai gali būti susiję su tuo, kad jauni suaugusieji, kurie dažniau naudojasi socialinėmis medijomis, mato daugiau nuotraukų ir žinučių, kurios gali skatinti valgymo sutrikimus.
Valgymo sutrikimai – tai nervinė anoreksija, nervinė bulimija, persivalgymo sutrikimas ir panašūs sutrikimai, kuriais sirgdami žmonės turi iškreiptą požiūrį į savo kūną ir mitybą. Valgymo sutrikimai būdingiausi jaunesniems žmonėms.
Ankstesnis tyrimas atskleidė tai, ką ir taip visi žinome, tik garsiai nepasakome: žmonės linkę viešai skelbti tas savo nuotraukas, kuriose atrodo geriau. Tarkime, iš daugybės savo nuotraukų atrenka tą, kurioje atrodo liekniausiai (liekniau nei realybėje), o tuomet kiti, žiūrintys tas nuotraukas, savo išvaizdai pradeda kelti nerealistiškus reikalavimus.